... «Слово» № 73: «Вірую в Церкву»
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2020-2026 
навчальні роки

Фотогалерея

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< березня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 31  

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
«Слово» № 73: «Вірую в Церкву» PDF Друкувати Електронна адреса
П'ятниця, 30 березня 2018 14:43

altУ раю Бог створив першу спільноту людей – Адама і Єву, яка стала образом спільноти Осіб у Пресвятій Трійці. Тобто згідно Божого задуму, людина є істотою суспільною. Усе її життя проходить у постійній взаємодії з іншими людьми. Будучи членом різних спільнот (сімейної, родинної, професійної…) людина здійснює свою мандрівку до Бога. Але запорукою її крокування правильним шляхом і досягнення мети – спасіння, є участь у особливій, боголюдській спільноті – Церкві. Саме тому черговий номер семінарійного «Слова» редколегія вирішила присвятити висвітленню окремих питань, пов’язаних з діяльністю Церкви. Новий номер також приурочений 25-літньому ювілею нашої місцевої Церкви – Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

У вступній статті «…Пекельні ворота її не подолають» (Мт 16,18) ректор семінарії о. Мирон Бендик вказує на небезпеки, які загрожують тим особам, що не є членами Христової Церкви. Психолог Мар’яна Бісик перераховує головні правила, які є запорукою здорового розвитку християнської спільноти («Християнська спільнота під лупою психолога»). Про те, з яких структур складається Українська Греко-Католицька Церква розкаже Ярослав Мисак («Мозаїка Української Греко-Католицької Церкви»). Остап Черхавський пригадає, як постала Самбірсько-Дрогобицька єпархія, яка цього року святкує своє 25-ліття, продемонструє шлях її розвитку та покаже її сьогоднішнє обличчя («Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ: історія розвитку і сучасний стан»). Про те, як функціонує місцева Церква – єпархія, і які структури та особи забезпечують її існування й розвиток, розповість на прикладі Самбірсько-Дрогобицької єпархії о. Роман Андрійовський. Про особливі види християнських спільнот – монаші спільноти і їх місію у Церкві та світі читач дізнається зі статті Олега Вовка «Покликання монашества». Якою повинна бути парафіяльна молитовна спільнота – розважає о. Роман Федько («Молитовні спільноти, як один з видів мирянського служіння у Церкві»). Тарас Жук розкаже про виникнення, діяльність і харизму найактивніших мирянських спільнот у нашій Церкві («Мирянські спільноти в УГКЦ»). Зі статті Володимира Тухляна «Жива Церква, чи «бомбардування любов’ю?» читач дізнається чим правдива Церква відрізняється від сект й інших релігійних рухів, та про механізми їх функціонування та маніпуляції людською свідомістю.

На гранях часу:

З нагоди 25-літнього Ювілею СДЄ УГКЦ редколегія «Слова» вирішила поспілкуватись з її правлячим єпископом преосвященнішим владикою Ярославом (Прирізом). У своїх відповідях владика підбиває підсумки минулих 25 років єпархії та заторкує чимало проблем, з якими стикається сьогодні кожен християнин. У рубриці «Слово до молоді» Євген Карпінець розважає над тим, ким би мав бути кожен молодий парафіянин для своєї парафіяльної спільноти («Возлюби ближнього свого, або роль мирянина у Церкві»). Усі «за» і «проти» спілкування та розваг у інтернет-спільнотах зважив Володимир Литвин у статті «Віртуальна спільнота: переваги та недоліки». Віталій Миська на «Сторінці читача» дає відповідь на запитання, як нам розуміти вислів «Вірую в єдину, святу, соборну і апостольську Церкву» («Церква єдина, свята, соборна і апостольська»). У рубриці «Особистість» Олег Цимбалюк представляє увазі читачів життєвий шлях о. Степана Венгриновича (1897-1954), який душпастирював на теренах нашої єпархії та був замучений безбожним радянським режимом за вірність своїй Церкві і Богу («Хресний шлях о. Степана Венгриновича»). У рубриці «Сторінками світової літератури» Андрій Нискогуз пропонує застановитись над романом Генрика Сенкевича «Quo Vadis» («Стережіться Неронової закваски!»), а Ігор Бриндак проаналізує фільм «Антоніо – воїн Божий».

Подих скинії:

У рубриці «Святе Письмо» Іван Гавриляк, на прикладі біблійної розповіді про вавилонську вежу, покаже, на яку небезпеку наражається спільнота, яка відкидає Бога зі свого життя («Суспільство без Бога»). Василь Салій у статті з «Літургіки» погляне на Євхаристію, як на таїнство, яке будує з окремих індивідів особливу спільноту – Христове Тіло, тобто Церкву («Таїнство єдності»).

Семінарія:

Вже традиційно на останніх сторінках журналу читач знайде хроніку семінарійного життя та призовий кросворд.