... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< October 2010 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Visits

 Погода в Україні
 
October 2010

Sunday, 31 October 2010

Будь собою – будь патріотом PDF Print Write e-mail

Вербіцький В. 

Загально прийнятою є думка, що з людиною культурною, вихованою, високоморальною приємно і легко спілкуватись. Саме тому такі чинники, як творча спадщина українських письменників, традиції, які виховувалися в сім’ях з любові до батьківської землі, визначають особу, як патріота України.
Заклик Тараса Шевченка “Любіть Україну!” не один раз був стимулом відстоювати традиції своїх поколінь. Історію України не раз характеризують як написану кров’ю своїх героїв. Нині маємо незалежну державу, в котрій горить зелене світло для того, щоб вільно репрезентувати себе як українця. Кожному, думаю, відомі слова: «Козацькому роду нема переводу». Велика і славна козацька історія є символом мужності, історією героїв. В їхні ряди ставали особи зрілі, котрі любили свободу, були людьми чести і мали силу в руках.

Детальніше...


Saturday, 30 October 2010

Митрополит А. Шептицький і рух ОУН-УПА PDF Print Write e-mail

Бриндак І.

«Любов не може йти в парі з ненавистю, бо ненависть чим більше звершена, тим більше з любови робить якийсь егоїзм. Можна своїх прав боронити і своїх прав доказати, але не шляхом ненависти до других людей… а маєте ще й ту хибу, що свої гадки і свій спосіб бачення речей надто часто хочете накинути иншим навіть часом засобами насильства і сліпого терору»

14 жовтня виповнюється 65 років від часу створення Української повстанської армії. До сьогоднішнього дня ця дата продовжує розділяти громадян України, і до нині українська влада не поставила у цій справі остаточної крапки. Але в даній публікації нас буде цікавити не це, а взаємини цього руху зі слугою Божим митрополитом Андреєм Шептицьким.

Детальніше...


Friday, 29 October 2010

Все, що ми знаємо і не знаємо про свято Покрови Пресвятої Богородиці PDF Print Write e-mail
Сенейко Д.

«Покрий нас чесним Твоїм покровом, і ізбав нас від усякого зла… Діва десь предстоїть у цер-кві, і з ликами святих невидимо за нас молиться Богу» (Тропар-кондак празника).

...Як покидали Запорожці
Великий Луг і Матір Січ,
Взяли з собою Матір Божу
І більш нічого не взяли...
(Т. Г. Шевченко)

Хоча Покрова Пресвятої Богородиці не є одним з найбільших християнських свят, але у нас, українців, воно відзначається з особливою шаною і заслуговує статусу національного свята. Для цього є досить історичних і релігійних підстав.
Детальніше...


Thursday, 28 October 2010

Націоналізм: любов до батьківщини чи ненависть до ворогів? PDF Print Write e-mail
Приріз Р. 

У повсякденному житті із словом націоналізм зустрічаємося доволі часто і, як правило, його звучання для нас є наповнене емоційно. Говорячи про націоналізм, мимоволі згадуємо історію нашого народу, його боротьбу за незалежність, суверенітет, самостійність. Перелічені вище ознаки є метою націоналізму особливо якщо йдеться про націоналізм український і становлення незалежної української держави. Але існує й инша точка зору стосовно націоналізму. Під цим протилежним баченням не мається на увазі тільки ідеологія комунізму, яка засуджувала націоналізм. Можливо, хтось ставиться до цього поняття упереджено через те, що розуміє його тільки як прихильне почуття до представників своєї нації і ігнорування, а можливо і приниження представників инших рас, національностей чи етнічних меншин. Це не дивно, бо часто терміни націоналізму і нацизму чи фашизму здаються нам подібними. У цій статті намагатимемося не тільки дослідити і розповісти про ці явища, але й показати християнське бачення націоналізму, адже інколи можемо опинитися перед дилемою: якою повинна бути наша дія в тому чи іншому випадку як громадянина і як християнина. Тому спробуємо з’ясувати: що ж таке насправді націоналізм? Детальніше...


Monday, 25 October 2010

Козацькі забави у Дрогобицькій Семінарії [ФОТОРЕПОРТАЖ] PDF Print Write e-mail
У неділю, 24 жовтня 2010 р.,  в актовому залі Дрогобицької Семінарії відбулися «Козацькі забави». Це дійство вже стало доброю традицією та проводиться щороку в жовтні; організаторами традиційно виступають студенти другого курсу. Як і минулими роками цьогоріч «Козацькі забави» складалися зі спортивних змагань та супроводжувалися веселим гумористичним настроєм.
Детальніше...

Черговий номер семінарійного часопису PDF Print Write e-mail

Шановні читачі! Днями побачив світ новий, 43-ій, номер релігійно-суспільного часопису «Слово», котрий Ви можете придбати на парафіях Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ. Цього разу головною темою є Божі Заповіді. Крім того, у часописі знайдете багато інших цікавих статей на актуальну тематику. 

Публікації, поміщені в новому "Слові", мають на меті показати актуальність Божих Заповідей сьогодні та звернути нашу увагу на проблеми та недоліки сучасного суспільства, пов’язані з нехтуванням окремих Заповідей. Зокрема, з нашого "Слова" Ви дізнаєтеся:

Детальніше...


Wednesday, 20 October 2010

Таїнство Покаяння PDF Print Write e-mail
Бунь А.

Гріх – це, насамперед, образа Бога, розірвання сопричастя Ним. Він водночас шкодить співпричастю з Церквою. Тому покаяння – це не лише відновлення сопричасної єдности з Богом, але і примирення з Церквою, що виражає і літургійно здійснює це таїнство.

Людина, согрішивши, перестала бачити головну мету свого життя. Але запитаймо себе: яка ж це мета?
Детальніше...

Митрополит А. Шептицький і рух ОУН-УПА PDF Print Write e-mail
Детальніше...


Wednesday, 13 October 2010

На засіданні УБНТ представили погляди деяких сучасних православних ієрархів щодо УГКЦ PDF Print Write e-mail

У вівторок, 12 жовтня 2010, в актовому залі Дрогобицької Духовної Семінарії відбулося чергове засідання Дрогобицького осередку Українського Богословсько-Наукового Товариства (УБНТ). У його рамках о. Григорій Комар, віце-ректор семінарії, виступив з доповіддю на тему: «Рецензія на книгу Архиєпископа Августина Маркевича (УПЦ МП) "Уніатство. Богословські аспекти"».

Детальніше...


Tuesday, 12 October 2010

Єресь та помилка у світлі нового завіту та відчутті ранньої Церкви PDF Print Write e-mail

Рисей Т.

Термін «єресь», як зазвичай подають наукові словники та енциклопедії, походить від грецького слова ai[resij, що означає вибір, вибраний стиль думок , обрання кращого . На означення людини, котра вміє робити вибір, у грецькій мові зустрічаємо прикметник ai`retiko,j, відповідником якого в єврейській мові є слово aher . Виглядає, що первинно цей термін не носив негативного значення і означав «инший», «відмінний». У Септуагінті це слово означало «вибір кращої жертви Богові» (Лев. 22:18,21) або «краще вільне вирішення» (I Мак. 8:30).

Детальніше...

Page 1 of 2
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>