... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ - Різне - Посланє пастирске
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2024-2030 
навчальні роки

Фотогалерея

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< травня 2024 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Проект "Оцифрована традиція"

Посланє пастирске
Андрея Шептицкого, Митрополита Галицкого, Архіепископа Львівского, Епископа Каменца Подільського, Григорія Хомишина, Епископа Станиславівского, Йосафата Коциловского, Епископа Перемиского, Самбірского і Сяніцкого до всечесного духовеньства і вірних
PDF Друкувати
Без обкладинки Посланє пастирске
Сторінки: 7
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Рік: 1919
Візитів: 60463
Голоси користувачів:  / 0
PoorСупер 
Опис

Ця брошурка віддрукована у друкарні греко-католицької капітули у Перемишлі у 1919 р. Містить пастирське послання, укладене за підсумками наради, яка відбулася 26 серпня 1919 р.Б. у Перемишлі.

Три правлячі архиєреї Галицької митрополії звертаються до свого духовенства і вірних з огляду на події, пов'язані з закінченням ІІ світової війни. Обставини появи цього документа добре вияснюють наступні слова: "Ми єще не були вспіли вилічити тяжких ран завданих попередною війною, коли нова війна, гірша від першої, перейшла знищенєм цілу нашу вітчину. Нещасливий для нас був єї оборот. Польскі війска заняли цілий край. Оден Бог знає, кілько прийшло ся перетерпіти нашому бідному народови. А до нещасть війни прилучають ся иньші. Тисячі невинних жертв мирного населеня вязнені по тюрмах гинуть на пошести або голодують і зносять невисказані фізичні і моральні терпіня. Видаєсь, що весь нарід сказаний на загладу. Премного убійств І рабунків уходить безкарно. Пятьох сьвящеників замордованих, а сотки їх вязнених або вивезених. Много церквей, наичильнїйші монастирі зрабовані. Множество парохій позбавлених душпастирів" (с.3-4).

Тому єпископи повчають: "Але не підуть на марне анї ті жертви, анї наші терпіня. Всевишний почислить кожду сльозу і кожде добре діло і верне благословенєм на наших дітях то, що ми в сльозах сіяли. Одного лиш потреба, щоб весь нарід зрозумів конечність повернути до Господа Бога, щоби всі поставили собі метою житя, дбати передусім о Боже Царство, о Божу праведність, о справедливість і правду, щоб зрозуміли, що основою житя є Божі правди, які запевняють обичайність одиниць і народів. Иньшою дорогою не дійде ніхто до благородних і тревалих успіхів" (с.6).

Дата: Середа, 28 лютого 2018 22:29

Додати коментар


Захисний код
Оновити