... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ - Літургіка - О священных обрядах Греческо-Русских Церквей
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2024-2030 
навчальні роки

Фотогалерея

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< червня 2024 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Проект "Оцифрована традиція"

О священных обрядах Греческо-Русских Церквей
Изданіе третое исправленое
PDF Друкувати
Без обкладинки О священных обрядах Греческо-Русских Церквей
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Рік: 1887
Візитів: 102801
Голоси користувачів:  / 15
PoorСупер 
Опис

 Книга визначного літургіста УГКЦ о. Ісидора Дольницького "О священных обрядах Греческо-Русских Церквей" вперше з'явилася на початку 80-тих рр. ХІХ ст., а згодом її перевидавали шість разів. У ній автор пояснює богослужіння та церковні обряди Церков візантійської традиції. Книга є цінною тим, що вона, по-суті, є "предтечею" всім відомого "Типика Дольницького", а тому допомагає краще зрозуміти формування літургійно-богословського мислення о. Ісидора, оскільки після цього третього видання ще було ще одне третє ("народовців"), четверте і п'яте - в значній мірі перероблені і поправлені.
Структура даного видання, на відміну від попередніх, є повною і повторювалася у наступних виданнях. Спочатку іде загальна частина - наука про святі місця й речі, тоді про загальний вид добового кола богослужінь. Потім  - так звана частина спеціальна, яка містить загальні устави октоїхових та мінейних служб, а також тріодний і требниковий устави. Наприкінці додано ілюстрації з Евхологія Гоара, "Нової Скрижалі" єпископа Венямина (Краснопєвкова) й ін. Автор не порушує історичних, догматичних, моральних чи містичних питань, а розглядає питання практичні — навчає, як треба правильно, зі зрозумінням і побожно служити.

Дата: П'ятниця, 09 вересня 2011 01:01

Коментарі 

 
+3 #1 Михайло Петрович 24.01.2012 12:53
Дякую за оцифроване публікування цієї праці, але це хіба для "збудження апетиту" бо до наукової роботи зараз не надається, оскільки треба здогадуватись про слова лівого маргінесу (і деколи правого). Якщо поправите цю справу велике Вам спасибі.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
0 #2 д-р Марко Бей 08.02.2016 18:18
Відсканування цих старих джерел -- це величезна робота, доказує велику відданість нашій Церкві. На жаль, o_svjaschennyh_ obrjadah_greche sko_russkih__ts erkvej недосконало виконано. Сторінки часто нерівні (що можна сучасним софтвером поправити), але що гірше, велика більшітсь сторінок відскановані таким способом, що слова відтяті з обидвох боків сторінки. На жаль, хтось змусить наново перевести роботу.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити