header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2018-2024
навчальні роки

Фотогалерея

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< грудня 2009 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
грудня 2009

П'ятниця, 11 грудня 2009

Інтерв’ю з ректором Дрогобицької Духовної Семінарії о. д-ром Мироном Бендиком для релігійно-суспільного часопису «Слово» PDF Друкувати Написати листа

Розмовляв Сергій Паламарчук

«Йдіть і навчіть не тільки галичан, не тільки українців, не тільки слов’ян…»

Детальніше...


Четвер, 10 грудня 2009

Шепетяк Олег, «Суспільна проблематика у вибраних творах Київських митрополитів до монгольської доби Іларіона, Никифора і Клима Смолятича» (науковий керівник – о.ліц. Іван Гаваньо) PDF Друкувати Написати листа
Вступ
Кожна людина, прагнучи обґрунтувати свою ідентичність, старається сягнути своєї минувшини. Минуле – це процес формації, становлення усього. Про жоден феномен у світі не можна ґрунтовно говорити, не сягнувши до його минулого, не спостерігши, що саме його зробило таким, а не іншим, яким був шлях його розвитку.
Минуле людини – це формування свідомості, виховання, творення суспільної постави... і багато інших процесів, які в результаті дають величезний комплекс званий людиною. Це багатогранний моноліт, який не вміщається в жодну наукову дисципліну, в жодну теорію чи концепцію. Детальніше...

Лесів Михайло, „Пошуки церковної ідентичності на Львівському Унійному з’їзді 1936 року” (Науковий керівник: о. д-р. М. Бендик; Рецензент: Роман Андрійовський, ліценціат богослов’я) PDF Друкувати Написати листа
ВСТУП

Як і в політично-національному, так і в релігійному житті міжвоєнний період ХХ століття був важливим часом в житті української Церкви. Це час, в котрому обидві частини колись єдиної Київської митрополії постали перед схожим вибором. В якому їм потрібно було прийняти рішення щодо свого подальшого еклезіологічного шляху. Звичайно, були зовнішні обставини, які в той чи інший спосіб впливали на пошук своєї церковної ідентичності, однак для наших досліджень є дуже важливо побачити саме українські варіанти бачення подальшого шляху, бо ті тенденції показують справжнє обличчя нашої церковної свідомості. Детальніше...


Середа, 09 грудня 2009

Владика Діонізій закликав семінаристів пробудити в собі місійний дух PDF Друкувати Написати листа
Владика Діонізій в Дрогобицькій СемінаріїВ середу 9 грудня в актовій залі Дрогобицької семінарії відбулася зустріч семінаристів і ректорату семінарії з Апостольським візитатором для українців греко-католиків в Італії та Іспанії владикою Діонісієм (Ляховичем).
Владика розповів, що зараз в УГКЦ гостро стоїть питання надання належної душпастирської опіки її вірним, котрі проживають по цілому світі. Детальніше...

Випускники Дрогобицької Духовної Семінарії PDF Друкувати Написати листа

Священики та диякони, які навчалися в ДДС*


1. о. Андрій Федун 07.01.2002 (1974) 1996-2001 [На диякона рукоположений 11.09.2001. З 29.08.2005 член Свято-Успенської Унівської Лаври, а 03.05.2009 пострижений у малу схиму з іменем Аліпій]
2. о. Ігор Стецьків 03.02.2002 (1976) 1996-2001[На диякона рукоположений 10.11.2001]
3. о. Іван Лега 12.02.2002 (1978) 1996-2001[На диякона рукоположений 14.09.2001]
4. о. Лєв Струков 05.05.2002 (1958) 1997-2002[На диякона рукоположений поч11.2001. З 08.08.2008 в юрисдикції Донецько-Харківського Екзархату]
5. о. Віктор Бобровський 19.05.2002 (1966) 1996-2001[На диякона рукоположений ….03.2002]
6. о. Ігор Калита 07.06.2002 (1978) 1996-2001[На диякона рукоположений 31.03.2002]
7. о. Василь Гой 16.02.2003 (1977) 1997-2002[На диякона рукоположений 11.11.2002]
8. о. Любомир Григель 23.02.2003 (1975) 1997-2002[На диякона рукоположений 18.11.2002]
9. о. Іван Ковба 16.05.2003 (1978) 1997-2002[На диякона рукоположений 06.04.2003]
10. о. Ігор Швед 02.07.2003 (1975) 1996-2001[На диякона рукоположений 16.05.2003]
11. о. Богдан Лехович 30.08.2003 (1980) 1997-2002[На диякона рукоположений 20.07.2003]
12. о. Володимир Яцула 02.05.2004 (1977) 1998-2003[На диякона рукоположений 29.02.2004]
13. о. Юрій (Іван) Романишин, ЧСВВ 30.05.2004 (1972) 2003-2005[До того навчався у Духовній Семінарії (м. Пшемисль, Польща) (1999-2003).]
14. о. Іван Дубравський 26.09.2004 (1979) 1997-2003[Мав академічну відпустку 2001-2002 н.р. На диякона рукоположений 24.06.2004]
15. о. Володимир Раделицький 31.10.2004 (1979) 1998-2003[На диякона рукоположений 15.08.2004]
16. о. Андрій Бунь (Гуменний) 25.11.2004 (1979) 1998-2003[На диякона рукоположений 03.10.2004]
17. о. Ігор Бараняк 20.03.2005 (1969) 1998-2003[На диякона рукоположений 03.10.2004 Преосвященнішим Софроном (Мудрим), єпископом Івано-Франківським для Свято-Покровського Закриничненського єпархіального монастиря. Ним же рукоположений і на священика для цього монастиря]
18. о. Юрій Хамуляк 16.05.2005 (1979) 1996-2001[На диякона рукоположений 13.02.2005]
19. о. Володимир Мисів 22.06.2005 (1981) 1998-2003[На диякона рукоположений 03.04.2005]
20. о. Роман Федько 18.12.2005 (1978) 1996-2001[На диякона рукоположений 15.07.2005]
21. о. Володимир Пащак 19.12.2005 (1981) 1999-2005[На диякона рукоположений 08.11.2005]
22. о. Володимир Дашинич 26.02.2006 (1982) 1999-2005[На диякона рукоположений 20.01.2006]
23. о. Юрій Завійський 12.03.2006 (1980) 1998-2005[Мав академічну відпустку 2002-2003 н.р. На диякона рукоположений 19.02.2006]
24. о. Назар Борис 11.06.2006 (1982) 1999-2005[На диякона рукоположений 16.04.2006]
25. о. Микола Дрофич ….08.2006 (1977) 1998-2003[Висвячений для Філадельфійської архиєпархії (США)]
26. о. Мануїл (Микола) Пишкович, студ. 11.09.2006 (1980) 1997-2000[У 2001-2005 завершив Львівську ДС. На ієродиякона рукоположений 21.11.2005. Рукоположення здійснив Преосвященніший Юліан (Ґбур), єпископ Стрийський. Він же здійснив і поставлення у ієромонахи]
27. о. Іван Стебівка 21.01.2007 (1978) 1999-2005[На диякона рукоположений 13.08.2006]
28. о. Іван Чижик, Казахстанська делег. ……..2007 (1981) 2005-2006 [Перед тим навчався в Караґандинській ДС (РКЦ), висвячений для Казахстанської делегатури. На диякона рукоположений 29.10.2006 владикою Яном (Баб'яком), єпископом Пряшівським]
