Translate into...
Newsletter
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Most Read
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Чин прощення у Дрогобицькій семінарії |
![]() |
![]() |
![]() |
Sunday, 26 February 2023 20:52 | |||
Перед безпосереднім здійсненням цього чину о. Олег Чупа звернувся до братів семінаристів із закликом до щирого пробачення один одному, сказавши, що "прощення – це довгий шлях, а кінцева його точка – визволення". Після цього о. Василь Чава підкреслив важливість забуття образ у внутрішньому житті семінарійної спільноти: "Саме сьогодні ми отримуємо нагоду стати ближчими один до одного та знести стіни наших образ чи кривд, щоб гідно увійти у період Великого Посту". Згодом семінаристи, починаючи від братів VI курсу, підходили до своїх наставників та співбратів, давали поцілунок миру та проказували: "Простіть мені, отче/брате". На що отримували відповідь: "Хай Бог простить і я прощаю". Щорічно завдяки цьому обряду брати спільно підносять семінарійний дух, готують себе до Великого Посту та очікуваної зустрічі світлого празника Христового Воскресіння. Давній звичай, традиційно, супроводжувався стихирами Пасхи, що закликають до прощення. "Воскресіння день! Просвітімся торжеством, і одні одних обнімімо, та скажімо: Браття! І тим, що ненавидять нас, простім все з Воскресінням", – стихира Пасхи. Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
|