... Проща до Підкаменя та Почаєва
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

Найпопулярніше

АРХІВ СТАТЕЙ

< листопада 2009 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Проща до Підкаменя та Почаєва PDF Друкувати Електронна адреса

Холодніми осінніми днями, коли вже зима першим снігом вже починає нагадувати про свій швидкий прихід, семінаристи Дрогобицької Духовної Семінарії мали змогу відвідати з молитовно-пізнавальною прощею до святого місця Почаєва. Знаменним є те, що ця проща відбулася у день празника Покрова Пресвятої Богородиці, яка є покровительницею Почаєва, бо з'явилася в цьому Богом вибраному місці.

Ось як записав народний переказ ректор Києво-Могилянської Академії Іоникій Галятовський у своїй книзі «Небо новоє»: «Іван Босий з села Почаєва виділ на скалі стоячую Пречистую Богородицю. Перед нею стояв законнік, котрий в скалі мешкал і повідал тому Івану Босому і хлоп'ятом з села Почаєва пасучим овцу на горі близько тої скали, де Пречиста Богородиця стояла на тій скалі, котрой там стопа єсть вирита і завше ся в той стопі вода чистая знайдуєт, которую розмаїтії хвороби улічаються».

Проща розпочалася у день перед празником, коли семінаристи відвідали не менш історичне і духовне місце, а саме: монастир Походженння Дерева Хреста Господнього Студійського уставу в Підкамені. Богопосвячене життя у цій місцевості бере початок  ще з XII ст. Будівництво обителі пов'язане з пам'яткою природи - Каменем-пісковим останцем висотою 17 м і шириною 8-10 м із прямовисними стінами. Сучасний архітектурний ансамбль монастиря формувався  впродовж XVII-XVIIIст. І є одним із найбільших в Україні. До нього входять собор, каплиці, келії, дзвіниці, оборонні стіни з вежами та брамою. Саме в такому величному місці і було прийнято семінаристів, які брали участь у монашій молитві у надвечір Покрови. Ознайомилися з історією обителі, були частовані смачною монашою вечірньою трапезою і положені на вечірній спочинок в стінах цього давнього монастиря. Наступний день ознаменувався величним святом Покрови і розпочали його семінаристи спільно із монахами з раннішньої молитви–утрені і святкової Літургії. Після чого рушили до Почаєва. Прибувши на місце мали змогу відвідати монастир, який є величним і духовним скарбом нашої держави. Який своїми величавими, золотавими куполами і хрестами видніється на багато миль навколо. В монастирі знаходяться три святині, перед якими і приклонялися семінаристи. Це Слід Стопи Пресвятої Богородиці, ікона Почаївської Божої Матері і мощі преп. Іова Почаївського. Саме перед цими  святинями і заносили молитви семінаристи, просячи у Пресвятої Богородиці в такий знаменний день Покрови, її покрову як для себе, так і для народу і нашої Церкви.


Дорогою до «альма мати» кожен з учасників прощі певно що віз із собою не лише здобуті враження, але і частичку святих місць, в своєму серці, де побував.