... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< березня 2023 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
березня 2023

П'ятниця, 31 березня 2023

Семінарійна спільнота привітала владику Ярослава з 60-літтям [ВІДЕО] PDF Друкувати Написати листа

semіnariyna spilʹnota vitaye preosvyashchennoho vl yaroslava pryriza z 60 littyam 202330 березня 2023 р. Б. студенти, викладачі та настоятелі Дрогобицької духовної семінарії зібралася в семінарійному храмі з особливою метою - привітати з 60-літнім ювілеєм свого духовного батька - владику Ярослава (Приріза), єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Детальніше...


Четвер, 30 березня 2023

Утреня з Великим каноном Андрея Критського з поклонами PDF Друкувати Написати листа

utrenya z velykym kanonom andreya krytsʹkoho z poklonamy 202329 березня 2023 р. Б. дрогобицька семінарійна спільнота помолилася Посну Утреню з Великим каноном Андрея Критського з поклонами, очолену о. Романом Андрійовським, проректором з навчання, у співслужінні о. Василя Чави, проректора з виховної частини, о. Богдана Хом'яка та о. Романа Копача, префектів ДДС.

Детальніше...


Середа, 29 березня 2023

Найважча праця – праця над собою PDF Друкувати Написати листа

Микола Цмоканич

nayvazhcha pratsya pratsya nad soboyu 2022Як часто лунають до нас заклики з екранів телевізорів чи рекламних щитів про саморозвиток, навчання, тренінги та вебінари: “Ставай кращим разом з нами!”, «5 кроків до успіху”, ”Спортивне тіло за три місяці! ”. Такі пропозиції сягають нас повсюди. З одного боку, нам пропонують послуги, які роблять нас кращими. Звісно, за них треба буде заплатити, але у даному випадку є корисна ціль – саморозвиток. Якщо уважно поглянути, то зауважимо, що останнім часом пропозиції щодо праці над собою обмежуються лише раціональною (тобто освіта) та фізичною, (створення красивої і привабливої фігури) складовими. Водночас за цим ми часто забуваємо про те, над чим люди зобов’язані працювати найбільше – над вмінням бути людиною.

Детальніше...


Понеділок, 27 березня 2023

Вечір пам'яті о. Ісидора Дольницького PDF Друкувати Написати листа

vechir pamyati o isydora dolʹnytsʹkoho 202326 березня 2023 р. Б. учасники Братства Введення в храм Пресвятої Богородиці, що діє при Дрогобицькій духовній семінарії, провели вечір пам'яті о. Ісидора Дольницького (21.02.1830 – 22.03.1924), богослова-літургіста, укладача "Уставу богослужень" УГКЦ, духівника, професора та ініціатора Введенського Братства Львівської духовної семінарії.

Детальніше...

Хвороба. Промисел Божий, чи кара за гріхи? PDF Друкувати Написати листа

Тарас Фаль

khvoroba promysel bozhyy chy kara za hrikhy 2022Ми часто стикаємося з хворобами і завжди у таких обставинах у нашій голові рояться думки на кшталт: за що мені це все?, хіба я на це заслуговую? та інші. Доречніше буде спитати себе: чому мені дана ця хвороба? , може, я зробив щось не так?, що Господь прагне сказати мені цим випробуванням? У пошуках відповідей варто звернутися до двотисячолітньої християнської традиції.

Детальніше...


Субота, 25 березня 2023

Семінарія: школа сіячів Божого Слова PDF Друкувати Написати листа

Василь Хомин

seminariya shkola siyachiv bozhoho slova 2022“Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку!” (Мт 28, 19-20) – цими словами, возносячись на небо, Ісус Христос вислав своїх учнів у світ проповідувати Слово Боже. Апостоли ж, натхненні Святим Духом, чудово справлялися з цією місією, гуртуючи навколо себе спільноту вірних.Власне, спільнота апостолів, об’єднаних навколо Ісуса Христа, які напряму від Бога пізнавали Божу науку, стала прообразом закладів для підготовки священнослужителів, які успадкували апостольську євангелізаційну місію.

Детальніше...


Середа, 22 березня 2023

Читайте 93-ій номер семінарійного часопису "Слово" про незламність PDF Друкувати Написати листа

Slovo 93 Сторінка 1Вийшов черговий номер релігійно-суспільного часопису «Слово», який видає Дрогобицька духовна семінарія. Цього разу редакційна команда семінаристів та викладачів пропонує роздумати над «незламністю духа» людської особи - рисою, яка по-особливому проявилася під час російсько-української війни. Вона закладалася в генетичний код української нації впродовж багатьох століть, формувала нашу ідентичність. Україна стала одним великим «пунктом незламності» для цілого світу в боротьбі проти рашистського тоталітарного режиму. Згадаємо і про незламність Церкви – душі нашого народу, яку неодноразово всіляко прагнули роздерти та знищити: йдеться про часи великих гонінь, про насильну ліквідацію Церкви, про часи підпілля, а також про теперішню Церкву-мученицю на тимчасово окупованих територіях.

Детальніше...


Вівторок, 21 березня 2023

Чому страждав Христос? PDF Друкувати Написати листа

Володимир Литвин

chomu strazhdav khrystos 2022Багатьох людей цікавить питання сутности страждань Христа. Йде мова про вірних не тільки нашої східно-християнської церковної традиції, а й тих, які належать до інших конфесій чи сект або навіть називають себе атеїстами. Щоб отримати вичерпну відповідь на це питання, необхідно оперувати знаннями в галузі догматичного богослов’я. Але ж не кожен мирянин у своєму житті може знайти час, щоб добре опанувати цю доволі складну науку. Тому на допомогу має прийти досвідчений священник, який завдяки своєму досвіду та набутим знанням може наситити спраглого знань і відповідей мирянина. В нашій статті ми намагатимемося коротко та лаконічно описати сенс страждань Христа.

Детальніше...


Неділя, 19 березня 2023

Великопосні реколекції від о. Ігоря Бойка PDF Друкувати Написати листа

velykoposni rekolektsiyi vid o ihorya boyka 202317-19 березня 2023 р. Б. у Дрогобицькій духовній семінарії пройшли великопосні дні духовної віднови. Цього разу їх провів о. Ігор Бойко, доктор морального богослов'я, кандидат філософських наук та ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Детальніше...

Лікар. Професія, чи покликання? PDF Друкувати Написати листа

Михайло Карпінець

likar profesiya chy poklykannya 2022У непрості часи, коли світ потерпає від смертоносних недуг чи природних катаклізмів, людство знову і знову починає усвідомлювати, що людина, незважаючи на високі досягнення науково-технологічного прогресу, насправді є дуже слабкою та безпомічною. Так і проголошена ВООЗ глобальна пандемія коронавірусу, як зазначив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав, стала вбивчою небезпекою для всіх без винятку незалежно від місця проживання, раси, релігійного переконання, і для багатих, і для бідних . Багато людей відчули свою вразливість та обмеженість, переживають страх захворіти і померти, втратити близьких і рідних нам людей, а заходи протидії поширенню чергової вірусної недуги наче повністю зупинили активність життя. Втім не зупинили свою роботу лікарі. Останніми місяцями наша увага прикута до їхньої праці, яка для багатьох є чи не найважливішим і найнебезпечнішим служінням сьогодення. Тому у нашій статті пропонуємо невеличку рефлексію: бути лікарем – професія, чи покликання?

Детальніше...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>