... Представлена експозиція "Патріарх Йосиф Сліпий на перших шпальтах видань та пропам'ятних матеріалів"
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< September 2022 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Visits

 Погода в Україні
 
Представлена експозиція "Патріарх Йосиф Сліпий на перших шпальтах видань та пропам'ятних матеріалів" PDF Print E-mail
Friday, 16 September 2022 20:27

ekspozytsiya patriarkh yosyf slipyy na pershykh shpalʹtakh vydanʹ ta propamyatnykh materialiv 202216 вересня 2022 року Божого у конференц-залі ДДС відбулося представлення експозиції Степана Павлішака "Патріарх Йосиф Сліпий на перших шпальтах видань та пропам'ятних матеріалів". Дійство відбулося з нагоди 130-ліття від дня народження, 105-ліття священичого рукоположення та 30-річчя перенесення останків з Риму до Львова патріарха Йосифа Сліпого. Були присутні семінаристи, викладачі ДДС та юнаки з підготовчого курсу та Малої семінарії. В даній експозиції були представлені журнали та газети, в яких йшлося про патріарха Йосифа, пам'ятні стрічки, що виробляли з нагоди його приїзду тощо, медалі, образки, буклети, авторські книги та їх переклади.

У вступному слові о. Роман Андрійовський, проректор та викладач семінарії, привітавши пана Степана, підкреслив важливість його діяльності, завдяки якій "складаються камінчики мозаїки історії Церкви". Важлива ця виставка й через культовість самої постаті Йосифа Сліпого для УГКЦ по всьому світу. О. Роман пригадав слухачам три фрази кардинала, що, будучи простими з виду, стали основоположними і у вкрай нелегкому житті самого Сліпого, і для всіх, хто розкриває його біографію: "Великого бажайте", "Будьте собою" та "Per aspera ad astra" ("Через терни до зірок"). Крізь призму саме цих фраз слід відкривати для себе постать великого патріарха УГКЦ, що і було ціллю даної експозиції.

Після цього о. Роман передав слово Степану Павлішаку. Перед безпосереднім представленням експонатів пан Степан розкрив окремі моменти нелегкої біографії кардинала Йосифа та розповів про особисті причини початку збирання цієї колекції. У 1992 році, зустрівшись з відсутністю матеріалів про Сліпого у бібліотеках Самбора та Львова, пан Степан взяв собі за ціль зібрати те, що зможе. Аж від 2012 року, за свідченнями промовця, можемо спостерігати ширше почитання постаті патріарха.

Представлення почалося із демонстрації образка, виданого з нагоди першої Служби Божої, звершеної Йосифом Сліпим, що відбулася в Унівській Лаврі. Після показу окремих експонатів присутні мали можливість зблизька їх оглянути та задати питання безпосередньо автору експозиції.

Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
~ FACEBOOK:https://www.FACEBOOK.com/dds.edu.ua/
~ INSTAGRAM:https://www.INSTAGRAM.com/ddseminaria/
~ YOUTUBE:https://www.youtube.com/channel/UCE2OWYAwq2_W0juWK-EojIA