... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< липня 2023 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
липня 2023

Субота, 29 липня 2023

Святослав Радик, «Чин оглашенних перед Хрещенням: історичний огляд, сучасна практика в УГКЦ та богословське значення» (науковий керівник – д-р Ендрю Квінлан, рецензент – о.ліц. Андрій Осередчук) PDF Друкувати Написати листа

ВСТУП
Від апостольських часів кожна людина, яка бажає стати членом Христової Церкви, повинна народитися через святу тайну Хрещення. Говорячи про неї, Христос наказував апостолам спочатку навчати, а потім хрестити людей. Водночас для прийняття християнства треба мати певні знання, щоб упевнитись у його істинності.
З огляду на це практика катехуменату дорослих розвивалась упродовж століть аж до поступового витіснення із загального вжитку хрещенням дітей. Наша дипломна робота покликана відобразити відновлення цієї забутої практики катехуменату дорослих та осмислити її богословський зміст.

Детальніше...


Понеділок, 24 липня 2023

«Свята композиторка» PDF Друкувати Написати листа

п. Ігор Бриндак

svyata kompozytorka 2022Ви знаєте, яка особа визнана у світі як перша жінка-композитор? В історії її ім’я збереглося. Це – свята Гільдегарда Бінгенська (1098 – 1179). Це була дуже незвичайна особистість як для своєї епохи, так і в історії загалом. Її постать цікавила багатьох, у тому числі й кінематографістів. У 2009 році німецький режисер Маргарет фон Тротт на основі життя св. Гільдегарди зняла фільм «Видіння». Про нього і піде мова у нашій публікації.

Детальніше...


П'ятниця, 21 липня 2023

Тарас Петруняк, «Пастирське служіння митрополита Володимира Стернюка у 1931-1997 рр.» (науковий керівник – ліц. Ігор Бриндак, рецензент – о.ліц. Петро Войтович) PDF Друкувати Написати листа

ВСТУП
Кожна людина створена на Божий образ і покликана прожити своє життя гідно та впродовж земної мандрівки осягнути обожествлення. Всі ми по-своєму вносимо свою лепту у цей процес, намагаючись гідно сповнити Божий задум. Для кожного народу важливою складовою є його спадщина, адже без знання минулого ми не зможемо реалізувати гідне майбуття. Саме тому, знаючи історію своєї держави та Церкви, ми зможемо творити майбутнє, опираючись на досвід попередників.Історія Української Греко-Католицької Церкви сповнена різних викликів та випробувань, що зустрічались їй на шляху від катакомбних реалій аж до  воскресіння та виходу з підпілля. Період другої половини ХХ століття позначений жорстокими репресіями з боку комуністичної влади, яка всілякими методами намагалась знищити Греко-Католицьку Церкву, повсякчас чинячи тиск на її ієрархію та мирян. Етап підпілля виявив неабияку стійкість українського народу та загартував величних людей, які пройшли цей етап незламно та гідно. Перебуваючи під гнітом більшовицького режиму, Українська Греко-Католицька Церква в особі вірян та духовенства вкотре ствердила Христові слова до апостола Петра: «Тож і я тобі заявляю, що ти Петро (скеля), і що я на цій скелі збудую мою Церкву й що пекельні ворота її не подолають» (Мт 16,18).

Детальніше...


Четвер, 13 липня 2023

Василь Коваль, «Рух за відновлення ідентичності літургійного обряду в Галицькій митрополії (2 пол. ІXX-1 пол.XX ст.)» (науковий керівник - о. д-р Роман Андрійовський, рецензент – о.ліц. Андрій Осередчук) PDF Друкувати Написати листа

ВСТУП
Упродовж своєї історії Київська Церква перебувала на перетині двох світів – між візантійським Сходом і латинським Заходом. Тому природно, що вона відчувала впливи обох культур: візантійської, від якої прийняла християнство у Володимировому Хрещенні 988 р., і римської, у тісніші зв’язки з якою увійшла після Берестейської унії 1596 р. Київська Церква Свято-Володимирового Хрещення від початків притримувалася візантійського обряду, проте вже від ХVІІ ст. київська церковна традиція зазнавала відчутного впливу латинської. Це було характерним і для нез’єдиненої, і для Унійної Церков . Неминучими були конфлікти між тими, хто надавав перевагу чистій і неушкодженій чужорідними впливами візантійській обрядовій традиції, і тими, хто вважав корисними запозичення з латинського літургійного благочестя. Отже, існувало розмаїття поглядів на те, що таке обрядова ідентичність.

Детальніше...


Вівторок, 11 липня 2023

У Дрогобицькій духовній семінарії завершились вступні екзамени PDF Друкувати Написати листа

vstup 2023У Дрогобицькій Духовній семінарії завершились вступні випробування для бажаючих стати на шлях підготовки до священства. Як кожного року, "від Івана до Петра" приймальна комісія 8-10 липня оцінювала здібності абітурієнтів, а також глибину і зрілість їх покликання. До Комісії з благословення преосвященного владики Ярослава, єпископа Самбірсько-Дрогобицького, ввійшли представники ректорату семінарії та єпархіальної курії, а також спостерігачі від єпархіального духовенства.

Детальніше...


Субота, 01 липня 2023

Антиклерикалізм. Частина 2 (ЕФФАТА Дрогобицької Духовної Семінарії: випуск №29) [ВІДЕО] PDF Друкувати Написати листа

У 29-ому відеовипуску за підсумками засідання товариства "Еффата", яке діє у Дрогобицькій духовній семінарії, п. Ігор Бриндак продовжує розгляд теми антиклерикалізму. 

Детальніше...