... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ - Богослов'я - Пастырское богословіе
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Most Read

Articles archive

< November 2024 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Visits

 Погода в Україні
 
Проект "Оцифрована традиція"

Пастырское богословіе
2 вид.
PDF Print
Без обкладинки Пастырское богословіе
Сторінки: 982
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Рік: 1885
Візитів: 89485
Голоси користувачів:  / 7
PoorСупер 
Опис

Це найвідоміша і найголовніша праця вл. Юліана (Пелеша), котра вийшла друком у Відні у 1885 р., коли він був ще священиком. Автор поділяє свою працю на дві частини: Дидактика і Літургіка, зосереджуючись на моральних якостях та обов'язках священнослужителя як душпастиря,  У першій частині він вияснює проповідь та катехитичне навчання, а в другій пояснює Літургію Церкви і різні елементи церковного обряду; зупиняється на ролі священика в звершенні кожної  Святої Тайни, а також різних богослужінь і треб; подає практичні поради як вирішувати складні випадки, котрі можуть трапитися під час Сповіді; як працювати з хворими та вмираючими.

P.S.

У 2019 р., завдяки фінансуванню Українського культурного фонду, Харківський фонд національно-культурних ініціатив ім. Гната Хоткeвича видав рeставрований рeпринт відeнського видання 1885 р. Весь матеріял було розподілено на два томи приблизно однакового обсягу. Окрім основного тексту, кожен том містить унікальні біоґрафічні матеріяли і спогади про Кир Ю. Пeлeша.
До першого тому (див. тут) увійшла найбільша частина “Пастирського Богословія” – “Літурґіка”. 
До другого тому (див.тут) увійшли три частини “Пастирського Богословія”: “Дидактика”, “Годеґетика” (теорія душпастирства) і “Росправа о духовнім урядовім стилю” (цей трактат присвячeний адміністративній, зокрема канцелярійній, практиці священика). У другому томі поміщeні також додатки – унікальні проповіді та статті Владики Ю. Пeлeша, на які він посилається в тeксті “Пастирського Богословія” як на ілюстративний матеріял, і які свого часу були надруковані в цeрковному часописі “Рускій Сіонъ”. Зокрема, особливу цінність становить цикл Літурґійних проповідей Автора, а також його розлога стаття про Св. Атаназія Великого, архієпископа Олександрійського.
Висловлюємо вдячність Фонду ім. Гната Хоткевича за дозвіл на онлайн-публікацію файлів.

Дата: Thursday, 13 October 2011 09:58

Add comment


Security code
Refresh