Translate into...
Newsletter
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Most Read
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
У семінарії відбулося представлення життя отця Кирила Селецького [ФОТО] |
Tuesday, 13 November 2018 09:39 | |||
12 листопада 2018 р.Б. в актовому залі Дрогобицької духовної семінарії відбулась конференція, присвячена постаті величного мужа УГКЦ, засновника Згромадження сестер св. Йосифа - о. Кирила Селецького. Доповідачем була сестра Стефанія Марко, яка є доктором богослов'я та викладачем кафедри богослов'я УКУ. Конференція розпочалась зі спільної молитви, після якої ректор Дрогобицької семінарії о. Мирон Бендик представив сестру Стефанію. Доповідач коротко розповіла про сімейне середовища та родину майбутнього подвижника УГКЦ, який народився 1835 року в місті Підбуж, на теренах сучасної Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Опісля монахиня розповіла про освіту, яку здобував о. Кирило Селецький. Також студенти семінарії дізнались про громадську діяльність, основні служіння в Перемиській єпархії та публікації о. Кирила, які є вагомим вкладом у катехизацію дітей, молоді та зрілих людей. "Найцінніший дар отця Кирила - це духовне батьківство," - наголосила сестра Стефанія у своїй доповіді. Це непересічна постать УГКЦ, адже саме він, повдовілий священик, є засновником двох жіночих чернечих згромаджень - Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії та Сестер св. Йосифа Обручника, які працювали з дітьми. 1918 року о. Селецький відійшов у вічність і залишив про себе надзвичайно позитивні спогади. Беатифікаційний процес розпочався 2009 року. Митрополит Андрей Шептицький та блаженний Йосафат Коциловський писали про нього як про "мужа Божого Духа" та святу людину, яка була чудовим прикладом християнина. По завершенні доповіді семінаристи мали можливість поставити запитання сестрі Стефанії, після чого монахиня передала до семінарійної бібліотеки дві книги про о. Кирила Селецького. Ректор висловив вдячність монахині та подарував гостям наукові доробки, відео- та аудіоматеріали Дрогобицької духовної семінарії. За традицією семінаристи заспівали сестрам Згромадження св. Йосифа "Многоліття". Див.фоторепортаж:
|