header-dds1
header-dds2
header-dds3

Фотогалерея

АРХІВ СТАТЕЙ

< лютого 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Проект "Оцифрована традиція"
О священных обрядах Греческо-Русских Церквей
Изданіе третое исправленое
PDF Друкувати
Cover not present О священных обрядах Греческо-Русских Церквей
Категорія: Літургіка
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Рік: 1887
Посилання: Завантажити
Visits: 23199
Рейтинг:  / 15
ПоганоВідмінно 
Опис:

 Книга визначного літургіста УГКЦ о. Ісидора Дольницького "О священных обрядах Греческо-Русских Церквей" вперше з'явилася на початку 80-тих рр. ХІХ ст., а згодом її перевидавали шість разів. У ній автор пояснює богослужіння та церковні обряди Церков візантійської традиції. Книга є цінною тим, що вона, по-суті, є "предтечею" всім відомого "Типика Дольницького", а тому допомагає краще зрозуміти формування літургійно-богословського мислення о. Ісидора, оскільки після цього третього видання ще було ще одне третє ("народовців"), четверте і п'яте - в значній мірі перероблені і поправлені.
Структура даного видання, на відміну від попередніх, є повною і повторювалася у наступних виданнях. Спочатку іде загальна частина - наука про святі місця й речі, тоді про загальний вид добового кола богослужінь. Потім  - так звана частина спеціальна, яка містить загальні устави октоїхових та мінейних служб, а також тріодний і требниковий устави. Наприкінці додано ілюстрації з Евхологія Гоара, "Нової Скрижалі" єпископа Венямина (Краснопєвкова) й ін. Автор не порушує історичних, догматичних, моральних чи містичних питань, а розглядає питання практичні — навчає, як треба правильно, зі зрозумінням і побожно служити.

Опубліковано на сайті: П'ятниця, 09 вересня 2011 01:01

Коментарі 

 
+3 #1 Михайло Петрович 24.01.2012 12:53
Дякую за оцифроване публікування цієї праці, але це хіба для "збудження апетиту" бо до наукової роботи зараз не надається, оскільки треба здогадуватись про слова лівого маргінесу (і деколи правого). Якщо поправите цю справу велике Вам спасибі.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити