Translate into...
Newsletter
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Most Read
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
"Святі християни будуть найуспішнішими місіонерами та євангелізаторами", - владика Ярослав (Приріз) про свої перші кроки Самбірсько-Дрогобицького єпархіального єпископа |
![]() |
![]() |
![]() |
Wednesday, 21 December 2011 07:15 | |||
Відповідаючи на запитання про душпастирську програму, яку він буде втілювати як Єпархіальний Єпископ Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, владика Ярослав, зокрема, сказав таке: "Після страшної «епідемії більшовизму», яка позначилась на нашій історії, культурі, суспільстві, нам сьогодні важливо відроджувати історичну пам’ять, відбудовувати матеріальні храми, але найважливішим є відновити нерукотворний храм – людину." Владика також привідкрив перед читачами слова те, як він втілюватиме цю програму у життя: "Святі християни будуть найуспішнішими місіонерами та євангелізаторами, адже у нашому народі справедливо кажуть, що «слово зворушує, а добрий приклад порушує до дії» (...) Водночас не можна забувати, що для успішної євангелізації треба мати ефективні середники і методи. Над цим, думаю, маємо багато працювати і на академічному, і на практичному рівнях..." Ведучи мову про велике значення священичого служіння, владика Ярослав, зокрема, сказав: "...священик – не просто культовий служитель. Завданням усієї парохії і кожного її члена є зберігати, розвивати і передавати свою християнську віру, котру ми отримали у Таїнстві Хрещення. Чувати над цим і є завданням священика". Саме тому, на думку преосвященного Ярослава, треба належно подбати про плекання і виховання священичих покликань: "Мені дивно, а навіть боляче чути заяви, на зразок: «Нам більше не треба священиків», чи «Навіщо нам ця семінарія»… (...) Дякувати Богові, Господь поблагословив нашу Церкву священичими покликаннями. Не можна нехтувати цим Божим даром. (...) хотів би сьогодні ще раз нагадати усім нам про потребу всіляко підтримувати нашу семінарійну освіту. Від кожного з нас залежить, якою буде наша Церква в майбутньому, яких матиме провідників та душпастирів". Повну версію інтерв'ю читайте у 47-му номері релігійно-суспільного часопису "Слово" або, незабаром, шукайте її на сайті ДДС. Як було повідомлено 27 жовтня 2011 р. Б., Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) за згодою Постійного Синоду прийняв у преосвященного владики Юліана (Вороновського) зречення з душпастирського уряду єпископа Самбірсько-Дрогобицького УГКЦ у зв’язку з тим, що йому сповнилось 75 років. Згідно з приписами церковного права з моменту інтронізації, яка відбудеться 24 грудня 2011 р.Б. о 11.00 у Катедральному соборі Пресвятої Трійці м. Дрогобича, його наступником на цьому уряді стає єпископ-коад’ютор Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ владика Ярослав (Приріз). 27 жовтня 2011 р. Б. було повідомлено про те, що Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) за згодою Постійного Синоду прийняв у преосвященного владики Юліана (Вороновського) зречення з душпастирського уряду єпископа Самбірсько-Дрогобицького УГКЦ, котрий ревно звершував це своє служіння впродовж 17 років. Згідно з приписами церковного права з моменту інтронізації його наступником на цьому уряді стає єпископ-коад’ютор Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.
|