... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< April 2024 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Visits

 Погода в Україні
 
April 2024

Monday, 29 April 2024

Семінаристи помолилися з архиєреєм та привітали його з 18-ою річницею єпископських свячень PDF Print Write e-mail

seminarysty pomolylysya z arkhyyereyem ta pryvitaly yoho z 18 oyu richnytseyu yepyskopsʹkykh svyachenʹ 2024У Великий понеділок, 29 квітня 2024 р. Б., у Дрогобицькій духовній семінарії відбулася Архиєрейська Літургія Передосвячених Дарів, яку очолив вл. Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у співслужінні зі семінарійним духовенством. Після богослужіння о. Роман Андрійовський, проректор з навчання, від імені всієї спільноти ДДС привітав владику із вісімнадцятою річницею його єпископської хіротонії.

Детальніше...


Sunday, 28 April 2024

Семінаристи долучились до Хресної дороги при Дрогобицькій Катедрі PDF Print Write e-mail

pry drohobytsʹkiy katedri proyshla khresna doroha 202428 квітня 2024 р. Б., у переддень початку Страсного тижня, спільнота Дрогобицької семінарії взяла діяльну участь у Хресній дорозі за Україну, що відбулася на подвір'ї при катедральному храмі Пресвятої Трійці м. Дрогобича. Семінаристи несли хрест, читали стацію та супроводжували молитву своїм співом. Моління очолив владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький.

Детальніше...

Чернецтво в нехристиянських релігіях PDF Print Write e-mail

Василь Хомин

chernetstvo v nekhrystyyansʹkykh relihiyakh 2024Релігія – це феномен духовного життя людства. Релігієзнавці називають її світоглядною основою людини, що регламентує її повсякденну поведінку, відкриває їй перспективи, які долають обмеженості видимого світу. Багатьом релігіям притаманне чернецтво, яке є формою духовного життя, що полягає в праці людини над собою та дотриманням певних правил життя.

Детальніше...


Saturday, 27 April 2024

Брати семінаристи помолилися Вечірню напередодні Квітної Неділі з архиєреєм PDF Print Write e-mail

braty seminarysty pomolylysya vechirnyu naperedodni kvitnoyi nedili z arkhyyereyem 202427 квітня 2024 р. Б. у катедральному храмі Пресвятої Трійці м. Дрогобича семінаристи помолилися Велику Вечірню з Литією з нагоди празнику Входу Господнього в Єрусалим. Моління очолив вл. Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії, у співслужінні із парафіяльним та семінарійним духовенством.

Детальніше...


Sunday, 21 April 2024

Св. Григорій Ніський „Про устрій людини” PDF Print Write e-mail

о. Роман Андрійовський
sv hryhoriy nisʹkyy pro ustriy lyudyny 2024Твір св. Григорія Ніського „Про устрій людини” – антропологічний трактат, який є одним із основоположних творів святителя. Він був замислений автором як доповнення до гомілій св. Василія Великого (329-379) на біблійний опис про створення світу («Шестоднев»), оскільки той не прояснив створення людини.

Трактат „Про устрій людини” містить глибокі й оригінальні богословські роздуми про людину, які переплітаються з поезією, філософськими екскурсами, фізіологічними та медичними описами. Зауважуємо, що в написанні цього трактату цей Святий Отець надихався не тільки Святим Письмом, а й філософськими творами Платона, Плотіна, Орігена.

Детальніше...


Wednesday, 17 April 2024

Семінарійна спільнота помолилась Утреню з покаянним Каноном св. Андрея Критського [ВІДЕО] PDF Print Write e-mail

pokayalʹnyy kanon sv andreya krytsʹkoho u pyatyy tyzhdenʹ velykoho postu 202417 квітня 2024 р. Б., у п'ятий тиждень Святої Чотиридесятниці, дрогобицька семінарійна спільнота помолилася Утреню з Великим покаянним каноном Андрея Критського. Богослужіння транслювалося на семінарійних і єпархіальних медіаресурсах (Youtube та Facebook), так що кожен охочий міг приєднатися до молитви в режимі онлайн.

Детальніше...


Tuesday, 16 April 2024

Семінаристи ДДС ознайомилися зі служінням УГКЦ поза межами України PDF Print Write e-mail

seminarystam dds predstavyly diyalʹnistʹ ta misiyu pastoralʹno mihratsiynoho viddilu patriarshoyi kuriyi uhkts 202416 квітня 2024 р. Б. до Дрогобицької семінарії завітали працівники Пасторально-Міграційного Відділу Патріаршої Курії УГКЦ - о. Андрій Гах, заступник голови – вл. Степана (Суса), та о. Віталій Храбатин, референт з питань зовнішніх відносин. Вони ознайомили семінаристів із діяльністю УГКЦ за межами України, що звершується за посередництвом ПМВ в тих регіонах, де немає її церковних структур.

Детальніше...


Monday, 15 April 2024

Дев'яті роковини з дня смерті о. Василя Поточняка PDF Print Write e-mail

devyati rokovyny z dnya smerti o vasylya potochnyaka 202415 квітня 2024 р. Б. семінарійна сільнота молитвою Панахиди вшанувала пам'ять о. Василя Поточняка (09.07.1973-15.04.2015), виконавчого секретаря Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, першого національного координатора душпастирства для українців в Італії, а 1996-2000 рр. – префекта і викладача літургійних дисциплін у Дрогобицькій духовній семінарії. Моління очолив о. Роман Андрійовський, проректор з навчання, у співслужінні зі семінарійним духовенством.

Детальніше...


Saturday, 13 April 2024

Створення світу і потоп: біблійний погляд PDF Print Write e-mail

Іван Іваненко

stvorennya svitu i potop bibliynyy pohlyad 2024Навчаючись у середніх чи вищих навчальних закладах, гортаючи книги, переглядаючи відеопрограми, ми переважно є свідками, що певні візії стосовно виникнення життя на Землі чи окремих епізодів світової історії подаються як безальтернативні та єдино правильні. Наприклад, напевне, кожен чув такий термін як «еволюція», проте ми мало звертаємо увагу на те, що це – не аксіома, а лише одна з теорій розвитку життя на землі. Поряд із нею існують й інші теорії. Зокрема, є теорія креаціонізму, яка намагається за допомогою наукових доказів обґрунтувати створення світу. Та нашим завданням у цій статті є не перераховувати аргументи на користь тієї чи іншої теорії, а представити біблійний погляд. Особливістю біблійного богослов’я є те, що воно відповідає на питання «хто?», «для чого?», «що це означає?», залишаючи науці шукати відповідей на «яким чином?».

Детальніше...


Thursday, 11 April 2024

Пророчий голос Церкви. Коментар до Послання Архиєрейського синоду УГКЦ «Рятуйте пригнобленого з руки гнобителя» (14.02.2024) PDF Print Write e-mail

о. Мирон Бендик, ректор ДДС

ukraine

Послання було оприлюднене 14 лютого 2024 року. Воно містить церковний підхід до питань війни і миру, зокрема, в сучасній Україні. Послання максимально церковне і мінімально кон’юнктурне, тобто воно не підлаштоване під обставини. У ньому УГКЦ виражає й продовжує автентично київську традицію, характерну внутрішньою свободою і незалежністю від думки «сильних світу цього».

Детальніше...

Page 1 of 2
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>