... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< December 2009 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Visits

 Погода в Україні
 
Monday, 21 December 2009
Грузинська Церква PDF Print Write e-mail
Дмитро НАКОНЕЧНИЙ

За повелінням Божим після зіслання Святого Духа ап. Андрій відправився на територію Іверії з іконою Божої Матері. Так постала Грузинська Церква.
Юрисдикція Грузинської     Православної Церкви розповсюджується на Грузію. Проте «в Грузинській Церкві прийнято вважати, — свідчить митрополит Сухумо-Абхазький (нині Католікос-Патріарх) Ілля – що юрисдикція Грузинської Церкви розповсюджується не тільки в межах Грузії, але й на всіх грузин поза межами країни.
Детальніше...

Торгівля людьми – реальність, чи міф PDF Print Write e-mail
Андрій Циб

... Істинно кажу вам все, що ви зробили одному з Моїх браті найменших – ви Мені зробили. Мт.25:40.

Ми увійшли в третє тисячоліття, і «здається», що людському розумові все під силу. Технічний прогрес набрав таких темпів, що те, що вчора здавалось фантастичним, – сьогодні стає реальністю. В будь-якій галузі людина прагне полегшити чи замінити фізичну працю технічним обслуговуванням – роботами. Водночас піднімається питання людської гідности, про її неповторність, особистість. Про це проголошується в деклараціях прав людини, державних конституціях, церковних документах, по телебаченню та в пресі.
Детальніше...

По дорозі в храм PDF Print Write e-mail
 Михайло Балко

До храму збираєшся з того моменту, коли прокидаєшся, і знаєш: я йду на зустріч з живим Богом. І одягаєшся по-иншому, і готуєшся по-иншому, намагаєшся, щоб не було зайвих розмов, щоб ніщо недостойне не розсіювало тієї глибини, що в ній одній можна пережити зміст храму.
Детальніше...

Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» – проти торгівлі «живим товаром» (історія і діяльність) PDF Print Write e-mail
Ростислав ДУЧАК

На сьогодні суспільство потерпає від найрізноманітніших шахрайств, обманів, шантажів чи взагалі маніпулювань людським життям. Як відомо, сьогодні в Україні розвиваються різні сфери бізнесу. Всі можуть погодитися, що нелегальний бізнес має місце у нашій державі. Зосередимось на особливостях цього такого «бізнесу», адже він набув досить великої популярности в Україні, а саме – торгівлі людьми. Така злочинна діяльність вважається третьою за численністю, найбільш прибутковою і оплачуваною у світі після торгівлі наркотиками та зброєю. Багато охочих швидко заробити «великі» гроші навчилися «працювати» саме так. Однак ціна «заробітку» – здоров’я, а часто свобода і життя инших людей…
Детальніше...

Про вшанування Богородиці і святих PDF Print Write e-mail
Дмитро ГОРНАКЕВИЧ, Сергій ПАЛАМАРЧУК

Нехай не буде в тебе инших Богів крім Мене. Вих. 20:3.
Можливо, ми колись задумувались, чому так побожно вшановуємо християн, котрі через муки, аскетичний подвиг чи просто правдиве життя у Христі після смерти стали святими. Ким є вони і Мати Божа для нас? Адже вони теж люди… Чи вони є посередниками, чи заступниками перед Богом? Предметами ідолопоклонства чи святими молільниками за нас? Мертвими чи живими? Чи є біблійні підстави для віри у їхню святість, для молитовних звертань до них? Вшановуємо їх як Бога чи по-иншому?
На ці та подібні питання намагатимемось відповісти, читаючи уважно Святе Письмо.
Детальніше...

Одна із найпригнічених для людини суспільних норм PDF Print Write e-mail
Андрій Сов’як

Мабуть, кожен із шановних читачів погодиться із тим, що одним із найбільш гнітючих для людини суспільних ладів був рабовласницький. Раб – людина без власної волі, а отже, мови, голосу, дії, навіть сподівання. З людства, яке мало би бути Божим співтворцем у світі, а також «ковалем» власної душі і життя, вийшли саме невільники останнього. Як це не парадоксально звучить, але рабами завжди керували люди, лише в ролі їх власників. Яка ж причина явища рабства?
Детальніше...

Обличчя сучасного рабства PDF Print Write e-mail
Мар’яна Коркуна

«Кожна людина має право на життя, свободу, особисту недоторканість та захист від рабства». Ці права, встановлені Творцем, прописані у Загальній декларації прав людини, сьогодні особливо нівечаться тими, хто займається торгівлею людьми – новітніми рабовласниками. А проблема, що стосується, здавалось би, одиниць у нашій країні, набула величезного розміру. Адже практично кожен, хто хоче виїхати за кордон, аби там шукати кращої долі, може стати жертвою цього злочину.»
Детальніше...

Навіщо потрібні раби сьогодні PDF Print Write e-mail
Бісик Олег

Якщо й десь існує несправедливість, то це означає, що існує загроза для всіх. Так влаштований світ, що всі ми складаємо нерозривне ціле і доля у нас одна. Якщо щось стосується безпосередньо когось із нас, то обічно це відіб’ється й на инших. Мартін Лютер Кінг.
На превеликий жаль, фраза «торгівля людьми» стосується сьогодні й українських громадян, адже Україна є однією з країн-постачальниць на ринку торгівлі людьми. Це – прикра правда, а для багатьох – трагедія особистого чи сімейного життя та й, зрештою, цілого суспільства. Масовий виїзд українців за кордон великою мірою спричинений незадовільною економічною ситуацією в державі. В свою чергу, виїзд заробітчан підсилює суспільні економічні проблеми.
Детальніше...

Молоді люди запитують… PDF Print Write e-mail

Дмитро СЕНЕЙКО

І не вподібнюйтесь до цього світу, але перемінюйтесь обновленням вашого розуму,  щоб ви переконувались, що то є воля Божа, що добре, що вгодне, що досконале. (Рим. 12: 2).
Продовжуємо рубрику «Молоді люди запитують». У попередньому номері журналу ми роздумували над дражливим питанням доцільности вживання алкоголю у підлітковому, та й взагалі, у будь-якому віці, звичайно, з особливим акцентуванням особливостей згубного впливу спиртних напоїв на наш духовний, психічний та фізичний стани. Отже, основний висновок із попередньої статті такий: якщо б ми змогли веселитись без вживання алкоголю, а за допомогою Божої благодаті, то могли би бути по-справжньому вільними і щасливими. Перейдемо до двох не менш цікавих питань, які вдалось підслухати з уст молодих людей. А звучать вони ось як:

Детальніше...

Дорога додому PDF Print Write e-mail
Олег ЗИНИЧ

…і діти в нас будуть нормальні і здорові, бо ми їм напишемо правильну історію. Андрій Кузьменко (гурт «Скрябін»).
Слова цієї жартівливої пісні з гірким присмаком буденності пригадались мені, коли я познайомився з Яриною та Орестом, батьки яких виїхали 10 років тому на заробітки. Щовечора, рівно о 21:00 лунає телефонний дзвінок і тремтячий жіночий голос в черговий раз питає: «Як ви, дітки? У вас все добре? Не голодні?». «Все супер», – автоматично лунає відповідь. Це вже краще аніж: «Ніяк». Навіщо засмучувати батьків? Детальніше...

Page 1 of 4
<< Start < Prev 1 2 3 4 Next > End >>