... Слово-2020
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< March 2023 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Visits

 Погода в Україні
 
Слово-2020
Найважча праця – праця над собою PDF Print E-mail

Микола Цмоканич

nayvazhcha pratsya pratsya nad soboyu 2022Як часто лунають до нас заклики з екранів телевізорів чи рекламних щитів про саморозвиток, навчання, тренінги та вебінари: “Ставай кращим разом з нами!”, «5 кроків до успіху”, ”Спортивне тіло за три місяці! ”. Такі пропозиції сягають нас повсюди. З одного боку, нам пропонують послуги, які роблять нас кращими. Звісно, за них треба буде заплатити, але у даному випадку є корисна ціль – саморозвиток. Якщо уважно поглянути, то зауважимо, що останнім часом пропозиції щодо праці над собою обмежуються лише раціональною (тобто освіта) та фізичною, (створення красивої і привабливої фігури) складовими. Водночас за цим ми часто забуваємо про те, над чим люди зобов’язані працювати найбільше – над вмінням бути людиною.

 
Хвороба. Промисел Божий, чи кара за гріхи? PDF Print E-mail

Тарас Фаль

khvoroba promysel bozhyy chy kara za hrikhy 2022Ми часто стикаємося з хворобами і завжди у таких обставинах у нашій голові рояться думки на кшталт: за що мені це все?, хіба я на це заслуговую? та інші. Доречніше буде спитати себе: чому мені дана ця хвороба? , може, я зробив щось не так?, що Господь прагне сказати мені цим випробуванням? У пошуках відповідей варто звернутися до двотисячолітньої християнської традиції.

 
Семінарія: школа сіячів Божого Слова PDF Print E-mail

Василь Хомин

seminariya shkola siyachiv bozhoho slova 2022“Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку!” (Мт 28, 19-20) – цими словами, возносячись на небо, Ісус Христос вислав своїх учнів у світ проповідувати Слово Боже. Апостоли ж, натхненні Святим Духом, чудово справлялися з цією місією, гуртуючи навколо себе спільноту вірних.Власне, спільнота апостолів, об’єднаних навколо Ісуса Христа, які напряму від Бога пізнавали Божу науку, стала прообразом закладів для підготовки священнослужителів, які успадкували апостольську євангелізаційну місію.

 
Чому страждав Христос? PDF Print E-mail

Володимир Литвин

chomu strazhdav khrystos 2022Багатьох людей цікавить питання сутности страждань Христа. Йде мова про вірних не тільки нашої східно-християнської церковної традиції, а й тих, які належать до інших конфесій чи сект або навіть називають себе атеїстами. Щоб отримати вичерпну відповідь на це питання, необхідно оперувати знаннями в галузі догматичного богослов’я. Але ж не кожен мирянин у своєму житті може знайти час, щоб добре опанувати цю доволі складну науку. Тому на допомогу має прийти досвідчений священник, який завдяки своєму досвіду та набутим знанням може наситити спраглого знань і відповідей мирянина. В нашій статті ми намагатимемося коротко та лаконічно описати сенс страждань Христа.

 
Лікар. Професія, чи покликання? PDF Print E-mail

Михайло Карпінець

likar profesiya chy poklykannya 2022У непрості часи, коли світ потерпає від смертоносних недуг чи природних катаклізмів, людство знову і знову починає усвідомлювати, що людина, незважаючи на високі досягнення науково-технологічного прогресу, насправді є дуже слабкою та безпомічною. Так і проголошена ВООЗ глобальна пандемія коронавірусу, як зазначив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав, стала вбивчою небезпекою для всіх без винятку незалежно від місця проживання, раси, релігійного переконання, і для багатих, і для бідних . Багато людей відчули свою вразливість та обмеженість, переживають страх захворіти і померти, втратити близьких і рідних нам людей, а заходи протидії поширенню чергової вірусної недуги наче повністю зупинили активність життя. Втім не зупинили свою роботу лікарі. Останніми місяцями наша увага прикута до їхньої праці, яка для багатьох є чи не найважливішим і найнебезпечнішим служінням сьогодення. Тому у нашій статті пропонуємо невеличку рефлексію: бути лікарем – професія, чи покликання?

 
Види священичого служіння PDF Print E-mail

Роман Ковівчак

vydy svyashchenychoho sluzhinnya 2022Професії стосуються певної сфери і мають своє, окреме місце: лікар - в медичному закладі, вчитель - у навчальній інституції. І так, перераховуючи різні спеціальності, мимоволі в цей список додають і священника кажучи, що його місце винятково в храмі. Проте це стереотип.

 
Гріхи, мотивовані політикою PDF Print E-mail

Юрій Бігун

hrikhy motyvovani politykoyu 2023Люди очікують від політиків рішучих дій в плані якісних змін життя в державі. Та дуже часто в масмедійному просторі ми знаходимо повідомлення про зловживання владою деяких політичних діячів або ж про їхнє безвідповідальне ставлення до виконання своїх безпосередніх обов’язків. Які якості має мати політик, щоб принести користь суспільству? Чого він повинен уникати під час виконання своїх обов’язків? Відповіді на подібні питання є актуальними для кожної особи, якій небайдужа як власна доля, так і доля співвітчизників. У цій статті ми намагатимемось вказати на деякі негативні риси урядовців та дефекти суспільно-політичного життя.

 
«Трудом рук твоїх живитися будеш...» Пс 126,2 PDF Print E-mail

Іван Іваненко

trudom ruk tvoyikh zhyvytysya budesh ps 126 2Створивши людину, Бог словами: «Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю та підпорядковуйте її собі» (Бут 2,28) закликає людину до праці. Праця є частиною образу Божого в людині, бо ж Бог теж працівник, про що свідчить розповідь про сотворення світу (Бут 1).

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 Next > End >>

Page 1 of 5