... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2024-2030 
навчальні роки

Photo Gallery

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< March 2024 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Visits

 Погода в Україні
 
March 2024

Sunday, 31 March 2024

У семінарії пройшли дні духовної віднови з нагоди Великого Посту PDF Print Write e-mail

u seminariyi proyshly dni dukhovnoyi vidnovy z nahody velykoho postu 202429-31 березня у Дрогобицькій духовній семінарії пройшли великопосні реколекції. У цій духовній обнові семінарійну спільноту провадив ієром. Матей Хименець, ЧСВВ, який розпочав духовну науку із такого попередження: «Ця кількаденна подорож насправді є незнаною для нас, адже її Провідником в першу чергу є Святий Дух, а "Дух віє, куди забажає" (див. Йо 3, 8)»

Детальніше...


Tuesday, 26 March 2024

Працівники РЦ "Назарет" розповіли семінаристам про залежності та механізми їх запобігання PDF Print Write e-mail

pratsivnyky rts nazaret rozpovily seminarystam pro zalezhnosti ta mekhanizmy yikh zapobihannya 202426 березня 2024 р. Б. до Дрогобицької семінарії завітали о. Василь Білас, голова Комісії Душпастирства Тверезості СДЄ УГКЦ і духівник загальноцерковного реабілітаційного центру "Назарет", та п. Мар'яна Нискогуз, психотерапевт і консультант з терапії узалежнень. Гості представили тему узалежнень і механізмів їх запобігання та обговорили актуальність цього питання у воєнний та повоєнний час.

Детальніше...


Monday, 25 March 2024

Дрогобицька духовна семінарія видала збірник проповідей на нерухоме коло літургійного року PDF Print Write e-mail

2024 duhovni skarbyНещодавно вийшла збірка проповідей владики Ярослава (Приріза) «Духовні скарби літургійного року». Книга, яку видала Дрогобицька духовна семінарія, містить виголошені з різних нагод проповіді й гомілії на нерухомий цикл літургійного року. У книзі архиєрей, відштовхуючись від біблійного тексту та сягаючи святоотцівської спадщини й літургійної традиції, запрошує почерпнути духовні скарби нерухомого циклу Господських і Богородичних свят та памʼятей святих. Ці проповіді та гомілії допоможуть християнину прямувати дорогою духовного вдосконалення та знайти відповіді на запитання, важливі для кожної людини, а також для буття Церкви й суспільства.

Детальніше...


Sunday, 24 March 2024

Семінаристи помолилися Вечірню та Утреню з нагоди свята Благовіщення PDF Print Write e-mail

seminarysty pomolylysya vechirnyu ta utrenyu z nahody svyata blahovishchennya 202424 березня 2024 р. Б., у переддень празнику Благовіщення Пресвятої Богородиці, у катедральному храмі Пресвятої Трійці м. Дрогобича спільнота ДДС помолилася Велику Вечірню із Литією, яку очолив владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у співслужінні із парафіяльними та семінарійними священниками. Богослужбовий спів вели учасники вокального квартету ДДС. Опісля у семінарійній каплиці відбулася молитва Утрені.

Детальніше...


Saturday, 23 March 2024

Семінаристи долучилися до спільної молитви за зцілення ран війни в Україні та на Близькому Сході PDF Print Write e-mail

seminarysty doluchylysya do spilʹnoyi molytvy za ztsilennya ran viyny v ukrayini tа na blyzʹkomu skhodi 202423 березня 2024 р. Б. у катедральному храмі Пресвятої Трійці м. Дрогобича семінарійна спільнота ДДС помолилася Архиєрейську Святу Літургію, очолену вл. Ярославом (Прирізом), єпископом Самбірсько-Дрогобицьким, якою вірні долучилися до соборної молитви, започаткованої Радою Єпископських Конференцій Європи, за зцілення ран війни в Україні та у Святій Землі. Богослужбовий спів вели учасники семінарійного хору "Оранта" (кер. – о. Андрій Бунь).

