... Сен-П'єр, Мессіна, "Іванна"
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< лютого 2017 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Сен-П'єр, Мессіна, "Іванна" PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altЯк з релігійної точки зору пояснити такі події, як катастрофи в Сен-П’єр, в Мессіні, або трагедії, пов’язані з фільмом “Іванна». Мається на увазі, чому за гріхи одних людей розплачувалося багато інших? Спочатку пояснимо читачам про що йде мова. Отож, місто Сен-П’єр є розміщене на острові Мартініка. У 1903 році у цьому місті група противників Церкви влаштувала блюзнірську процесію.

В саму Велику П’ятницю цього року вони закололи свиню, прив'язали її до хреста у вигляді розп'яття і так носили вулицями міста, висміюючи обряд винесення Хреста (у латинському обряді у Велику П’ятницю замість винесення Плащаниці виносять Хрест). Після обходу вулиць ті люди піднялися на місцеву гору, щоб там цей хрест встановити. Але коли вони піднімалися, згори вибухнув вулкан, який знищив богохульників та їх знаряддя. Далі лава вулкану пішла на місто і в результаті загинуло близька тридцяти тисяч осіб.
Мессіна – місто, розташоване на півдні Італії біля однойменної протоки. На початку ХХ століття там виходив часопис під назвою «Il telefono», відомий був тим, що постійно писав статті, спрямовані проти Церкви та релігії. Перед Різдвом 1908 року «Il telefono» опублікував вірш, що був пародією на італійську Різдвяну пісню. В перекладі на українську мову цей вірш звучав приблизно так: «О наше, любе дитятко! Справжня людина і справжній Бог, задля любові до свого хреста, дай відповідь на наш голос, якщо ти дійсно не міф, то пошли нам трясіння землі»… На третій день Різдва в Мессіні стався жахливий землетрус, який майже повністю зруйнував місто і спричинив велике число людських жертв (конкретніше про ці події див. «Маловідоме про відомі катастрофи» // Жива вода, № 6, 2006).
«Іванна» - це був радянський пропагандистський фільм, знятий у 1959 році. У цій стрічці «поливалося брудом» митрополита Андрея Шептицького. Після виходу фільму на екрани, розпочалася серія загадкових трагічних випадків з особами, що брали участь у зйомках «Іванни» та членами їх сімей (Конкретніше про це див.: «Фільм, який обернувся трагедією» // Жива вода № 5, 2013).
Тепер, як зрозуміти, що у всіх вищезгаданих випадках постраждали також люди, які не брали безпосередньої участі у блюзнірствах. Щоб це зрозуміти, пригадаємо собі описану в Святому Письмі історію єгипетських кар (Вихід, 7 – 12). Нагадаю читачам: перебуваючи в Єгипті, ізраїльтяни терпіли там всякі утиски і знущання. Пророк Мойсей, посилаючись на Божу волю домагався у фараона випустити ізраїльтян із Єгипту. Фараон постійно відмовляв, тоді Бог послав на Єгипет десять кар: переміна води в кров, нашестя жаб, комарів, різні хвороби і т.д. На перший погляд виглядає, що вина була тільки одного фараона, чому ж тоді кари падали на цілий Єгипет? Однак, якщо розглянути ситуацію детальніше, то побачимо, що все було набагато складніше. Вся справа в тому, що ті єгипетські кари були спрямовані в першу чергу проти ідолопоклонства, поширеного тоді серед єгиптян. Наприклад, там був поширений культ ріки Нілу, культ жаби, як священної тварини і т.д. Тому ці кари мали показати єгиптянам, що те, чому вони поклоняються як божеству, насправді ним не є. Крім того, один фараон не міг фізично знущатися над цілим ізраїльським народом та й ще на протязі довгого часу, багато єгиптян брало в цьому участь, тому і на цих людях відбилися єгипетські кари. Але з іншого боку, Бог це зробив у такий спосіб, щоб і фараонові стало зрозуміло, що це стосується його гріхів також, а в першу чергу, небажання звільнити ізраїльтян. Під кінець, загинув і сам фараон, втопившись разом з військом в Червоному морі.
Подібно слід оцінювати і катастрофи в Сен-П’єрі, Мессіні чи трагедії, пов’язані з фільмом “Іванна». Якщо в часі цих подій загинули люди, які не брали участі у блюзнірствах чи зневаженні пам’яті митрополита, то це означає, що вони або загинули за інші гріхи, або просто згідно з Божого провидіння для них прийшов час перейти у інший світ. Але з іншого боку, все це відбулося в такий спосіб, щоб стало зрозумілим, що не можна насміхатися над Богом чи Його подвижниками.

Ігор БРИНДАК. Сен-П'єр, Мессіна, "Іванна"//"З любов'ю у світ" №4 2014

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити