РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 21/09 Семінаристи ДДС побували в педуніверситеті
- 20/09 Шестикурсники ДДС відвідали "Назарет" і "Нашу хату"
- 16/09 Розпочалося навчання у Малій семінарії та на Підготовчих курсах
- 13/09 “Ти наш могутній покров, пресвятий Хресте Христовий!”
- 12/09 Презентація книги “Пацлавська Кальварія і чудотворна ікона Богородиці”
Найпопулярніше
- Тату і пірсинг
- Назар Городиський, «Євангельські ради у житті й творчості Блаженного Климентія Шептицького (1869-1951)» (науковий керівник – о. д-р Олег Чупа, рецензент – о.д-р Володимир Івасівка)
- Андрій Дзюрман, «Гідність людського життя від зачаття у світі книги Стефана Шварца "Моральна проблематика аборту"» (науковий керівник - о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Максим Качала, «Боротьба з пристрастями обжерливості та розпусти в аскетичних творах Єваргія Понтійського (345-399 рр.)» (науковий керівник – о. д-р Олег Чупа, рецензент – о.ліц. Володимир Тухлян)
- Михайло Бонк, «Діяльність оо. Салезіян Візантійського обряду в Україні та на поселеннях» (науковий керівник – ліц. Ігор Бриндак, рецензент – о.ліц. Юрій Хамуляк)
- Святе Письмо — місце зустрічі світових культур
Проект "Оцифрована традиція"
Історія самбірської церкви |
![]() |
![]() |
![]() |
Категорія:
Проект "Оцифрована спадщина" > Історія
Автор:
Кобільник Володимир
Сторінки: 62
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Рік: 1937
Link:
![]() |
Візитів: 83930 | |
Опис
Це дослідження славетного самбірчанина д-ра Володимира Кобільника вперше було опубліковано у дев'ятому номері "Літопису Бойківщини", а також видане у 1937 р. (рік смерті автора) у друкарні Й.Мецгера у м. Самборі. Воно розповідає про історію храму, що знаходиться в центрі старовинного міста Самбора. У передмові до своєї праці автор пише: "В літературі не знаходимо багато описів та заміток про самбірську церкву. Дотепер нема ні одної монографії цієї церкви. (...) Автори згадують про самбірську церкву лише додатково при описах Самбора. Крім взірцевої праці Дерфлєрівної, всі інші є менше або більше недокладні, часто навіть мильні. Натомість маємо дуже поважний архівний матеріял, частинно опрацьований і публікований, частинно ні" (с.1). Заповнити цю прогалину й взявся д-р. В. Кобільник. При написанні цього дослідження автор використав архівні матеріали, додаткову описову літературу та археологічні дослідження самбірської церкви, проведені за його участю. У додатках подано виписки з архівів. Дана книга є цінною пам'яткою для вивчення історії УГКЦ, і зокрема Перемишлської єпархії, у м. Самборі. |
|
Дата: Четвер, 10 листопада 2011 23:20
|
Коментарі