... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< липня 2016 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
липня 2016

Неділя, 31 липня 2016

Тарас Жеплінський, «Екзеґетичні методи у Коментарі святого Йоана Золотоустого на Послання до Галатів» (науковий керівник - о. д-р Роман Федько, рецензент – ліц. Ростислав Приріз) PDF Друкувати Написати листа

ВСТУП
Мандруючи сторінками історії, знаходимо дуже багато спроб якомога правдивіше відчитати богооткровенний зміст Святого Письма. Починаючи з дохристиянських часів і аж до нині, люди чинили і продовжують чинити спроби екзегези промовленого Богом і записаного людьми Слова Божого. Найбільш вдалі із них належать особам, які жили і діяли в Золоту Добу патристики (ІУ-У століття) і століттям раніше - представникам двох найбільших богословських шкіл: Олександрійської та Антіохійської. Імена Климента Олександрійського, Орігена, Дідима Сліпого та Євсевія Емеського, Діодора Тарсійського, Теодора Мопсуестійського вписані золотими літерами в історію біблійної екзегези. Та найяскравішою серед екзегетів є особа вихованця Антіохійської екзегетичної школи Иоана Золотоустого.

Детальніше...


Четвер, 28 липня 2016

Відпочинок PDF Друкувати Написати листа

о. Степан УГРИН

altПриходить час відпусток, відпочинку. Ми на нього, напевно, чекаємо, будуємо плани. Важливо, щоб цей очікуваний час подарував нам радість, спокій на душі, адже нерідко людина, як би це не звучало дивно, втомлюється від відпочинку. Тоді ефективність її праці ще гірша, ніж була тоді, коли, наприклад, вона йшла у відпустку.

Детальніше...


Понеділок, 25 липня 2016

Мар’ян Топорович, «Порятунок євреїв духовенством УГКЦ під час ІІ Світової війни» (науковий керівник - мгр. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Юрій Хамуляк) PDF Друкувати Написати листа

ВСТУП
З часу виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля і початку демократичних процесів в Україні, а також відновлення нашої держави відкрились нові можливості для об'єктивного вивчення історичного минулого українського народу і, зокрема, нашої Церкви - «душі народу». Однією із призабутих сторінок минулого є історія окупації нацистською Німеччиною 1941-1944 рр. Східної Галичини і ведення тут політики масового винищення єврейського населення та реакція духовенства і вірних УГКЦ на неї. Попри віддалену часову перспективу з викривленням фактів і накладанням «кліше» ця проблематика потребує об'єктивного дослідження істориків, щоб цілісно побачити і оцінити позицію нашої Церкви цього періоду.

Детальніше...


Неділя, 24 липня 2016

Монаший одяг PDF Друкувати Написати листа

Андрій МЕЛЕШКО

Монашество своїм корінням сягає перших століть християнства. Перші монахи були пустельниками, які вели самітній образ життя. Згодом зародилося спільнотне монашество, організатором якого вважається св. Пахомій Великий (†346 р.). Пустельники, які жили в пустині, не мали якогось особливого одягу. Коли виникли спільнотні монастирі, тоді з’явилася й потреба однорідного монашого одягу. Він є виразом внутрішнього життя монаха. Як виглядає монаший одяг, і що він символізує, ми пояснимо у цьому дописі.

Детальніше...


Субота, 23 липня 2016

Запущено процес державного визнання документів про вищу духовну освіту PDF Друкувати Написати листа

Дорогі випускники Дрогобицької духовної семінарії, які отримали мали дипломи до 1 вересня 2014 р.Б. Кілька днів тому наказом Міністра освіти і науки України (наказ №836 від 15.07.2016) було затверджено особовий склад Комісій, завданням яких є здійснювати розгляд клопотань випускників вищих духовних закладів про визнання документів про духовну освіту.

Детальніше...


Понеділок, 18 липня 2016

Спокуси в паломництві PDF Друкувати Написати листа

о. д-р Роман ФЕДЬКО

altЖивучи в епоху інтенсивного науково-технічного розвитку, людина сьогодення є просто «бомбардована» інформацією, яка дуже часто їй просто непотрібна, а навіть більше – шкідлива. Такою шкідливою інформацією для людини, яка прагне пізнавати світ, є заохочування до відвідування псевдо-паломницьких та духовних центрів сумнівного характеру або місць, в яких нібито відбулося якесь об’явлення.

Детальніше...


Неділя, 17 липня 2016

Руслан Стецик, «Годегетика в спадщині українських греко-католицьких богословів кінця ХІХ – першої половини ХХ століть» (науковий керівник - о.ліц. Іван Гаваньо, рецензент – о. ліц. Тарас Коберинко) PDF Друкувати Написати листа

ВСТУП
Дослідження пастирського богослов'я кінця ХІХ - початку ХХ ст. полягає у пошуку самоідентичності сучасного пасторального богослов'я УГКЦ. Сьогодні виникає гостра потреба закласти фундамент власного пасторального богослов'я, яке витворить неповторне обличчя Церкви на тлі інших традицій помісних Церков, зокрема римо- католицької. Тому для нашої студії важливо окреслити особливість годегетики зазначеного періоду як парадигми для становлення сучасної годегетики. Останньої на сьогоднішній день як окремої дисципліни не існує.

Детальніше...


П'ятниця, 15 липня 2016

Звинувачувач царів PDF Друкувати Написати листа

Ігор БРИНДАК

«...Що говорив через пророків». Це слова із «Символа віри», який ми промовляємо кожного дня. І конкретно дані слова стосуються Святого Духа. Отож Святий Дух говорив через пророків. Тому у цьому номері йтиме розмова про фільм, присвячений одному з біблійних пророків. А конкретніше - про стрічку американського режисера Гаррі Уайнера «Єремія – звинувачувач царів».

Детальніше...


Понеділок, 11 липня 2016

Дрогобицька семінарія отримала нових студентів PDF Друкувати Написати листа

Впродовж 8-11 липня 2016 р. Б. у Дрогобицькій Духовній семінарії відбулися вступні екзамени для юнаків, які виявили бажання стати на шлях підготовки до священства. Впродовж 3-ох днів приймальна комісія, до котрої з благословення Преосвященного владики Ярослава (Приріза), єпископа Самбірсько-Дрогобицького, ввійшли представники ректорату семінарії та єпархіального духовенства, проводила випробування глибини і зрілості покликання абітурієнтів, перевіряючи їхні сили і можливості.

Детальніше...


Неділя, 10 липня 2016

Паломницькими місцями світу PDF Друкувати Написати листа

Петро ВОЙТОВИЧ

altПаломництво – це не просто подорож до певного місця, але щось набагато більше і глибше. Паломництво – це вияв нашої побожності і віри. Паломництво – не просто шлях, що веде нас до Риму, Люрду, Єрусалиму чи інших святих місць. Це – шлях, що веде до Того, Хто кличе нас вийти і чекає нас.

Детальніше...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>