Translate into...
Newsletter
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Most Read
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Будь собою – будь патріотом |
![]() |
![]() |
![]() |
Вербіцький В. Загально прийнятою є думка, що з людиною культурною, вихованою, високоморальною приємно і легко спілкуватись. Саме тому такі чинники, як творча спадщина українських письменників, традиції, які виховувалися в сім’ях з любові до батьківської землі, визначають особу, як патріота України. В наш час, аналізуючи і спостерігаючи за українським суспільством, можна зауважити такі погляди на патріотизм, як фанатизм, неусвідомленість, вдавання любові і поваги до своєї землі. Фанатичний тип являє собою прошарок суспільства, для котрого українське святе, а всі инші культури і традиції недобрі. Поряд з тим вони можуть і не знати до кінця своєї традиції, історії і не вміюти виражати культуру нації, яку репрезентують. Це люди, що за Україну можуть життя своє віддати, але все неукраїнське відкидають, як не добре. Підсвідомий інстинкт людини, який визначає, що вона є дитиною своєї землі, живе глибоко в серці. Засвідчити ж про це можна лише зовнішньою активністю – на якихось заходах, зборах тощо. Свідомість пробуджується під дією масового інстинкту, коли таких як я є багато. Але, коли така особа залишається сама, може заперечити, що належить до цієї нації, і знову згасає пам’ять про предків. Особи, котрі використовують культуру і традиції для досягнення своїх цілей, характеризуються як такі, що видають себе за патріотів, тобто є вдаваними патріотами. Однак серед опонентів українства будуть їх прихильниками. Вони не спроможні бути героями. Світлі постаті нашого часу – це ті люди, котрі пишаються своєю нацією, ставлять культурні і духовні цінності на перше місце в шкалі вартостей. Це – герої, патріоти України. Вони є живими свідками традиції і культури своїх батьків, дідів, прадідів. Такий спосіб життя дарує щастя, в якому дійсно відчуваєш гідність себе самого і своєї нації. Патріот – це людина, котра безперечно є високої гідності. В суспільстві патріотизм є виразом зрілости носіїв нації, котрі є самовизначеними і свідомими того, що є нащадками багатої спадщини своїх пращурів. Кожна особа є щаслива, якщо йде за покликанням бути героєм тепер, тобто любити, любити свій народ, культуру, своє минуле, теперішнє і майбутнє. Виявляти світові велич і красу свого народу. Будь собою! Будь українцем, бо ти є козацького роду! …І їж сало! :-) Вербіцький В. Будь собою – будь патріотом // Слово № 3 (33), 2007, с. 23.
|