... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2024-2030 
навчальні роки

Photo Gallery

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< October 2023 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Visits

 Погода в Україні
 
October 2023

Tuesday, 31 October 2023

Семінаристи помолились Вечірню напередодні свята Теодора Ромжі PDF Print Write e-mail

seminarysty pomolylysʹ vechirnyu naperedodni svyata teodora omzhi 202431 жовтня 2023 р. Б. семінарійна спільнота помолилась Вечірню з нагоди свята Священномученика Теодора Ромжі, єпископа Мукачівського. Богослужіння очолив о. Роман Андрійовський, проректор з навчання, у співслужінні з о. Богданом Хом'яком, префектом ДДС.

Детальніше...


Wednesday, 25 October 2023

Шестикурсники ознайомилися з особливостями функціонування катедральної парафії PDF Print Write e-mail

katedra 2324 жовтня 2023 р. Б., продовжуючи ознайомлюватись з різними сферами душпастирства, у рамках курсу «Пастирська практика» семінаристи 6-го курсу мали нагоду відвідати катедральний храм Пресвятої Трійці у м. Дрогобичі та ознайомитися з діяльністю благодійної їдальні при місцевій парафії.

Детальніше...

Політика - брудна справа, чи ні!? PDF Print Write e-mail

Роман Ковівчак

polityka brudna sprava-chy ni 2023Мабуть, кожен з нас чув вислів: «Політика – це брудна справа». Ми часто вживаємо його не знаючи, хто є його автором, а він належить відомому італійському мислителю Нікколо Макіавеллі. Проте варто розглянути, чи насправді все так погано і чи політика є брудною.

Детальніше...


Tuesday, 24 October 2023

У семінарії відбулась цікава конференція про релігійні погляди Івана Франка [ВІДЕО] PDF Print Write e-mail

u seminariyi vidbulasʹ tsikava konferentsiya pro relihiyni pohlyady ivana franka 202424 жовтня 2023 р. Б. в рамках позачергового відкритого засідання місцевого осередку Українського Богословського Наукового Товариства, що діє при Дрогобицькій семінарії, відбулась конференція на тему "Розвиток релігійних поглядів Івана Франка". Доповідачем був п. Олег Баган, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету.

Детальніше...

Політичність - (а)політичність: як бути? PDF Print Write e-mail

Михайло Карпінець

golitychnistʹ a politychnistʹ yak buty 2023Нещодавно до розмов про COVID-19, його наслідки для економіки та інших вимірів соціального життя, якими переповнені терени нашої країни, додалась ще одна актуальна тема — місцеві вибори. Люди перебували в полоні «всюдисущої» передвиборчої агітації: величезні яскраві банери з гучними закликами та обіцянками, брошури та журнали з рекламою певних політичних партій, продукція із портретами кандидатів, реклами з телебачення, соціальних мереж та інтернет-простору —все це спонукало українців звести тему своїх розмов та дискусій лише до виборів та зупинити свій погляд тільки на них. Вони справді були особливими і важливими для українців. Найперше тому, що відбувалися під час пандемії за незвичних умов карантину, у масках і з антисептиками. Також слід згадати про процес децентралізації, який відбувся у нашій державі. Він включав у себе адміністративно-територіальну реформу, а також зміни виборчого законодавства. Як наслідок, органам місцевого самоврядування надано значно більше повноважень і ресурсів та чимало важливих рішень для суспільства будуть ухвалювати саме вони. Тому майбутнє, яке ми довірили нашим обранцям, стосується нашого повсякденного життя. Однак ця важлива подія відбулась і вже стала історією.

Детальніше...


Monday, 23 October 2023

«Настанови, отже, царя над нами, щоб правив нами...» (І Сам 8,5) PDF Print Write e-mail

Іван Іваненко

nastanovy otzhe tsarya nad namy shchob pravyv namy i sam 8 5 2023Історія спасіння знає чимало різноманітних форм державного правління і політичних устроїв. Читаючи Святе Письмо, можна помітити чималу кількість назв держав. Це Єгипет, Вавилон, Хеттитське царство, Ассирія, Персія, і всі вони мали різні соціальні, економічні та політичні особливості. Формою правління, яка переважала на давньому Близькому Сході, була монархія. Її яскравими представниками були царі.

Детальніше...

Конрад Герман Йозеф Аденауер: «Я німець, європеєць і Християнин» PDF Print Write e-mail

Назар Городиський

konrad herman yozef adenauer ya nimetsʹ yevropeyetsʹ i khrystyyanyn 2023У сучасному українському суспільстві складається певний стереотип про масову європейську політику, яка пропагує вбивство (аборти, суїцид, евтаназію), содомський гріх (так званий акронім ЛГБТ), сурогатне материнство, штучне запліднення, розпусту під прикриттям гендерної рівності та прав людини. Багато європейських політиків підтримує це, агітуючи та вводячи в дійсність через різноманітні закони. У багатьох людей може скластись думка, що так було завжди. Однак це не так! Пропоную вашій увазі розповідь про німецького безкомпромісного політика Конрада Аденауера, який був християнином не тільки в Церкві та у власному житті, а представляв християнські цінності на політичній арені, чого так бракує нашим сучасникам.

Детальніше...

Там, де царює Аслан PDF Print Write e-mail

Ігор Бриндак

tam de tsaryuye аslan 2023У цьому номері ми поговоримо про фільм «Хроніки Нарнії, який є екранізацією знаменитої епопеї англійського письменника Клайва Стейпла Люїса. І хоча за жанром це є фентезі, ми бачимо, що книга і фільм мають багато чого повчального для сучасного життя.

Детальніше...

Целібат, чи одружене священство? PDF Print Write e-mail

Юрій Бігун

tselibat-chy-odruzhene-svyashchenstvo-2023У християнському світі періодично виникають дискусії навколо того, якими мають бути священнослужителі – одруженими, чи неодруженими. Подібно і тепер через виклики сьогодення, пов’язан із явищем секуляризму з його культурою споживацтва і вседозволеності, це питання стало чи не найпоширенішим для обговорення в західному світі. Противники целібату (безженності) священства бачать у ньому причину різних проблем аж ло моральної руїни поодиноких осіб. Вони стверджують, що сім’я відволікає священника від повноцінного служіння, створює зайві проблеми, які не сприяють ефективній праці душпастиря, який нібито не може цілковито присвятити своє служіння Церкві.

Детальніше...


Tuesday, 17 October 2023

Військовий капелан розповів шестикурсникам про своє служіння PDF Print Write e-mail

kapelan v 202317 жовтня 2023 р. Б. у рамках курсу «Пастирська практика» семінаристи 6-го курсу мали нагоду поспілкуватися з отцем Тарасом Коцюбою – колишнім викладачем Дрогобицької духовної семінарії та досвідченим капеланом Української Греко-Католицької Церкви. Попри те, що, зазвичай, браття для цього відвідують місця відповідного душпастирства, аби краще відчути атмосферу, цього разу капелан завітав до семінарії.

Детальніше...

Page 1 of 2
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>