Translate into...
Newsletter
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Most Read
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Цікава книга про Дрогобицьку духовну семінарію нарешті стала доступною для читача |
![]() |
![]() |
![]() |
Tuesday, 16 May 2023 09:53 | |||
У своєму Вступному слові владика Ярослав (Приріз), Єпископ Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, зокрема пише: «Поручаю тобі цю книгу про історію та особливості підготовки священства у Єпархіальній семінарії у м. Дрогобичі. Ця книга важлива тим, що є не лише інформативною, але й дає нагоду поглибити свідомість власної відповідальності за виховання священників Христової Церкви – майбутнього нашої УГКЦ і народу. Ця відповідальність лягає не лише на тих, хто викладає чи працює в семінарійних стінах, але й на всіх, хто духовною і матеріальною підтримкою причиняється до цієї важливої справи» (с.3). У цій черговій семінарійній публікації представлено зародження та основні етапи історії Дрогобицької духовної семінарії УГКЦ на тлі подій ширшої церковної історії. Зокрема, в її історичній частині розповідається про джерела цього церковного навчального закладу, починаючи від XVIІI ст., коли зароджувалася Духовна семінарія Перемиської єпархії; представлено самбірський етап її функціонування, а також детально розглянуто три етапи її розвитку у Дрогобичі. Упорядник о. д-р Роман Андрійовський так пояснює ціль цієї публікації: «Сподіваємось, що наша книга допоможе читачеві мисленно зануритись у внутрішньосемінарійне життя, відчути атмосферу, в якій виховуються майбутні священнослужителі. У когось (колишніх семінаристів) це розбудить спогади, а хтось, можливо, захоче сам ступити на шлях приготування до священства. У будь-якому разі хотілося б, аби кожен після ознайомлення з інформацією, яка тут міститься, усвідомив важливість такої церковної інституції, як духовна семінарія, і у посильний спосіб підтримував її діяльність» (с. 187). Книга «Духовна семінарія у Дрогобичі. Історичні обставини та особливості підготовки духовенства УГКЦ в кін. ХХ – на поч. ХХІ ст.» вийшла у світ у 30-ту річницю заснування Самбірсько-Дрогобицької єпархіії УГКЦ. І це дуже промислительно, адже Єпархіальна семінарія у Дрогобичі є одним із найяскравіших «камінчиків» серед інших єпархіальних органів і структур, які творять «мозаїку» Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Звичайно, годилося б, щоб ця книга зʼявилась до якогось семінарійного ювілею. Так і є, бо 2023 рік – 20-та річниця її реорганізації з Богословського факультету Єпархіального Катехитичного інституту Пресвятої Трійці у Духовну семінарію блаженних священномучеників Северина, Якима та Віталія. Придбати це та інші видання Дрогобицької духовної семінарії можна у ректораті (м. Дрогобич, вул. Д. Галицького, 2) або заповнивши форму за цим посиланням. Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
|