... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Most Read

Articles archive

< November 2022 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Visits

 Погода в Україні
 
November 2022

Wednesday, 30 November 2022

Cвяті та їхня культурна спадщина PDF Print Write e-mail

Тарас Петруняк

svyati ta yikhnya kulʹturna spadshchyna 2022Якщо будь-яку пересічну людину спитати, як вона собі уявляє святу людину, то від більшости осіб ми почуємо, що святою людиною уявляємо ту, яку зображають з німбом над головою, яка безперервно молиться, з опущеним додолу поглядом, а ще вона не дозволяє собі сказати жодного зайвого слова... Але мало хто знає, що чимало святих окрім того, що перебували в молитві, пості та вели благочестивий спосіб життя, у різні часи якимось чином ще й впливали на світову культуру. Отож ретроспективно торкнемося коротких історичних фактів найвідоміших з них.

Детальніше...


Sunday, 27 November 2022

Покровитель політиків у кінематографі PDF Print Write e-mail

п. Ігор Бриндак

pokrovytelʹ politykiv u kinematohrafi 2022Якщо вас запитають: «Чи може християнин прославляти Бога через свою звичайну професійну діяльність?», напевно багато хто відповів би ствердно. Але переважна більшість вважає, що така діяльність у першу чергу стосується священників, монахів, а якщо мирян, то, напевно, архітекторів, які будують храми, художників, які їх розписують, композиторів, які пишуть музику до релігійних творів і т. д. Але чи може принести хвалу Богові своєю діяльністю політик? Тут багато хто засумнівається. Однак історія знає і такі приклади. Тому в цій публікації мова піде про такого політика.

Детальніше...


Saturday, 26 November 2022

Етос людської праці PDF Print Write e-mail

о. Тарас Коберинко

etos lyudsʹkoyi pratsi 2022«Трудом рук твоїх живитись будеш, щасливий Ти і добре Тобі буде» (Пс 127, 2)
Праця людини становить більшу частину її життя. Від ранку й до вечора, а то й уночі, працює людина. Саме через працю людина виражає і реалізує себе, свій творчий та інтелектуальний потенціал, виявляє свою фізичну вправність і духовну силу. Праця охоплює всі сфери людського життя, а тому кожна професія є почесна, гідна і важлива.

Детальніше...


Friday, 25 November 2022

Культура церковного співу PDF Print Write e-mail

Роман Крайчик

kulʹtura tserkovnoho-spivu 2022Спів для Господа є вираженням молитовного почуття не тільки для людського духу, але й для небесних безтілесних духів – святих ангелів. Про ангельську пісню читаємо на сторінках книги пророка Ісаї (пор. Іс 6, 3), що безплотні сили пісенно першими привітали Новонародженого Спасителя: «Слава на висотах Богу й на землі мир людям його вподобання» (Лк 2, 14).

Детальніше...


Tuesday, 22 November 2022

Дещо про церковний етикет, або культура поведінки у храмі PDF Print Write e-mail

Юрій Бігун

deshcho pro tserkovnyy etyket abo kulʹtura povedinky u khrami 2022Cлово «етикет» є досить поширеним і знайомим. Його розуміють як певну в’язку правил та норм поведінки під час перебування у різного роду культурних закладах, таких як ресторан, театр, кіно тощо. Загалом етикет як культура поведінки стосується усіх сфер людського життя і діяльности, в тому числі і релігії. Релігійний етикет — питання досить неоднозначне. Зокрема у християнстві часом існує тенденція неправильного сприймання правил поведінки у храмі через їх гіперболізацію, або ж навпаки — применшення. Ми спробуємо ближче розглянути цю проблематику.

Детальніше...


Monday, 21 November 2022

Опитування про патріотизм PDF Print Write e-mail

Михайло Карпінець

opytuvannya 2022Сьогодні питання патріотизму дискутується в умовах, коли понад 5 років тіло нашого народу шматує російська військова агресія, а драматизм політичних подій спричиняє внутрішній неспокій. Часто «патріотизм» пов’язують із політичним вподобанням, приписують певним особам або вчинкам. Кожен під цим словом розуміє щось своє і надає йому свого значення... А що про ці питання сьогодні думає християнська молодь, що для неї означає бути патріотом?

Детальніше...


Sunday, 20 November 2022

Семінаристи помолилися Вечірню з Литією з нагоди свята Архистратига Михаїла PDF Print Write e-mail

seminarysty pomolylysya vechirnyu z lytiyeyu z nahody svyata arkhystratyha mykhayila 2022Напередодні Собору святого Архистратига Михаїла й інших безплотних сил, 20 листопада 2022 р. Б., у семінарійній каплиці студенти помолилися Вечірню з Литією, очолювану о. Василем Чавою, проректором з виховної частини, у співслужінні з о. Богданом Хом'яком та о. Романом Копачом, префектами ДДС. По завершенню Вечірні відбулося винесення ікони та мирування.

Детальніше...


Saturday, 19 November 2022

Спотворені форми патріотизму PDF Print Write e-mail

Тарас Фаль

spotvoreni formy patriotyzmu 2022Патріотизм – це почуття любови до того краю, де ти виріс і живеш. Це ще й почуття, у якому відкривається заповідь любови, яку проголосив сам Спаситель. Воно особливо притаманне християнству, бо це є один із проявів любові до оточуючих, до ближнього. Патріотизм – те, що повинен носити у своєму серці кожен, хто декларує себе як громадянин тієї чи іншої держави. Однак сучасність демонструє нам випадки, коли поняття, в основі яких, по-суті, лежить любов, спотворене, і перед нами постає його антипод, який заперечує значення попереднього. Так сталося і з патріотизмом, коли прекрасне почуття любові до співгромадян часто підмінюють ненавистю та нетерпимістю до оточуючих. Такими антипатріотичними рухами є нацизм, шовінізм, ксенофобія, космополітизм. Про них ми і будемо вести мову у цій статті, намагаючись дослідити феномени людської антипатії.

Детальніше...


Friday, 18 November 2022

Цікава зустріч на тему: «Організація "Пласт" і Христова Церква» PDF Print Write e-mail

vidbulasya tsikava zustrich na temu orhanizatsiya plast i khrystova tserkva 202218 листопада 2022 р. Б. до Дрогобицької духовної семінарії завітав ієрм. Елевтерій Геншляк, ЧСВВ, із доповіддю на тему: «Організація "Пласт" і Христова Церква». В рамках циклу "Цікаві зустрічі" семінарійна спільнота дізналася від цього досвідченого пластуна і виховника пластунського гуртка у м. Дрогобичі про історію виникнення "Пласту" та про основні принципи виховання української молоді, яких дотримується ця організація.

Детальніше...


Tuesday, 15 November 2022

На засіданні УБНТ відбулася презентація книги "Богослужбові наспіви" PDF Print Write e-mail

bula provedena prezentatsiya knyhy bohosluzhbovi naspivy posibnyk dlya tserkovnoho spivtsya 202215 листопада 2022 р. Б. під час відкритого засідання Дрогобицького місцевого осередку Українського Богословського Наукового Товариства було презентовано інтерактивно-мультимедійну книгу "Богослужбові наспіви. Посібник для церковного співця", яку упорядкували о. Андрій Бунь та п. Надія Бунь, викладачі ДДС. Керівником цього видавничого проекту Дрогобицької духовної семінарії виступив о. Роман Андрійовський, проректор з навчальної частини.

Детальніше...

Page 1 of 2
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>