... У семінарії відбувся вечір пам’яті Митрополита Андрея [ФОТО]

< листопада 2019 >

У семінарії відбувся вечір пам’яті Митрополита Андрея [ФОТО] PDF Друкувати Електронна адреса
Субота, 02 листопада 2019 09:40

alt1 листопада 2019 року в актовому залі Дрогобицької духовної семінарії відбувся вечір пам’яті Митрополита Андрея Шептицького, великого праведника УГКЦ. Дата проведення такого заходу невипадкова, адже саме 1 листопада 1944 року цей ревний душпастир Божого народу відійшов у вічність. Вечір розпочався з молитви «Отче наш» (музика: М. Вербицького), яку виконав семінарійний октет.

Відтак на сцені ведучі Роман Крайчик (V курс) та Богдан Мацькович (I курс) розповіли про дитинство Андрея Шептицького. Опісля семінарійний октет виконав гімн «Єдинородний Сину» (музика: М. Вербицький). До складу колективу входять: Микола Гірняк – керівник октету (баритон), Адрій Капустинський (II курс) та Юрій Мацібора (I курс) - 1-ий тенор, Василь Коваль (III курс) і Дмитро Витівський (I курс) – 2-ий тенор, Максим Качала (III курс) та Богдан Кисіль (II курс) – баритон, Дмитро Білий (III курс) та Дмитро Голик (II курс) - бас. Відтак Ростислав Тустанівський (VI курс) виконав Народний романс у супроводі бандури.

Наступна частина вечора була насичена декламуванням віршів, у якій активно брали участь студенти I курсу: Андрій Пуців, Михайло Жак, Ярослав Медянко, Олег Мисько, Віталій Кравчук, Володимир Козар, Мар’ян Курило, Олег Гриньків, Віталій Кульчицький, Михайло Луцак та Ортинський Олег. Між декламуванням віршованих творів ведучі розповідали про релігійну, наукову та національно-культурну діяльність Андрея Шептицького.

Вечір був також творчо та гармонійно доповнений виступом Василя Коваля (III курс), який приємно вразив усіх присутніх авторським віршем «Митрополит Андрей», який було виконано у супроводі гітари. Зворушливою та професійною була гра на фортепіано Юрія Мацібори (I курс). Студент виконав музичний твір «Пробачення у мами» Л. Дьяконенко.

Наприкінці вечора Юрій Бігун (V курс) чудово декламував слова-благословення від Митрополита Андрея. Захід завершив семінарійний хор «Оранта» під керівництвом диригента о. Андрія Буня. Хоровий колектив виконав церковний гімн «Тебе Бога хвалим», музику до якого написав Д. Бортнянський.

По завершенні заходу владика Григорій (Комар), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, висловив вдячність усім, хто долучився до організації дійства та акцентував на тому, що Митрополит є взірцем душпастирювання для братів-семінаристів. Відтак владика очолив молитву за прославу Митрополита Андрея.

Див.фоторепортаж: