... Пам'ятка вступникові
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Most Read

Articles archive

< October 2009 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Visits

 Погода в Україні
 
Пам'ятка вступникові PDF Print E-mail

Дорогий брате! Ми раді вітати Твоє бажання послужити Богові і своєму народові священичим служінням. Ми також сподіваємося, що це бажання прийшло до Тебе з Божого натхнення. Для випробування глибини і зрілості Твого бажання, а також власних сил і можливостей запрошуємо Тебе взяти участь у вступних іспитах. Будемо раді бачити в Тобі після успішної здачі іспитів студента Дрогобицької Духовної Семінарії блаженних священномучеників Северина, Якима та Віталія єромонахів дрогобицьких Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ в місті Дрогобичі.

Для сприяння Твоїй підготовці хочемо представити наші вимоги до вступників. Отож, ми прагнемо бачити в кандидатах до навчання декілька основних рис:

а) духовність. Розуміємо її таким чином, що кандидат веде інтенсивне християнське життя, на яке складаються молитва, храмові богослужіння і читання духовної літератури. З'ясуванню цих питань буде присвячена перша частина співбесіди як вступного іспиту. Ми можемо питати про ті чи інші молитви з точки зору не тільки їх знання, але й розуміння. Питання також охоплюватимуть значення і сенс різних богослужінь у храмі і самого храму. На підставі перечитаної Тобою літератури можемо запитати про видатних святих Церкви або про якийсь епізод з Біблії, історії Церкви чи проблеми сучасного церковного життя. Для доброго орієнтування в усіх цих питаннях рекомендуємо Тобі читати:

Біблію, Катехизм, Історію Української Церкви о.Федоріва, часописи «Мета», «Вірую», «Жива вода»;

б) інтелект. Друга частина співбесіди присвячена з'ясуванню інтелектуального рівня. Наші запитання можуть торкнутись так званих гуманітарних дисциплін: історії України, літератури, національної культури, як також Твоєї орієнтації в сучасних суспільно-політичних, економічних і міжнародних проблемах. Свої питання ми базуватимемо на знаннях, які Ти отримав під час навчання в середній школі, а також на інформації про поточні проблеми, отримувані з мас-медіа. Тому читай газети, дивися новини по телебаченню чи слухай їх по радіо - словом, будь небайдужою, зацікавленою людиною. І тоді не матимеш проблем під час співбесіди.

До усних іспитів буде також належати іспит з музики, покликаний з'ясувати Твої слухові і вокальні можливості. Спів і розспівування займають велике місце в літургійних відправах нашої Церкви. Тому маємо з музики окремий іспит. Якщо любиш співати і раніше, наприклад, Ти співав у церковному чи іншому хорі, то можеш не боятися цього іспиту.

До письмових іспитів належать так звані тести, їх буде два - з катехизму і літургіки. Кожен міститиме по п'ятдесят питань, оцінювання буде проводитись згідно кількості правильних відповідей. Для здачі тестів необхідне добре знання катехизму (попрацюй над відповідною книжкою і попроси свого отця пароха, щоб пояснив Тобі незрозуміле). Для поглибленого вникнення в літургіку є добра книжка о.Федоріва «Обряди Української Церкви». Постався до двох згаданих книжок як до підручників (опрацюй їх і законспектуй), - і Ти готовий здавати тести.

Крім тестів, ще дві оцінки Ти отримаєш за написання твору на одну із запропонованих на іспиті трьох тем. Одна з оцінок буде за грамотність, а друга - за розкриття теми. Ми ніколи не погодимося, щоб священик у Церкві не вмів грамотно писати або володіти рідною мовою і вважаємо, що отриманої середньої освіти абсолютно достатньо, щоб не мати з цим проблем. Сподіваємося, що Ти проблеми грамотності розв'язав ще в школі.

Роблячи підсумок іспитів, ми до отриманих Тобою семи оцінок додаємо ще одну - так званий середній бал успішності в школі. Ідеально набрана Тобою сума балів може складати 40 (5 балів х 7 іспитів плюс середньошкільний бал). 

Сподіваємося, що рівень Твоєї підготовки виявиться достатнім, щоб пройти по конкурсу. Якщо ж цього року Тобі це не вдасться, то нема трагедії. Благодать Божого покликання в поєднанні з Твоєю наполегливою працею напевно принесуть бажаний результат на іспитах наступного року.

Бажаємо Божого благословення і молитви «Нехай буде воля Твоя».

Ректорат