Детальніше...


Friday, 22 March 2024

Читайте 97-ий номер семінарійного часопису "Слово" PDF Print Write e-mail

Slovo 97Вийшов весняний номер релігійно-суспільного часопису «Слово» № 97 (1), що видає Дрогобицька духовна семінарія. Цього разу редакційна колегія пропонує глибше замислитися над темою законодавства. Звідки взялося право? Яка природа закону? Яким чином право впливає на буття людини? Хто є першим Законодавцем? Чи має Церква власні закони і для чого вони? Відповіді на ці та інші запитання Ви зможете знайти у статтях дописувачів нового семінарійного "Слова".

Детальніше...

Члени братства Введення у храм Пресвятої Богородиці вшанували пам'ять свого засновника та покровителя PDF Print Write e-mail

chleny bratstva vvedennya u khram presvyatoyi bohorodytsi vshanuvaly pamyatʹ svoho zasnovnyka ta pokrovytelya 202422 березня 2024 р. Б. семінаристи вшанували пам'ять о. Ісидора Дольницького, засновника братства Введення в храм Пресвятої Богородиці, що діє при Дрогобицькій духовній семінарії.

Детальніше...


Thursday, 21 March 2024

Початок Великого Посту у семінарії [ВІДЕО] PDF Print Write e-mail

pochatok velykoho postu u seminariyi 202417 березня 2024 р. Б., у переддень початку періоду Великого Посту, спільнота Дрогобицької духовної семінарії звершила Чин взаємного прощення. Також з понеділка по четвер першої седмиці Великої Чотиридесятниці, 18-21 березня, крім інших посних богослужінь семінаристи молилися Велике Повечір’я з покаянним каноном Андрея Критського. Моління провадили представники ректорату, викладачі та духівники семінарії.

Детальніше...

Фізик-Богослов – Іван Пулюй PDF Print Write e-mail

Назар Городиський

fizyk bohoslov ivan pulyuy 2024

Важко уявити розвиток чи взагалі існування науки без релігії чи релігії без науки. Ці два поняття протягом історії завжди йшли пліч-о-пліч. Наука – це сфера діяльності людини, яка б мала бути благословенням Бога й служити для полегшення людського життя тут, на землі. Господь Бог у біблійній книзі Буття наказав першим людям Адаму і Єві підпорядкувати Землю собі. Біблійні коментатори й богослови пояснюють, що це означає бути співтворцем. Відтак людина покликана довершувати, вдосконалювати творіння з Богом. На жаль, історія демонструє, що так було не завжди. Спостерігаємо чимало випадків, коли наукові винаходи приносять людині й навколишньому світу шкоду. Проте були й такі науковці, які, поставивши Бога на перше місце, використали свої інтелектуальні обдарування дуже вміло. До таких можна віднести Івана Пулюя.

Детальніше...


Friday, 15 March 2024

Науковці-святці PDF Print Write e-mail

Тарас Петруняк

naukovtsi svyattsi 2024З раннього дитинства, гортаючи шкільний підручник, ми звикли дізнаватися з нього про наукові відкриття, які належать різним відомим ученим: Альберт Енштейн запропонував теорію відносності, Ісаак Ньютон сформулював закон всесвітнього тяжіння, Дмитро Мендєлєєв був творцем таблиці хімічних елементів… Але чи є серед плеяди цих всесвітньо відомих науковців прізвища людей, яких Церква визнала святими й про яких ми, найімовірніше, не чули в системі світської освіти? У нашій уяві святий – це той, хто зображений із німбом над головою, постійно перебуває на молитві та не приносить жодної користі для блага суспільства. Пропоную спростувати цей стереотип і розглянути осіб, які, незважаючи на свою святість життя, зробили чималий унесок у галузь науки.

Детальніше...

Page 1 of 2
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>