Translate into...
Newsletter
- 25/07 Наука, яка веде до Бога
- 23/07 Василь Когут, «Католицько-ісламський діалог на основі документу ІІ Ватиканського собору "Nostra Aetate "» (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент – о. ліц. Володимир Тухлян)
- 22/07 Чи можна довіряти теоріям еволюції?
- 18/07 Священниче покликання у світлі шляху біблійного Мойсея
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
Most Read
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
Протокол дійства уряду декана жукотинського (1931-1944) |
![]() |
![]() |
![]() |
Категорії:
Проект "Оцифрована спадщина" > Історія
Сторінки: 103
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Рік: 1931
Link:
![]() |
Візитів: 35692 | |
Опис
Книга вхідної документації Жукотинського декана Перемиської єпархії УГКЦ. Містить записи (короткий зміст офіційної кореспонденції) від 2 січня 1931 по 31 червня 1944 р. За даними Шематизмів, у вказаний період Жукотинський деканат (зараз Турківщина і Старосамбірщина) охоплював 17 парафій (з матірними громадами в селах Вовче горішнє, Галівка, Гвоздець, Головецько горішнє (Бабина), Головецько долішнє, Дністрик Головецький, Грозьова, Дністрик Дубовий, Жукотин, Лип'є, Лімна, Михновець, Мшанець, Плоске, Рип'яна, Тисовиця, Хащів), в яких в різні роки проживало близько 20 тис. греко-католиків. Відомо, що у 1935-1937 рр. деканом (з 1939 - завідателем) Жукотинським був о. Лев Попіль (25.08.1892-17.08.1974), який, очевидно, і заповнював Протокол. О. Лев народився у с. Сілець Самбірського повіту. Під час І Світової війни служив у легіоні Січових Стрільців, а згодом у Українській Галицькій Армії. Духовну освіту здобував у Львівській та Перемиській семінаріях. Одружившись, 14.11.1920 р. отримав священичі свячення в м. Перемишлі з рук вл. Йосафата Коциловського. Душпастирював в с. Лосинець та Хащів. Був делегатом Львівського псевдособору 1946 р. і перейшов на до Російської Православної Церкви. Опублікована цифрова копія цього документу є цінною пам'яткою для дослідження церковного життя греко-католицьких парафій Східної Галичини у першій половині ХХ ст. (перед і під час ІІ Світової війни). |
|
Дата: Monday, 09 March 2020 19:56
|