... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

Найпопулярніше

АРХІВ СТАТЕЙ

< грудня 2010 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
грудня 2010

П'ятниця, 31 грудня 2010

Різдвяний етюд PDF Друкувати Написати листа
Зинич О.

... Вселенная, веселися...

... Бог від Діви днесь родився...

– Хто це так файно колядує? Прошу, прошу до хати.

Старечі очі світилися радістю, намагаючись угледіти в підбіленій снігом темряві гостей.

– Чи чули, браття, за таку новину, Ірод завзявся на Божу Дитину...
Детальніше...


Середа, 29 грудня 2010

Різдво – найдивовижніше і найулюбленіше свято в усьому християнському світі PDF Друкувати Написати листа

Сов’як А. 

Різдво – найдивовижніше і найулюбленіше свято в усьому світі. Ми, українці, найбільше очікуємо його приходу. Це свято приносить нам тепло і радість у кожну родину. Радість, яка триває вже понад два тисячоліття і пригадує нам воплочення Господнє – Його Різдво. Наш народ за час свого існування збагатився багатьма різними обрядовими дійствами: колядки, вертепи та самі ж приготування до свята, про яке ми так багато знаємо. Поряд з українськими традиціями є ще й инші, які по-різному святкуються і мають свій певний колорит. 
Ось як відзначають Різдвяні свята в деяких країнах Європи.

Детальніше...


П'ятниця, 24 грудня 2010

Вийшов друком 44-ий номер часопису «Слово» PDF Друкувати Написати листа
Новий номер семінарійного часопису «Слово» присвячений значенню музики у духовності християнина. Тут Ви знайдете чимало цікавих та корисних публікацій, що висвітлюють роль та значення цього мистецького феномену в нашому житті. З питаннями про можливість придбання часопису звертайтеся до Вашого отця пароха або до редакції.

Стаття о. Мирона Бендика, ректора семінарії, стосується богословського сенсу літургійного співу. Її метою є висвітлити деякі елементи літургійного богослов’я, щоб, як мовиться у вступі, «збагатити розумінням те, що співаємо устами».

Детальніше...


Неділя, 19 грудня 2010

Християнська педагогіка у вихованні учнівської молоді PDF Друкувати Написати листа
Мирон ВАЧЕВСЬКИЙ
доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України

У статті досліджується актуальне питання виховання учнівської молоді під впливом релігійних традицій, які дозволяють на основі християнської етики прищеплювати молодим людям поняття моралі, людських вартостей, важливість молитви, діл милосердя...
Розглядатимемо християнську педагогіку, як головний чинник на сучасному етапі розвитку суспільства та виховання в учнівської і студентської молоді високої культури, яка може формуватися, взоруючись на високі загальнолюдські моральні вартості.
У сучасній педагогіці існує багато пропозицій і підходів до вирішення проблем виховання і розвитку учнівської молоді. Їх можна трактувати по-різному. Тут варто зазначити роботу професора О. Вишневського, в якій автор глибоко досліджує та розкриває питання проблеми виховання учнівської молоді на християнських засадах.
Детальніше...


П'ятниця, 17 грудня 2010

Святий день PDF Друкувати Написати листа
Михайло БАЛКО
Упершій книзі Святого Письма зустрічаємося з розповіддю, яка описує створення Богом світу. З кожним новим днем у світі поставало щось нове: небо, земля, день, ніч, небесні світила, рослинний та тваринний світ, а вершиною усього творіння стала людина. І, як читаємо у книзі Буття, по закінчені творіння Бог спочив: «Бог закінчив сьомого дня своє діло, що його творив був, і спочив сьомого дня від усього свого діла, що творив був» (Бут. 2, 2). У Старому Завіті днем відпочинку була субота. На горі Синай Мойсеєві було вручено кам’яні таблиці, на яких написано 10 Заповідей Божих. Одна з них про день суботній: «Пам’ятай про відпочинковий день, щоб святити його. Шість днів працюватимеш і робитимеш всяке діло твоє. День же сьомий – відпочинок на честь Господа, Бога твого; не робитимеш ніякого діла сам, ані син твій, ані дочка твоя, ані раб твій, ані рабиня твоя; худоба твоя, ані чужинець, що перебуває в твоєму добрі. Бо шість днів творив Господь небо і землю, й море, і все, що в них, а сьомого дня відпочив; тим і благословив Господь сьомий день і освятив його» (Вих. 20, 8-11).
Детальніше...