29. о. Тарас Рисей 27.05.2007 (1982) 1999-2005[На диякона рукоположений 18.02.2007]
30. о. Михайло Малащак 09.08.2007 (1980) 2000-2006[На диякона рукоположений 29.05.2007]
31. о. Василь Білас 21.09.2007 (1982) 2000-2006[На диякона рукоположений 29.07.2007]
32. о. Олег Чупа 30.12.2007 (1981) 1999-2005[На диякона рукоположений 09.09.2007]
33. о. Антон Котило 13.01.2008 (1981) 1999-2005[На диякона рукоположений 21.10.2007]
34. о. Віталій Дзиндзюра 24.02.2008 (1977) 2000-2006[На диякона рукоположений 19.01.2008]
35. о. Петро Федаш 09.03.2008 (1980) 2001-2007[На диякона рукоположений 20.01.2008]
36. о. Євген Макогон 23.03.2008 (1983) 2000-2006[На диякона рукоположений 10.02.2008]
37. о. Богдан Матковський, Одеський Ек. 20.04.2008 (1969) 2007-2008[На диякона рукоположений 16.03.2008 для Одесько-Кримського екзархату. Рукоположення здійснив преосв. Василій (Івасюк)]
38. о. Андрій Древняк 20.04.2008 (1978) 2000-2007[Мав академічну відпустку 2005-2006 н.р. На диякона рукоположений 16.03.2008]
39. о. Андрій Смольський 29.06.2008 (1981) 2000-2006[На диякона рукоположений 13.04.2008]
40. о. Василь Нагина 28.09.2008 (1983) 2001-2007[На диякона рукоположений 17.06.2008]
41. о. Роман Шибунька 05.10.2008 (1980) 2001-2007[На диякона рукоположений 06.07.2008]
42. о. Олег Здреник 30.11.2008 (1984) 2002-2008[На диякона рукоположений 09.11.2008]
43. о. Роман Шкрібенець, Київська Аєп. 21.12.2008 (1979) 2004-2005 [У 1999-2004 навчався у Львівській ДС. На диякона рукоположений 09.01.2008. Рукоположення здійснив преосв. Богдан (Дзюрах)]
44. о. Іван Мельникович 22.12.2008 (1982) 2001-2007[На диякона рукоположений 26.10.2008]
45. о. Анатолій Цап 22.02.2009 (1980) 2001-2007[На диякона рукоположений 04.12.2008]
46. о. Юрій Сільник 01.03.2009 (1984) 2002-2008[На диякона рукоположений 16.11.2008]
47. о. Тарас Сенців 24.05.2009 (1982) 2000-2007[Мав академічну відпустку 2005-2006 н.р. На диякона рукоположений 02.11.2008]
48. о. Тарас Яворський 05.07.2009 (1983) 2001-2007[На диякона рукоположений 05.04.2009]
49. о. Андрій Циб 26.07.2009 (1978) 2002-2008[На диякона рукоположений 24.05.2009]
50. о. Петро Змінчак 30.08.2009 (1984) 2002-2008[На диякона рукоположений 12.04.2009]
51. о. Андрій Коваль 06.09.2009 (1983) 2002-2008[На диякона рукоположений 21.06.2009]
52. о. Михайло Лесів 14.10.2009 (1982) 1999-2005[На диякона рукоположений 26.04.2009 для Львівської архиєпархії. Рукоположення здійснив преосв. Ігор (Возьняк), аєп. Львівський]
53. о. Роман Каденюк 24.01.2010 (1982) 2001-2007[На диякона рукоположений 15.11.2009]
54. о. Олег Зинич 21.02.2010 (1980) 2002-2008[На диякона рукоположений 20.12.2009]
55. о. Ярослав Буньо 28.02.2010 (1985) 2002-2008 [На диякона рукоположений 27.12.2009]
56. о. Василь Чудійович 9.05.2010 (1979) 1997-2002 [На диякона рукоположений 13.12.2009 для Київської архиєпархії. Рукоположення здійснив преосв. Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київський]
57. o. Олександр Плешанов 13.06.2010 (1983) 2002-2008 [На диякона рукоположений 28.03.2010]
58. о. Микола Делінкевич 20.06.2010 (1983) 2002-2008 [На диякона рукоположений 18.04.2010]
59. о. Сергій Паламарчук 19.12.2010 (1983) 2004-2010 [На диякона рукоположений 25.07.2010 для Донецько-Харківського Екзархату УГКЦ, Рукоположення здійснив владика Степан (Меньок)]
60. о. Олег Сподар 14.01.2011 (1975) 1998-2003 [На диякона рукоположений 19.09.2010]
61. о. Олег Бойко 6.03.2011 (1967) 1999-2005 [На диякона рукоположений 16.08.2009]
62. о. Тарас Войтко 22.08.2011 (1984) 2004-2010 [На диякона рукоположений 2.06.2011]
63. о. Іван Назар 27.08.2011 (1987) 2004-2010 [На диякона рукоположений 14.06.2011]
64. о. Василь Демків 21.09.2011 (1980) 2000-2006 [На диякона рукоположений 12.06.2011]
65. о. Микола Струналь 30.10.2011 (1985) 2004-2010 (святитель - владика Юліан (Вороновський)) [На диякона рукоположений 27.09.2011]
66. о. Михайло Олійник 21.11.2011 (1972) 1999-2005 [На диякона рукоположений 11.12.2005]
67. о. Роман Андрійовський 7.04.2012 (1980) 1997-2002 [На диякона рукоположений 14.01.2012]
68. о. Андрій Батіг 29.04.2012 (1976) 2000-2006 [На диякона рукоположений 11.03.2012]
69. о. Олег Шепетяк 24.06.2012 (1981) 1998-2003 [На диякона рукоположений 18.12.2011 (для Київської архиєпархії рукоположення здійснив Блаженніший Святослав)]
70. о. Іван Славич Сокальсько-Жовківська Єпархія 22.07.2012 (1984) 2001-2007 [На диякона рукоположений 10.06.2012 (для для Сокальсько-Жовківської єпархії рукоположення здійснив преосвященний Михаїл (Колтун))]
71. о. Василь Куцик 28.07.2012 (1984) 2002-2008 [На диякона рукоположений 24.05.2012]
72. о. Андрій Стецик 9.10.2012 (1985) 2005-2011 [На диякона рукоположений 17.06.2012]
73. о. Юрій Фок 21.10.2012 (1987) 2004-2010 [На диякона рукоположений 22.07.2012]
74. о. Михайло Білецький 09.12.2012 (1984) 2001-2005 [завершив Львівську ДС, висвячений на пресвітера для Львівської аєп. єп. Венедиктом (Алексійчуком)]
75. о. Роман Скалич 3.02.2013 (1987) 2004-2010 [На диякона рукоположений 7.07.2012 ]
76. о. Мар'ян Тупичак 10.02.2013 (1984) 2005-2011 [На диякона рукоположений 11.11.2012 ]
77. о. Василь Комарницький 15.02.2013 (1988) 2006-2012 [На диякона рукоположений 4.11.2012 (1988) 2006-2012 (для Київської архиєпархії рукоположення здійснив Блаженніший Святослав)]
78. о. Дмитро Горнакевич 15.02.2013 (1984) 2006-2012 [На диякона рукоположений 4.11.2012 (1984) 2006-2012 (для Київської архиєпархії рукоположення здійснив Блаженніший Святослав) ]
79. о. Антон Борис 15.02.2013 (1989) 2006-2012 [На диякона рукоположений 4.11.2012 (1989) 2006-2012 (для Київської архиєпархії рукоположення здійснив Блаженніший Святослав)]
80. о. Дмитро Сенейко 28.04.2013 (1986) 2004-2010 [На диякона рукоположений 7.07.2011]
81. о. Ярослав Копичин 9.06.2013 (1979) 1996-2001 [На диякона рукоположений 24.03.2013]
82. о. Володимир Олексяк 15.07.2013 (1987) 2004-2010 [На диякона рукоположений 17.03.2013]
83. о. Василь Змінчак 13.10.2013 (1986) 2004-2010 [На диякона рукоположений 9.06.2013]
84. о. Василь Вербіцький 8.11.2013 (1984) 2002-2008 [На диякона рукоположений 15.07.2013]
85. о. Іван Гнатів 4.12.2013 (1985) 2002-2008 [На диякона рукоположений 25.08.2013]
86. о. Марян Мащикевич 12.02.2014 (1983) 2003-2009 [На диякона рукоположений 21.11.2013]
87. о. Петро Сюсько 23.02.2014 (1988) 2005-2011 [На диякона рукоположений 22.09.2013]
88. о. Тарас Буричко 9.03.2014 (1987) 2007-2013 [На диякона рукоположений 14.01.2014]
89. о. Іван Талайло 23.03.2014 (1990) 2007-2013 [На диякона рукоположений 14.01.2014]
90. о. Віталій Сокрута 22.05.2014 (1985) 2004-2010 [На диякона рукоположений 30.03.2014]
91. о. Іван Савчук 15.07.2014 (1988) 2005-2011 [На диякона рукоположений 6.04.2014]
92. о. Віталій Гулич 31.08.2014 (1989) 2007-2013 [на диякона рукоположений 29.06.2014 преосвященним владикою Богданом (Манишиним) для Стрийської Єпархії; священичі свячення уділив владика Тарас (Сеньків)]
93. о. Андрій Устрицький 8.11.2014 (1985) 2003-2010 [на диякона рукоположений 22.05.2014]
94. о. Олег Бісик 29.12.2014 (1984) 2005-2011 [на диякона рукоположений 22.04.2014]
95. о. Роман Кіх 9.01.2015 (1987) 2006-2012 [на диякона рукоположений 9.11.2014]
96. о. Олег Турків 1.02.2015 (1984) 2006-2012 [на диякона рукоположений 14.12.2014]
97. о. Іван Змінчак 3.05.2015 (1988) 2005-2011 [8.02.2015 дияконське рукоположення здійснив єп. Григорій (Комар)]
98. о. Володимир Богенчук 25.05.2015 (1988) 2007-2012 [12.02.2015 дияконське рукоположення здійснив єп. Григорій (Комар)]
99. о. Володимир Кобетяк 14.06.2015 (1990) 2007-2013 [на диякона рукоположений 14.04.2015]
100. о. Володимир Улян 12.07.2015 (1989) 2008-2014 [на диякона рукоположений 23.11.2014, для Луцького екзархату священиче і дияконське рукоположення здійснив єп. Йосафат (Говера)]
101. о. Степан Бобер 15.11.2015 (1985) 2003-2009 [на диякона рукоположений 9.10.2015 преосвященним Ярославом; священичі свячення уділив владика владика Григорій (Комар)]
102. о. Іван Гарасимлюк 22.11.2015 (1990) 2007-2013 [на диякона рукоположений 18.10.2015; дияконські та священичі свячення уділив владика владика Григорій (Комар)]
103. о. Тарас Зубко 29.11.2015 (1989) 2007-2013 [на диякона рукоположений 18.10.2015 владикою Григорієм (Комаром); священичі свячення уділив владика Ярослав]
104. о. Юрій Драпак 27.12.2015 (1990) 2011-2015 [18.10.2015 для Донецького екзархату дияконське рукоположення здійснив єп. Степан (Меньок)]
105. о. Олександр Антонюк 12.02.2016 (1987) 2005-2011 [на диякона рукоположений 19.10.2015; дияконські та священичі свячення уділив владика владика Григорій (Комар)]
106. о. Денис Богатко 13.03.2016 (1981) 2009-2015 [на диякона рукоположений 14.01.2016 владикою Ярославом; священичі свячення уділив владика Григорій (Комар)]
107. о. Михайло Балко 13.03.2016 (1989) 2006-2012 [на диякона рукоположений 20.12.2016 владикою Григорієм (Комаром); священичі свячення уділив владика Ярослав]
108. о. Андрій Бонис 24.04.2016 (1984) 2001-2007 [на диякона рукоположений 19.04.2015 для Київської архиєпархії; дияконське та священиче рукоположення здійснив Блаженніший Святослав]
109. о. Руслан Гедз 3.05.2016 (1986) 2005-2011 [На диякона рукоположений 7.02.2016]
110. о. Петро Маковецький 8.05.2016 (1990) 2007-2013 [на диякона рукоположений 13.12.2015 для Одеського екзархату; дияконське та священиче рукоположення здійснив преосвященний Михаїл (Бубній)]
111. о. Володимир Шотіков 21.05.2016 (1989) 2007-2013 [на диякона рукоположений 22.12.2015]
112. о. Андрій Лінинський 10.07.2016 (1980) 2009-2015 [на диякона рукоположений 8.05.2016]
113. о. Ігор Гайдук 21.08.2016 (1985) 2008-2014 [на диякона рукоположений 14.06.2015; для Київської архиєпархії дияконське та священиче рукоположення здійснив Блаженніший Святослав]
114. о. Павло Гачан 24.08.2016 (1989) 2007-2013 [на диякона рукоположений 12.07.2016]
115. о. Андрій Гладкий 21.09.2016 (1991) 2008-2014 [на диякона рукоположений 12.07.2016]
116. о. Ростислав Приріз 9.10.2016 (1988) 2006-2012 [на диякона рукоположений 23.07.2016]
117. о. Андрій Насінник 6.11.2016 (1989) 2012-2014 [на диякона рукоположений 15.05.2016 для Харківського екзархату; дияконське та священиче рукоположення здійснив преосвященний Василій (Тучапець)]
118. о. Роман Улей 4.12.2016 (1984) 2001-2007 [на диякона рукоположений 12.02.2016 для Київської архиєпархії; дияконське та священиче рукоположення здійснив Блаженніший Святослав]
119. о. Роман Ільницький 4.12.2016 (1990) 2008-2014 [на диякона рукоположений 12.02.2016 для Київської архиєпархії; дияконське та священиче рукоположення здійснив Блаженніший Святослав]
120. о. Василь Барна 4.12.2016 (1991) 2008-2014 [на диякона рукоположений 21.08.2016 для Київської архиєпархії; дияконське та священиче рукоположення здійснив Блаженніший Святослав]
121. о. Сергій Мамчур 9.01.2017 (1985) 2011-2015 [на диякона рукоположений 6.11.2016]
122. о. Володимир Івасівка 15.01.2017 (1987) 2003-2010 [на диякона рукоположений 8.11.2016]
123. о. Андрій Бунь 29.01.2017 (1989) 2006-2012 [на диякона рукоположений 4.12.2016]
124. о. Роман Гром 12.02.2017 (1992) 2009-2015 [на диякона рукоположений 1.01.2017 владикою Ярославом; священичі свячення уділив владика Григорій (Комар)]
125. о. Роман Шльомський 15.02.2017 (1987) 2007-2014 [на диякона рукоположений 26.11.2016; дияконське та священиче рукоположення здійснив владика Григорій (Комар)]
126. о. Микола Мисів 7.07.2017 (1993) 2010-2016 [на диякона рукоположений 30.04.2017]
127. о. Євген Вороновський 21.09.2017 (1989) 2006-2012 [на диякона рукоположений 9.07.2017; священиче рукоположення здійснив владика Григорій (Комар)]
128. о. Андрій Сов'як 8.11.2017 (1989) 2006-2012 [на диякона рукоположений 15.07.2017; дияконське та священиче рукоположення здійснив владика Григорій (Комар)]
129. о. Роман Славич 14.01.2018 (1989) 2006-2012 [на диякона рукоположений 18.06.2017; дияконське та священиче рукоположення для Київської архиєпархії здійснив Блаженніший Святослав]
130. о. Іван Стефанишин 14.01.2018 (1990) 2007-2013 [на диякона рукоположений 18.06.2017; дияконське та священиче рукоположення для Київської архиєпархії здійснив Блаженніший Святослав]
131. о. Андрій Комар 15.02.2018 (1991) 2008-2014 [на диякона рукоположений 4.12.2017; дияконське та священиче рукоположення здійснив владика Григорій (Комар)]
132. о. Андрій Василиків 10.04.2018 (1989) 2006-2012 [на диякона рукоположений 12.11.2017 владикою Григорієм (Комаром)]
133. о. Андрій Мельничук 22.04.2018 (1989) 2006-2012 [на диякона рукоположений 13.01.2018; дияконське та священиче рукоположення для Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії здійснив владика Петро Крик]
134. о. Роман Лупак 17.05.2018 (1987) 2010-2016 [на диякона рукоположений 12.02.2018]
135. о. Микола Мах 10.06.2018 (1989) 2005-2011 [на диякона рукоположений 29.04.2018]
136. о. Дмитро Фокін 17.06.2018 (1985) 2003-2009 [на диякона рукоположений 29.04.2018]
137. д-н Микола Пустельник 18.06.2017 (1980) 1997-2002 [На диякона рукоположений для Київської архиєпархії Блаженнішим Святославом]
138. д-н Степан Сліпецький 29.04.2018 (1985) 2005-2011 [дияконське рукоположення здійснив владика Григорій (Комар)]

 


* Примітка: Тут подані випускники, починаючи від створення т.зв. „другої семінарії” (детальніше див. тут), перший випуск якої був у 2001 р.
Окрім окремо відзначених, усі рукоположення до 27.10.2011 (№№1-64) для Самбірсько-Дрогобицької єпархії здійснені Преосвященнішим Юліаном (Вороновським), після цього - Преосвященним владикою Ярославом (Прирізом).
Статистика започаткована єромонахом Мануїлом (Пишковичем).

Детальніше...

У семінарійному братстві поповнення! PDF Друкувати Написати листа

Нові братчики Дрогобицької Духовної Семінарії6-7 грудня 2009 р. Братство «Введення в храм Пресвятої Богородиці» Дрогобицької духовної Семінарії вже традиційно святкувало свій празник.
Святкування розпочалося

Детальніше...


Вівторок, 08 грудня 2009

Косар А., «Генеральні візитації Київської унійної митрополії – джерело для дослідження літургійного благочестя, на основі опрацювання документів М.Радвана «Wizytacje generalne parafii unickich w województwie Kijowskim i Bracławskim po 1782 roku»» PDF Друкувати Написати листа

ВСТУП

Київська літургійна традиція існує та розвивається більше ніж тисячу років. Заснована на візантійському літургійному матеріалі, вона упродовж історії витворила власні богослужбові форми, і крім того, збагатилась від сусідніх літургійних традицій. Це, без сумніву, сприяло творенню окремої Київської літургійної традиції.

Підписання Берестейської унії (1596 р.) стало каталізатором для пожвавлення релігійного життя (і літургійного в тому числі), а також причиною роз’єднання Київської митрополії на дві частини: унійну і не-унійну. У другій половині XVII ст., після невдалої спроби поєднання «Русі з Руссю» та загострення конфлікту козацьким повстанням, з обох сторін спостерігаємо втрату усвідомлення себе як єдиної Церкви, а з часом і відчуження. Це також позначилось на літургійному житті у витворенні окремих літургійних субтрадицій. Одна з них – унійна, зазнала впливу латинської традиції (латинізації), особливо інтенсивного у XVIIІ ст.; інша ж – не-унійна після 1686 р. перебувала під впливом реформованої московської традиції (ніконовської, а згодом синодальної). Такий стан речей залишається і до сьогодні.

Детальніше...


Субота, 05 грудня 2009

Пожертви вірних Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ PDF Друкувати Написати листа

Пожертви на утримання Семінарії збираються і в Самбірсько-Дрогобицькій єпархії з 1999 року (Семінарія була заснована 1996 року). Під час збору пожертв семінаристи відвідують наші парафії, пізнають життя священиків і мирян й особисто розповідають про Семінарію. Вірні нашої Церкви виявляють глибоке розуміння потреб Семінарії й складають свої щедрі й посильні пожертви.

Радіємо, що пожертви наших вірних постійно зростають, що свідчить про ріст нашої свідомості і спільної відповідальності за майбуття Української Греко-Католицької Церкви. Сподіваємось, що в найближчому часі нам вдасться досягнути того, що Самбірсько-Дрогобицька Єпархі УГКЦ зможе утримувати свою семінарію самостійно.

Детальніше...

Організація Chiese dell’est onlus e її голова Don Antonio Rossi PDF Друкувати Написати листа

Don Antonio Rossi

Детальніше...

Фокін Дмитро, «Християни віри євангельської: виникнення, поширення та характеристика вчення згідно з дослідженнями українських релігієзнавців і теологів» (Науковий керівник: о.ліц. Іван Гаваньо) PDF Друкувати Написати листа

ВСТУП

Поліконфесійність світового християнства відображена в українському християнському середовищі. Переломним моментом для історії Церкви став період Реформації, що започаткував розвиток християнських конфесій. Різноманітні течії християнської думки стали згодом основою формування окремих церков. Згодом ці церкви зазнали на собі процесів стагнації та стали потребувати нової реформи, що в подальшому спричинило виникнення новітніх харизматичних рухів і громад.

Детальніше...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>