Translate into...
Newsletter
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Most Read
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Працівники РЦ "Назарет" розповіли семінаристам про залежності та механізми їх запобігання |
![]() |
![]() |
![]() |
Tuesday, 26 March 2024 21:10 | |||
Отець Роман Андрійовський, проректор з навчання, у вступному слові звернув увагу на те, що ця зустріч є "актуальною, зокрема, у часі Великого Посту, коли вірні виховують свободу від всіляких залежностей, коренем яких є духовні проблеми. Крім цього ми переконані, що сьогоднішнє обговорення буде цікавим та потрібним саме для семінаристів як майбутніх душпастирів". У вступі до представлення цієї теми о. Василь попередньо пояснив: "Я не буду надто багато говорити про саму залежність, адже вона вже є наслідком, а не умовою невнормованого стану людини. У цьому випадку залежність стає лише "місцем втечі" від відповідальності. Натомість, ми зосередимо свою увагу на тому, як не дати собі та іншим дійти до такого стану, від якого потрібно буде утікати". Як механізм запобігання залежностей доповідач назвав уміння подбати про себе самого. На тілесному рівні цьому сприяє, за словами о. Василя, здоровий сон та харчування, заняття спортом та іншими активностями; на емоційному – уміння відслідковувати свої почуття та ділитися цим із кимось іншим; на ментальному – постійне глибоке навчання; на духовному – регулярне приймання Таїнств Сповіді та Євхаристії. Згодом пані Мар'яна розповіла про основні перешкоди до звільнення від залежностей, як, наприклад, заперечення власних проблем, нечесність із собою, недбайливість до себе та відсутність мотивації до виправлення. Після цього відбулася коротка сесія питання-відповідь між присутніми та доповідачами. На завершення о. Роман подякував гостям за обговорення важливої теми та побажав постійних плодів у їхній нелегкій праці. Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
|