... Святіший Отець Венедикт XVI та Блаженніший Святослав (Шевчук) привітали найстарішого правлячого архиєрея УГКЦ в Україні з нагоди його ювілеїв [ФОТО]
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

Найпопулярніше

АРХІВ СТАТЕЙ

< травня 2011 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Святіший Отець Венедикт XVI та Блаженніший Святослав (Шевчук) привітали найстарішого правлячого архиєрея УГКЦ в Україні з нагоди його ювілеїв [ФОТО] PDF Друкувати Електронна адреса
Субота, 07 травня 2011 18:05
7 травня 2011 р. в м. Дрогобичі відбулося святкування ювілеїв Преосвященного владики Юліяна (Вороновського), єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ: 75-ліття з дня уродин та 25-ліття архієрейської хіротонії. З цієї нагоди в катедральному храмі Пресвятої Трійці м. Дрогобича відбулася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук). На Літургії також були присутні Блаженніший Любомир (Гузар), численні єпископи УГКЦ з України та з-за кордону, зокрема владика Іван (Мартиняк), Митрополит Перемишльсько-Варшавський, Владика Володимир (Ющак), єпарх Вроцлавсько-Ґданський, Владика Петро (Крик), Апостольський Екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії, Архимандрит Сергій Гаєк, апостольський візитатор для греко-католиків Білорусі. Прийшли привітати владику-ювіляра й духовенство, монашество та численні миряни єпархії, а також представники обласної, районної та міських влад шести адміністративних районів, що входять до складу Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ.
 Блаженніший Святослав (Шевчук), вітаючи Преосвященного владику Юліана з його ювілеями, назвав його добрим батьком. Він згадував свій досвід спільного життя та спілкування з ювіляром на початку 90-их років, коли владика Юліан був ректором, а Блаженніший Святослав – студентом Львівської Духовної Семінарії, підкресливши, що він є для нього дорогою особою ще й тому, що уділив йому піддияконські свячення і був одним із співсвятителів на архиєрейській хіротонії. «Постать владики Юліяна – це приклад доброго батька, - зазначив Глава УГКЦ. - Коли мене нещодавно Синод нашої Церкви обрав Главою УГКЦ, владика Юліян підійшов до мене і сказав ті ж повні батьківської любові слова: «Сину, не переживай – усе буде добре!».
Після Блаженнішого Святослава ювіляра привітав о. Вечеслав Тумір, Секретар Апостольської Нунціатури і тимчасово повірений у справах Апостольської Нунціатури в Україні. Він зачитав лист-привітання від Святійшого Отця Венедикта XVI, Папи Римського.
Блаженніший Любомир (Гузар), вітаючи Преосвященного Юліана під час Літургії, відзначив, що ювіляр уособлює в собі ласкаву та добру людину, і це є його надзвичайно гарною рисою. Він порівняв владику зі дзеркалом, в котре оточуючі повинні вдивлятися і бачити відображення того, ким вони повинні бути.  «Ми прийшли сюди сьогодні, щоб привітати Преосвященнішого владику Юліяна Вороновського. Його можна представляти у різний спосіб: як богослова, дипломата, адміністратора, однак усе це лише штрихи до портрету. Не можу сказати, що дуже довго його знаю, але на підставі того, що я мав нагоду побачити власними очима і почути про нього від інших, з певністю кажу – це особа дуже лагідна, з батьківським ставленням до всіх людей», - сказав колишній Глава УГКЦ.
Від імені вірян Самбірсько-Дрогобицької Єпархії владику Юліана з вдячністю привітали та вручили пам’ятні подарунки Преосвященний владика Ярослав (Приріз), Єпископ-коад’ютор єпархії, а також духовенство, монашество та миряни. Преосвященний Ярослав, зокрема, сказав наступне: «Служіння нашого владики Юліяна можна охарактеризувати словами апостола Павла: „Він став усім для нас, щоб усіх спасти”. Справді, наш дорогий ювіляр є саме таким. Його навчання правдиве, його приклад світлий і гідний до наслідування, його терпіння благородне, покора глибока, віра тверда і надія непохитна. Він, кажучи словами тропаря, є правилом віри, образом смиренності, учителем стриманості, святителем, що своє духовне стадо пасе, виховує і береже перед усяким лихом і злом».
Користаючись нагодою першого перебування на території Блаженнішого Святослава в якості Глави УГКЦ, владика Ярослав звернувся до нього зі словом-привітанням, зокрема сказавши: «Ваша Святосте! Ваше народження, єпископське і патріарше служіння позначене Богородичним благочестям, адже ви народилися у Богородичному місяці травні, і ми Вас вітаємо з уродинами, Ви отримали єпископську хіротонію сьомого квітня у Празник Благовіщення, оголошено ж про Ваш вибір на Патріарха Києво-Галицького також було у свято Благовіщення за новим стилем. Щиро бажаємо Вам, Дорогий наш Патріарше, свято пронести цей богородичний вимір свого служіння і як Богородиця являти світові Христа. Від нас владик, від собору духовенства й монашества та великої спільноти наших мирян бажаємо Вам доброго здоров’я, душевного спокою, постійного незворотного поступу у провадженні нашою Церквою, яка успішно сповняє свою місію, росте та міцніє».
Преосвященний владика Ярослав (Приріз), а також о. Мирон Бендик, ректор Дрогобицької Духовної Семінарії, також привітали Блаженнішого Любомира, котрий до недавнього часу був Главою УГКЦ і, як сказав о. Мирон, був справжнім Патріархом, тобто добрим і мудрим батьком, до якого приходили люди за порадою, запитуючи, як треба ставитись до тих чи інших суспільно-політичних подій.
Після Божественної Літургії відбувся святковий прийом на честь Ювілеїв Преосвященного владики Юліана. Під час трапези ювіляра привітали Преосвященні владики та представники державної влади. Урочистості перепліталися виступом гурту «Quo vadis» Дрогобицької Духовної Семінарії. Владика Юліан (Вороновський) вручив гостям святкувань свою книгу спогадів з автографом та пам'ятною іконкою.
Цього ж дня о 16.30 в актовому залі Дрогобицької Духовної Семінарії відбулася прес-конференція Блаженнішого Святослава для представників місцевих засобів масової інформації. Незабаром читайте на сайті Дрогобицької Духовної Семінарії відповіді Глави УГКЦ на запитання, що цікавили учасників конференції. Насамкінець, Блаженніший Святослав поблагословив усіх присутніх та залишив запис у Книзі почесних гостей семінарії.
Як ми вже повідомляли, 5 травня 2011 р.Б. Преосвященний владика Юліан (Вороновський) відсвяткував своє 75-ліття. У жовтні цього року сповнюється 25 років від його єпископської хіротонії. На даний час владика Юліан є єдиним правлячим архиєреєм з України, котрий отримав єпископські свячення ще в добу підпілля. Нещодавно вийшла книга-спогадів владики (див. тут), в котрій на тлі життя і діяльності УГКЦ в ХХ ст. описано життєвий шлях Преосвященного Юліана. До появи книги прилучилася Дрогобицька Духовна Семінарія.
 

Див. фоторепортаж про подію: