... Дні духовної віднови в семінарії під проводом ієромонаха Рафаїла [ФОТО]
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Most Read

Articles archive

< September 2013 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Visits

 Погода в Україні
 
Дні духовної віднови в семінарії під проводом ієромонаха Рафаїла [ФОТО] PDF Print E-mail
Monday, 16 September 2013 19:48

Згідно з семінарійною традицією, на початку кожного навчального року семінаристи беруть участь в духовній віднові. Цьогоріч реколекційні науки тривали у стінах Дрогобицької Духовної Семінарії з 13 по 15 вересня. Провести їх ректорат ДДС запросив монаха студійського уставу о. Рафаїла (Стронціцького).

Розпочались дні духовної віднови вечірньою наукою, яку реколектант провів у п'ятницю ввечері. Для початку о. Рафаїл пояснив, що таке реколекції і для чого вони потрібні: "Щоб заспокоїтись! Щоб серед активного способу життя натиснути на педаль гальм і зібрати себе до купи, зовнішнім виявом чого є мовчання уст". Також реколектант застеріг братів: "Не старайтесь відразу стати святими, бо святість осягається з роками і напротязі довгого часу". Було представлено і головну тему цьогорічних реколекції, і нею стало роздумування над принципом "Lex credendi - lex orandi - lex vivendi". "Бо, - пояснив о. Рафаїл, - як ми віримо, так і молимось, так і живем".
У суботу, крім ранкової прововіді реколектанта, семінаристи брали участь ще у трьох науках. Темою першої суботньої науки було роздумування над нашою зустріччю із Господом, в який спосіб Бог до нас може промовити, і, чи ми готові Його почути. Отже, зустріч з Богом. О. Рафаїл навів 3 приклади із Святого Письма, які підкреслили оригінальність Божого підходу до зустрічі з людиною. Перший приклад - Мойсей, якого Бог покликав із палаючого і незгоряючого куща; а далі говорив до нього із громів, перебуваючи на Синаї, другий - Ілля, до якого Бог прийшов у вигляді легенького вітерця, що для Іллі виявилося несподіваною, бо очікував Його у буревії, вогні, чи в будь-якій іншій стихії; третім прикладом виявився Самуїл, до якого Бог промовляв уві сні. "Тому і до кожного з нас Господь постукає в оригінальний спосіб," - підсумував отець.
Друга суботня наука стосувалася роздумувань над правилом віри, а також вірою патріарха Авраама. Отець-реколектант навів і приклад мучеництва як вияв християнської віри.
Третя, вечірня, наука стосуваась молитви і нашої участі в ній. 
У ранковій науці, яку отець-реколектант провадив вже у неділю, наголос було покладено на приватній молитві, а також представлено різні її види. Серед них отець Рафаїл запропонував ранкову молитву, як подяку за те, що Господь збудив нас зі сну; мовчазну молитву, коли потрібно як фізично так і духовно помовчати, перебуваючи у Божій присутності; а також молитву псалмами, яка є корисною на всіх етапах духовного життя, бо, за св. Василієм Великим, "псалом - початок для початківця, зріст для зростаючого у молитві і завершення для досконалого". Особливий наголос отець поклав на те, що наша молитва є діалогом з Богом, а тому повинна бути живою.
Друга недільна наука ближче ознайомила семінаристів із Пресвятою Богородицею, яка є найкращим прикладом віри і молитви для нас. Плодом її віри був прихід до неї архангела Гавриїла. Вона також для нас є прикладом довіри і покори, яка і зробила Марію матір'ю Бога.
Остання наука отця Рафаїла стала для семінаристів відповіддю на питання "Хто такий християнин?" Отець розпочав із цитати Папи Франциска: "Християнином є той, в кого Христос - центр життя", а далі послався на слова Блаженнішого Святослава: "Християнин не той, хто вірить у прощення, але той, хто ділиться прощенням".
"Нехай Божий поклик нести Його любов завжди перебуває в кожному з нас. Нехай цей поклик ввійде в наше життя, потім - у життя ближнього, а далі у життя кожного, хто спраглий життя," - таким побажанням о. Рафаїл Стронціцький завершив цьогорічні реколекції для семінаристів Дрогобицької Духовної Семінарії.
Але заключне слово все ж належало господареві дому - ректорові семінарії о. Миронові Бендику, - який подякував отцю-студиту за його служіння і подарував авторську книгу "Місіологія".

 

Див. фоторепортаж: