15 лютого християнство за юліанським календарем святкує празник Стрітення ГНІХ. Для патріотів України - це свято є не лише стрітенням дитяти Ісуса Христа з праведним Симеоном, богоприємцем, але це є зустріч матерів із синами, дружин з чоловіками та дітей із батьками. Саме цього дня 1989 року нога останнього солдата перетнула афгансько-узбецький кордон біля м. Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
У свято Стрітення семінаристи Дрогобицької духовної семінарії на чолі з префектом о. Романом Копачем взяли активну участь у вшануванню жертв та сімей, які постраждали від тодішніх подій. Віче відбулося біля дрогобицького меморіалу, присвяченому жертвам локальних війн. Семінаристи разом зі священниками помолилися Чин Панахиди.
Не заживає в серці рана. Болить у матері за сина. Молитва слізна материна- Не вберегла від смерті сина.
Із ночі в ніч відлуння бою „Мій синку, любий, я з тобою!” Пісок розпечений в пустелі, Гаряче сонце, сірі скелі.
Ось постріл, крики, лемент бою... „Мій синку, любий, я з тобою!” Знов постріл, крики, лемент, стогін... Підрублено під корінь пагін.
Той пагін був з міцного роду. Йому не було переводу. Земля йому давала сили - Всі хлібороби нею снили.
Мав чорні брови, очі сині... За що загинув на чужині І де взялась та чорна сила, Що поламала твої крила
Чому намарно гинуть діти Ще довго буде лан чорніти...
Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
|