Святий Миколай Чудотворець – великий служитель Божої благодаті PDF Друкувати Написати листа

Савчук І.

Постать Святого Миколая, єпископа Мир Ликійських, великого чудотворця ІV століття, зоріє кожному крізь віки сьогодні. Не знайдемо такої людини, котра б не чула про святого. Він є близьким і дітям, і дорослим. Щороку цикл зимових свят розпочинається із вшанування цього подвижника. По всьому світі малеча разом зі своїми батьками з нетерпінням очікують приходу цього святого, котрий упродовж цієї «чарівної ночі» відвідує дітвору.

Детальніше...


Вівторок, 14 грудня 2010

Головна Заповідь, або декілька слів на тему любові PDF Друкувати Написати листа
Антон БОРИС
На дворі стояв осінній день. Сонце яскраво світило, але вже так не гріло. Воно все більше ховалось за хмари, які навівав вітер. Гарний день для прогулянки. Ідучи вулицею, душу зачаровує осіння барва дерев, захопливий танок листя, що падає на землю. І ось у такий день на одязі з’являються краплі першого осіннього дощу. Так, через декілька хвилин, почалась справжня злива. Люди заметушились: хтось ховався від дощу, хтось говорив про близький прихід зими, а хтось нарікав.
Детальніше...


Четвер, 09 грудня 2010

Плагіат, корупція, клептоманія – вади сучасного суспільства PDF Друкувати Написати листа
Іван САВЧУК
Людина, як вінець Божого творіння, покликана оволодівати і користуватися тими благами, які сотворив Господь. Усе в цьому світі: сонце, земля, з усім її багатством, моря й річки і те, що знаходиться в них, є для добра людини. Бог творить тільки добре і хоче, щоб це творіння було для служіння ближньому та задоволення власних потреб. Кожен, приходячи у світ, отримує від Бога дар, талант, котрий використовує для добра свого та своїх ближніх. Проте від моменту гріхопадіння бачимо, що людина починає цей дар через свою злу волю використовувати не для добра, а для шкоди та руйнування. Що-більше, починає паразитувати на комусь іншому, тобто своєму ближньому, і не тільки на тому, котрий поруч із нею, але й на прийдешніх поколіннях. Споживає понад міру те, що їй необхідно для власних потреб. Отож, вичерпуються ресурси, з яких мають користати наші діти і внуки. Ізраїльський народ, перебуваючи в пустелі, споживав манну, яку їм давав Господь. Проте Він заповів, щоб кожен збирав ту міру, яка є йому потрібною на день для споживання (див. Вихід 16). Так забезпечував себе перед тим, щоб не потонути у власних лінощах й захланності, а бути щедрим і зичливим.
Детальніше...


Понеділок, 06 грудня 2010

Братчики Введення в храм Пресвятої Богородиці відсвяткували свій празник [ФОТОРЕПОРТАЖ] PDF Друкувати Написати листа
5 грудня 2010 р.Б. у Дрогобицькій Духовній Семінарії завершилося урочисте святкування празника Братства Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке діє в стінах семінарії вже майже 10 років. Цим урочистостям передували приготування, котрі тривали з 29 листопада по 5 грудня 2010 р. Б. і включали молитовну, реколекційну і урочисту частину.
Детальніше...


Неділя, 05 грудня 2010

Приготування до празника Братства Введення в храм Пресвятої Богородиці [Оновлено] PDF Друкувати Написати листа
Братство Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке діє в стінах Дрогобицької Духовної Семінарії, в рамках підготовки до свого празника 24 листопада – 4 грудня 2010 р.Б. провело ряд заходів.  
Розпочалася підготовка до святкування з духовної обнови, провідником якої був духівник Братства о. Григорій Комар. Впродовж чотирьох днів, члени братства збиралися до братської каплиці, щоб через молитву, розважання, духовні науки краще пізнати зміст, суть свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, а також суть покликання і діяльності однойменного братства.
Детальніше...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>