... Слово № 76: «Молодь і Церква»
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2020-2026 
навчальні роки

Фотогалерея

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< грудня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
25 26 27 28 29 30
31            

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Слово № 76: «Молодь і Церква» PDF Друкувати Електронна адреса
Понеділок, 24 грудня 2018 17:15

altВосени 2018 р. Б. у місті Римі пройшла чергова сесія Папського синоду «Молодь, віра та розпізнавання покликання», в часі якого обговорювались проблеми сучасної молоді та роль Церкви у її житті. Сьогодні світ відкриває перед молоддю багато шляхів і можливостей, як себе реалізувати, тому часто у пошуках Божої дороги молода людина просто губиться, не знаходячи доброго орієнтира. З цієї нагоди редколегія «Слова» вирішила присвятити зимовий номер роздумам над тим, що є основним покликанням молодої людини; з якими труднощами і викликами вона зустрічається в сучасному світі; яким чином можна уникати тих загроз, які її переслідують; яким чином вона може реалізувати себе у Церкві, яка не є чужою для молоді, а намагається допомогти знайти відповіді на глибокі питання, які її турбують.

У вступній статті «Вихід є» ректор семінарії о. Мирон Бендик роздумує над покликанням молодої людини, проводячи паралелі між біблійною історією виходу Божого народу з Єгипту і мандрівкою до обіцяної землі та виходом кожної людини з дитинства і переходом до зрілості. Голова Комісії у справах молоді СДЄ о. Андрій Бунь характеризує стан відносин між сучасним молодим поколінням і Церквою та вказує на шляхи поглиблення цих відносин («Молодь і Церква: виклики і перспективи»). Ярослав Мисак пропонує молодим людям долучатися до життя Церкви, для чого є дуже багато можливостей («Можливості для реалізації молоді у Церкві»). На кого орієнтуватись і з кого можна брати приклад молодим хлопцям і дівчатам у сучасному світі, який пропонує багато хибних взірців, розповідає Михайло Бринько у статті «Я хочу бути подібний на…». Невід’ємною частиною сьогодення є стрімкий розвиток техніки і технологій, що робить життя людини комфортнішим, дарує можливості для розвитку і зростання, але водночас таїть у собі чимало небезпек. Свої роздуми щодо цього питання пропонує Остап Черхавський («Молодь і сучасні технології. Можливості та небезпеки»). Ще одна проблема сучасного світу – його викривлені погляди на статеву сферу людини, які часто є далекими від християнства і зводять багатьох молодих людей з правильної дороги. Володимир Тухлян демонструє християнське бачення статевості людини, як дару Божого та наголошує на відповідальному до нього ставленні («Статевість – благословення, чи тягар?»). Василь Салій у статті «На шляху до Таїнства подружжя» показує, яким має бути приготування до сімейного життя. Зі статті Євгена Карпінця читач дізнається про проблеми, з якими стикаються наші родини, зокрема підіймається питання про порозуміння між батьками і дітьми у сім’ї («Родина: сучасні виклики та перспективи»). Тарас Фаль на прикладі мужності українських воїнів у бою під Крутами (1918), а також в сучасній боротьбі у часі революції Гідності і на Сході України, демонструє чільну роль молодих українців у побудові нашої держави. У сьогоднішньому динамічному житті молодь часто стикається з нестачею часу. Тому психолог Мар’яна Бісик дає поради читачам, як навчитись управляти своїм часом («Що таке тайм-менеджмент?»).

На гранях часу:

Редколегія «Слова» цього разу взяла інтерв’ю у Преосвященного владики Браєна Байди, єпарха Саскатунського УГКЦ (Канада), який разом з блаженнішим Святославом Шевчуком представляли нашу Церкву на Папському Синоді, присвяченому темі молоді, віри та розпізнання покликання. Владика поділився враженнями від участі у Синоді та сподіваннями на реалізацію напрацьованого у молодіжному душпастирстві в найближчому майбутньому. Михайло Карпінець запитав молодих людей про їх очікування від Церкви. Найцікавіші відповіді читач знайде на сторінках журналу. Володимир Литвин розглядає ще одну актуальну проблему – залежностей, зокрема вказує на їх походження і пропонує способи боротьби («Небезпека залежностей та спосіб їх подолання»). Олег Цимбалюк у рубриці «Особистість» продовжує знайомити читачів із славетними постатями Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, розповівши цього разу про життя та мученицьку смерть о. Теодора Німиловича («Мучеництво подружжя Німиловичів»). Дмитро Білий ділиться враженнями від прочитання книги Анрі Кафареля «Сто листів про молитву» («Благодать молитви – пробудження прагнення щастя»). У рубриці «Церква і кінематограф» Ігор Бриндак коментує християнські ідеї фільму «Бангкок-Хілтон» («Правда може бути тільки одна»).

Подих скинії:

У рубриці «Літургіка» Андрій Мелешко розповість читачам про чин Заручин, його походження, значення та актуальність («Заручини: утвердження у вірі, єдинодумстві, істині та любові»). У статті з «Духовності» о. Олег Чупа запрошує молодих людей до храму, де вони зможуть відчути присутність Бога, зблизитись з Богом і ближніми, а також набратись сил до подальшої боротьби («Тиша храму – фортеця внутрішнього світу людини»). Олег Шагала у рубриці «Святе Письмо» пропонує застановитись над євангельською розповіддю про зустріч Христа з багатим юнаком («Молодість – пошук справжнього сенсу життя»).

Семінарія:

Вже традиційно на останніх сторінках журналу читач знайде хроніку семінарійного життя та призовий кросворд.