Translate into...
Newsletter
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Most Read
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Sv`ata Liturhija abo Sluzba Boza sv. Ivana Zolotoustoho Geneza, istorycznyj rozvytok, pojasnenn`a obr`adiv i tekstiv |
![]() |
![]() |
![]() |
Категорії:
Проект "Оцифрована спадщина" > Літургіка
Сторінки: 152
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Рік: 1946
Link:
![]() |
Візитів: 4043 | |
Опис
Підготована до публікації Василем Матвіївим на основі викладів о. Зиновія Нарозняка книга "Свята літургія або Служба Божа Св. Івана Золотоустого: генеза, історичний розвиток, пояснення обрядів і тексту" видана греко-католицькою духовною семінарією в Замку Гіршберг (поблизу Мюнхена) накладом Кооперативи української студентської громади богословів. Написана українською мовою, але латинським шрифтом (в т.ч. згідно з "Українським правописом" д-ра Ярослава Рудницького (Прага, 1942)). У передмові до читача зазначено, що книжечка призначена для "греко-католицьких студентів богословії", оскільки після ІІ Світової війни відчувався гострий брак літератури зі східної літургіки (с.6). У цьому виданні взято до уваги приписи "Уставу служіння Вечірні, Утрені і Божественної Літургії" (лат. Ordo celebrationis : vesperarum, matutini et divinae liturgiae iuxta recensionem ruthenorum, 1944), виданого Конгрегацією для Східної Церкви для вирішення дискусій стосовно обрядових питань у Галичині. Після загального вступу представлено історію розвитку Євхаристійної Літургії та пояснено її основні частини. У 1946 році було відкрито Українську греко-католицьку духовну семінарію в містечку Гіршберг (50 км на південь від Мюнхена). Ректором став о. Василь Лаба, а о. Володимир Маланчук займався облаштуванням бібліотеки. Матеріальне забезпечення надавала “Адміністрація Організації Об’єднаних Націй для допомоги і відбудови” (УНРРА), яка також виділила для семінарії замок у Гіршбергу - колишню резиденцію Муссоліні у Німеччині. Однак, 4 грудня 1946 представники УНРРА повідомили, що вони більше не визнають існування семінарії, а розглядають семінаристів та викладачів переміщеними особами і вимагають негайно переїхати до табору в Міттенвальді. Наступного дня до семінарії приїхали машини і забрали усіх семінаристів та викладачів до табору, в якому вони пробули наступні 3 місяці. На знак протесту ректор Василь Лаба та професор Сопуляк залишилися у Гіршберзі. Згодом семінаристи та викладацький склад знову повернулися у Гіршберг. З огляду на економічні труднощі було вирішено шукати можливість переселення семінарії до більш благополучної країни. Кардинал Тіссеран, секретар Конгрегації у справах Східної Церкви, запропонував семінарії переїхати до Бельгії або Нідерландів. Нідерландське товариство "Апостолят Возз’єднання", ініційоване під час візиту митрополита Андрея Шептицького до Нідерландів у 1921 році, взялося за пошук приміщення для семінарії у Нідерландах. Було обрано монастир отців-августинців у Кулемборзі. Наприкінці грудня 1947 року Нідерландська військова місія повідомила про надання вчителям та семінаристам віз для проживання у Нідерландах. 24 квітня 1948 року українська греко-католицька семінарія перетнула кордон Нідерландів у складі 6 професорів, двох світських викладачів та 42 семінаристів. Семінарія проіснувала у м. Кулемборг недовго. Вже у лютому 1950 року владика Іван Бучко оголосив про її закриття і подякував нідерландській нації, а особливо її католицькій частині, за неймовірну підтримку Української Церкви. За час існування в Кулемборзі 10 питомців стали священниками, а двоє дияконами. Інші семінаристи переїхали продовжувати навчання до Канади або Німеччини. А вже у квітні 1951 року нідерландська католицька газета “De Tijd” повідомила своїх читачів, що українську семінарію із Кулемборгу переведено до Канади за рішенням Конгрегації для Східної Церкви. |
|
Дата: Tuesday, 13 June 2023 11:02
|