... Святий великомученику Димитріє, моли Бога за нас! [ФОТО]
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2020-2026 
навчальні роки

Фотогалерея

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< листопада 2011 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Святий великомученику Димитріє, моли Бога за нас! [ФОТО] PDF Друкувати Електронна адреса
Вівторок, 08 листопада 2011 11:15
Святий великомученик Димитрій8 листопада (26 жовтня) Свята Церква вшановує пам’ять святого страстотерпця великомученика Димитрія Мироточця. «Радуйся, бо ти вірою роздер ризу нечестя, огорнувши себе духом мужности! Радуйся, бо ти ранами свого тіла унаочнив нам блаженні Христові страждання!», - літургійно молилися семінаристи з нагоди свята влуч. Димитрія. Святкування його пам’яті у Дрогобицькій Духовній Семінарії розпочалось з Великої Вечірні з Литією, яку напередодні свята відслужив префект семінарії о. Василь Чава у співслужінні віце-ректора Семінарії о. Григорія Комара. Продовженням стала святкова Утреня, на якій відбулось мирування братії.  
 
Див. фоторепортаж:
Житіє святого Димитрія Мироточця
Св. Димитрій жив у другій половині ІІІ ст. у місті Солуні, де його батько був високим цісарським достойником. По смерті батька цісар Максиміліян зробив його солунським проконсулoм. Св. Димитрій від дитинства був вихований у християнській вірі. Хоча займав високий уряд, та він свою віру явно визнавав і був апостолом своєї віри. За те цісар Максиміліян звелів кинути його до в'язниці. Будучи у в'язниці, він благословив св. Нестора на боротьбу з цісарським непереможним гладіатором Лієм. Св. Нестор виступив проти Лія з хрестом у руках, і поконав та вбив його. Цісар довідавшись, що це Димитрій благословив Нестора на боротьбу з Лієм, послав своїх жовнірів, і вони прокололи його списами. Це було 306 року. Пам'ять св. Нестора відзначає Східна Церква наступного дня після празника св. Димитрія.
Геройську віру св. Димитрія прославив Господь Бог не тільки різними чудами по його смерті, але також нетлінністю тіла та мироточивістю. Коли, по яких сто роках після його смерті, відчинено гріб – то його тіло знайдено нетлінним, а його кості видавали пахуче миро–єлей, яке зціляло недужих.
Пам’ять святого Дмитра Солунського здавен пов’язували в Україні з військовим подвигом, патріотизмом і захистом рідної землі. Тому князі та вояки віддавали себе св. Дмитрові в опіку, а свої перемоги українські полководці пояснювали саме небесним покровительством цього святого. Наші предки завжди вірили, що вони перебувають під особливим заступництвом святого великомученика Дмитра. В староукраїнських билинах великомученик Димитрій навіть виступає русичем за походженням. У Київській Церкві було зведено чимало храмів на честь святого Димитрія.