... У семінарії пройшли дні духовної віднови з нагоди Великого Посту
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

Найпопулярніше

АРХІВ СТАТЕЙ

< березня 2024 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
У семінарії пройшли дні духовної віднови з нагоди Великого Посту PDF Друкувати Електронна адреса
Неділя, 31 березня 2024 19:28

u seminariyi proyshly dni dukhovnoyi vidnovy z nahody velykoho postu 202429-31 березня у Дрогобицькій духовній семінарії пройшли великопосні реколекції. У цій духовній обнові семінарійну спільноту провадив ієром. Матей Хименець, ЧСВВ, який розпочав духовну науку із такого попередження: «Ця кількаденна подорож насправді є незнаною для нас, адже її Провідником в першу чергу є Святий Дух, а "Дух віє, куди забажає" (див. Йо 3, 8)»

Основною темою цьогорічних реколекційних бесід було буття священника. У перших реколекційних зустрічах о. Матей, роздумуючи над уривком Євангелія від Йоана (10, 1-17), застановився над сенсом слова «Пастир», Яким у повному значенні є Христос, а за покликанням – також ті, кому Він каже: «Паси мої вівці!» (Йо 21, 17). «Однак, пастухи бувають різні. Окрім добрих є також і пастирі-злодії, котрі Господніх овець називають своїми; є розбійники, які відкрито нехтують, а отже знищують отару; і є наймити, що сповнюють покликання тільки тому, що очікують за це зарплати», – пояснив реколектант. Натомість, до доброго пастиря, за словами о. Матея, належить давати життя дарованій йому в опіку спільноті, уділяти їжу насущну, духовну, а також євхаристійну. «Крім цього йому потрібно бути не тільки "хорошим пастирем", а й самому не забувати бути "хорошою овечкою" Ісуса Христа».

Темою наступних бесід було навернення і необхідність його регулярного практикування, зокрема, у семінарійному та священничому житті. Засновуючи свої роздуми на текстах Нового Завіту, о. Матей розрізнив такі види навернення: навернення як поворот на сто вісімдесят градусів; навернення як крок уперед, адже «Христос не кличе нас до попереднього стану, а навпаки – хоче нас звідти витягнути»; та навернення спільнотне. «При такому покаянні оболонка нашого минулого тріскає, але не тому, що вона була виключно поганою, а тому, що Богові у ній стало затісно. Таким способом Він готує нас до ще ближчих стосунків, ніж були перед тим. Отже, кризові моменти нашого життя звіщають про прихід Святого Духа та готують нас до цього. Тому коли нам здається, що не бачимо Бога у своєму житті, насправді ми не бачимо наше попереднє уявлення про Нього, адже Бог є постійною новизною».

Реколекційні бесіди, традиційно, чергувалися із спільною молитвою та трапезою, приватними духовними розмовами, Сповіддю та читанням Святого Письма. На завершення реколекцій о. Мирон Бендик, ректор ДДС, щиро подякував нашому гостю за проведення цих днів віднови.

Минулого року великопосні реколекції провів о. Ігор Бойко, ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа. Більше за посиланням: http://dds.edu.ua/ua/news/2815-velykoposni-rekolektsiyi-vid-o-ihorya-boyka-2023.html

Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
~ FACEBOOK: https://www.FACEBOOK.com/dds.edu.ua/
~ INSTAGRAM: https://www.INSTAGRAM.com/ddseminaria/
~ YOUTUBE: https://www.YOUTUBE.com/channel/dseminaria/
~ TWITTER: https://TWITTER.com/dds_ua