... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< December 2009 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Visits

 Погода в Україні
 
Saturday, 05 December 2009
Пожертви вірних Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ PDF Print Write e-mail

Пожертви на утримання Семінарії збираються і в Самбірсько-Дрогобицькій єпархії з 1999 року (Семінарія була заснована 1996 року). Під час збору пожертв семінаристи відвідують наші парафії, пізнають життя священиків і мирян й особисто розповідають про Семінарію. Вірні нашої Церкви виявляють глибоке розуміння потреб Семінарії й складають свої щедрі й посильні пожертви.

Радіємо, що пожертви наших вірних постійно зростають, що свідчить про ріст нашої свідомості і спільної відповідальності за майбуття Української Греко-Католицької Церкви. Сподіваємось, що в найближчому часі нам вдасться досягнути того, що Самбірсько-Дрогобицька Єпархі УГКЦ зможе утримувати свою семінарію самостійно.

Детальніше...

Організація Chiese dell’est onlus e її голова Don Antonio Rossi PDF Print Write e-mail

Don Antonio Rossi

Детальніше...

Фокін Дмитро, «Християни віри євангельської: виникнення, поширення та характеристика вчення згідно з дослідженнями українських релігієзнавців і теологів» (Науковий керівник: о.ліц. Іван Гаваньо) PDF Print Write e-mail

ВСТУП

Поліконфесійність світового християнства відображена в українському християнському середовищі. Переломним моментом для історії Церкви став період Реформації, що започаткував розвиток християнських конфесій. Різноманітні течії християнської думки стали згодом основою формування окремих церков. Згодом ці церкви зазнали на собі процесів стагнації та стали потребувати нової реформи, що в подальшому спричинило виникнення новітніх харизматичних рухів і громад.

Детальніше...

Мар’ян Мащикевич, «Грушівська богородична святиня: історія та сучасність» (Науковий керівник: о. др. Мирон Бендик, Науковий консультант: о.ліц. Іван Гаваньо) PDF Print Write e-mail

ВСТУП

З покоління в покоління український народ плекав велику побожність до Пречистої Діви Марії. Почитання Пресвятої Богородиці бере свій початок від прийняття Україною християнства 988 року. Але й перед цією офіційною датою українці, що цікавилися християнством, пізнавали богородичний культ, практикований у грецьких колоніях на узбережжі Чорного моря, заселених переважно християнами. Греки-колоністи жили Богородичною духовністю, яка походила з візантійської традиції. З цих візантійських джерел черпали й сусіди греків українці, які вільно приймали християнську віру. Культ Богородиці сприймався українцями ще й тому, що в їх культурі жінці й матері надавався високий суспільний статус берегині дому, продовжувачки роду і виховательки суспільної моралі.

Детальніше...

Бобер Степан, «Головні аспекти виховання у морально-пастирських творах митрополита Андрея Шептицького» (Науковий керівник: о. Григорій Комар) PDF Print Write e-mail
Вступ

В умовах сучасної моральної кризи, про яку говорять багато дослідників, питання виховання стає другорядним. Це і є причиною того, що виростають несформовані і незрілі особистості, від яких згодом залежатиме доля Української Держави і нації. Українська педагогіка перебуває у пошуку орієнтирів для формування успішної виховної системи. У цьому процесі дуже важливо почути голос Церкви, яка на основі Божественного Одкровення та багатовікового досвіду пропонує свою допомогу і участь у такій важливій справі, як виховання. На нашу думку, надзвичайно цінні вказівки та ретельно продумані і представлені виховні методологічні принципи можемо почерпнути з морально-пастирських послань митрополита Шептицького. Він глибоко розумів значення виховання і звертав на нього свою постійну увагу як у ділянці теоретичного обґрунтування, так і в царині практичного здійснення через мережу різних виховних установ та засобів. Детальніше...

Інші PDF Print Write e-mail
Сільник Ю., «Моральні аспекти сім’ї і подружжя у світлі патріярших і єпархіяльних соборів Української Греко-Католицької Церкви в період 2001-2005 рр.» (Науковий керівник: о. ліц. Т. Коберинко; Рецензент: о.ліц. О. Кекош)

Куцик В., «Християнська педагогіка святителя Йоана Золотоустого за книгою Отторіно Паскуато “I laici in Giovanni Crisostomo tra Chiesa, famiglia e città”» (Науковий керівник: о. ліц. Г. Комар; Рецензент: о.ліц. О. Кекош)

Циб А., «Ідея літургійного богослов’я за книгою О. Шмемана “Введение в литургическое богословие”» (Науковий керівник: о.ліц. І. Гаваньо; Рецензент: ліц. В. Чудійович)

Федаш М., «Тріядологія кардинала Вальтера Каспера за книгою “Бог Иисуса Христа”» (Науковий керівник: о.д-р М. Бендик; Рецензент: о. ліц. Г. Комар)

Нечипор М., «Теотокологія у вченні святителя Григорія Палами за книгою Янніса Спітеріса “Palamas: la grazia e l’esperienza”» (Науковий керівник: о. ліц. Г. Комар; Рецензент: о. М. Коліщак)
Зинич О., «Взаємовідносини між Українською Греко-Католицькою Церквою і Державою Україна згідно з церковними та державними правничими документами» (Науковий керівник: мгр. Віталій Лесняк; Рецензент: о. ліц. С. Городецький)

Коваль А., «Ставлення радянської влади до визнання Української Греко-Католицької Церкви у 1946-1989рр. в оцінці документів і матеріалів за книгами М. Гайковського “Хресною дорогою” та О. Зінкевича, о. Т. Лончини “Мартирологією Українських Церков”» (Науковий керівник: мгр. І. Бриндак; Рецензент: д-р О. Шепетяк)

Плєшанов О., «Ідея ісламської держави у світлі досліджень Джона Еспозіто за книгою “Ісламська загроза: міф чи реальність?”» (Науковий керівник: о. ліц. Іван Гаваньо; Рецензент: о.ліц. Ю. Хамуляк) 

Делінкевич М., «Поняття “неправосильності подружжя” та “сепарації” згідно з Кодексом Канонів Східних Церков» (Науковий керівник: мгр. Віталій Лесняк; Рецензент: о. ліц. С. Городецький)

Здреник О., «Унійна Київська Церква в добу Богдана Хмельницького: сучасна оцінка проблеми» (Науковий керівник: о. ліц. Іван Гаваньо; Рецензент: мгр. І. Бриндак)

Гнатів І., «Єдність Церков у порівнянні книг Ернста Зуттнера “Христианство Востока и Запада. В поисках зримого проявления единства” та Вацлава Гриневича “Na drodze pojednania. Medytacje ekumeniczne”» (Науковий керівник: о.д-р М. Бендик; Рецензент: о.ліц. Григорій Комар)

Вербіцький В., «Українська Греко-Католицька Церква в дослідженнях академіка Едуарда Вінтера» (Науковий керівник: мгр. І. Бриндак; Рецензент: д-р О. Шепетяк)
Детальніше...

Змінчак П., «Капеланське служіння священиків Української Греко-Католицької Церкви у визвольній боротьбі за незалежність України в ХХ столітті на основі спогадів військових капеланів» (о.ліц. І. Гаваньо, рецензент – мгр.І.Бриндак) PDF Print Write e-mail

ВСТУП

В історії нашого народу Церква завжди відігравала головну роль у духовному житті суспільства. Українська Греко-Католицька Церква зробила вагомий внесок у процес національного відродження Української держави. Зокрема, Церква не оминала духовною опікою тих своїх вірних, які брали участь у визвольній боротьбі. Така опіка здійснювалась через капелянське служіння.
Отож, пропоноване дослідження має за мету розглянути пастирську діяльність військових капелянів, з’ясувати історичні обставини, в яких вона здійснювалась, та оцінити вклад військових капелянів у процес визвольної боротьби.

Детальніше...

Дутчак Ростислав, «Евтаназія як заперечення гідності людського життя за книгою Едуарда Ларсона та Даррела Амундсена “A Different Death”» (о.ліц. Т. Коберинко, рецензент – др. Б. Завідняк) PDF Print Write e-mail
ВСТУП

Життя і смерть появив я перед тобою, благословення й прокляття. Вибирай життя, щоб жити тобі і твоєму потомству, любивши Господа, Бога твого, слухавшись його голосу та прихилившись до нього.
(Втор. 30:19-20)

Богословська і філософська рефлексія над людським життям, а зокрема його початком і кінцем, є й надалі актуальною та живою. З одного боку, людство зробило великий крок в розвитку науки і техніки, уможливлюючи лікування колись неминучо смертельних хворіб, винайшло нові медикаменти, що здатні продовжувати і підтримувати людське життя. Детальніше...

Буньо Ярослав, «Аскетичне і містичне вчення Євагрія Понтійського» (керівник – о.ліц. Григорій Комар, рецензент – о.М. Коліщак) PDF Print Write e-mail
ВСТУП

Стремління людської душі до чогось вищого, надприородного і незбагненного, як прояв її теоцентричности, супроводить людину впродовж всієї історії. Цей прояв відповідно до часових і просторових чинників набирав відповідних до даних умов форм. Разом з тим, різним було і ставлення до цієї константи людського життя. Воно мінялося просто з діаметральною протилежністю: від захоплення і масового монашого руху в IV ст., до повного просвітницького скептицизму - XVIII cт. Християнська духовність, пройшовши непростий і часом драматичний шлях, зараз перебуває на порозі девальвації основних своїх вартостей. Детальніше...

о. Янишин Петро, «Вплив розділення Церков 1054-го року на Київську митрополію за книгами Михайла Булгакова «История Русской Церкви» та Григорія Лужницького «Українська Церква між Сходом і Заходом»» (керівник – мгр. І.Бриндак, рецензент – о.ліц.І. Гаваньо) PDF Print Write e-mail
ВСТУП

Сучасна Україна є молодою державою, яка проголосила свою незалежність 1991 року після демократичних змін у Центрально - Східній Європі та розпаду Радянського Союзу, хоча лише її писемна, задокументована історія сягає більш як тисячолітньої давнини. Україна має багату й різноманітну духовну спадщину, в якій домінуюче місце посідає християнська традиція. Фактично, неможливо зрозуміти жодного аспекту українського культурного, суспільного, політичного, а навіть економічного життя упродовж останнього тисячоліття, не беручи до уваги внеску християнства, його вчення та канонів, літургійних практик, етичних норм, спільнотної та особистої духовности, церковного мистецтва та народної побожности. Втім, релігійне життя на українських землях від найдавніших часів урізноманітнювалось значною присутністю християн, а також тривалим збереженням оригінальних місцевих звичаїв і обрядів. Детальніше...

Page 1 of 5
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 Next > End >>