... Черговий викладач Дрогобицької семінарії отримав науковий ступінь доктора
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< жовтня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Черговий викладач Дрогобицької семінарії отримав науковий ступінь доктора PDF Друкувати Електронна адреса
Середа, 17 жовтня 2018 16:18

Ivasivka zahystНещодавно до грона молодих науковців Української Греко-Католицької Церкви долучився священик Володимир Івасівка, котрий у Люблінському Католицькому Університеті Івана Павла ІІ (Польща) завершив докторські студії у галузі патристичного богослов’я. 28 вересня 2018 р.Б. він захистив докторську дисертацію на тему: «Святий Павло як апостол на підставі творів Йоана Золотоустого (Św. Paweł jako apostoł na podstawie dzieł św. Jana Chryzostoma)».

Автор дисертації на підставі творчої спадщини Йоана Золотоустого (прибл. 350 ‒ † 407)  одного з найбільш авторитетних Отців не лише в Східній, але й Західній Церкві, яскравого представника антіохійської школи – показав колишнього ярого переслідувача християн як правдивого та святого апостола, котрий у своїй місійній діяльності перевершив інших апостолів, членів колегії Дванадцятьох.
Науковим керівником згаданої наукової роботи був місцевий професор священик д-р габ. Пьотр Щур, натомість рецензентами ‒ добре знані в польському науковому середовищі: священик проф. д-р габ. Норберт Відок (Університет Опольський) та священик проф. д-р габ. Юзеф Наумовіч (Університет кардинала Стефана Вишиньскєґо в Варшаві). Критично аналізуючи докторську дисертацію, рецензенти, поряд з заувагами зауваги, вказали на її високу наукову вагу. Зокрема, було відзначено вникливий аналіз автором джерельного грецького тексту та його переклад. О. проф. д-р габ. Юзеф Наумовіч зауважив, що священик Володимир Івасівка тему дослідив вичерпно і компетентно, а о. проф. д-р габ. Норберт Відок заохочував автора до публікації дисертації.
О. Володимир Івасівка, котрий в 2017 році з рук правлячого архієрея Ярослава Приріза (ЧНІ) прийняв священиче рукоположення, є випускником і викладачем Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Якима та Віталія, сотрудником парафії святої і праведної Анни у м. Борислав Самбірсько-Дрогобицької єпархії (УГКЦ).