Translate into...
Newsletter
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Most Read
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Йорданські свята у Дрогобицькій семінарії |
Коли людина святкує свята, особливо християнські, її поведінка й заходи щодо приготування до цих подій, як і проведення їх, ознаменовуються певними традиціями. Семінарія – релігійно-християнська спільнота, тому звичаї, пов’язані із певними подіями в церковному календарі, відбуваються у її стінах в особливий спосіб. Не винятком є і цьогорічний цикл Йорданських свят і Навечір’я Богоявлення. Зібравшись спільно після тривалих зимових канікул 18-го січня цього року, ректорат семінарії спільно з деякими викладачами та семінаристами зустрічали в її колі - з Владиками Юліаном, єпископом самбірсько-дрогобицьким, та Ярославом, єпископом-помічником самбірсько-дрогобицьким. Ця зустріч мала богослужбовий характер, адже святкування розпочались із відспівання тропаря-кондака празника Богоявлення у семінарійній каплиці, прочитання владиками молитов на освячення дому та окроплення службових приміщень, навчальних аудиторій та житлових кімнат студентів духовного закладу. Ці молитовні чини супроводжувались співом якнайрізноманітніших коляд-щедрівок, які по-богословськи сприйняло серце кожного семінариста від творчої скарбниці нашого народу. Опісля мала місце свята передйорданська вечеря із кутею, варениками, грибною підливою, борщем з «вушками», пампухами та іншими традиційними стравами святого щедрого вечора. Семінарійна спільнота все щедрувала й колядувала за трапезою, прославляючи новонароджене Боже Дитя й Христа, Котрий мав прийти хреститись від Предтечі й Хрестителя Івана в ріці Йордан. Підсумував вечір богословською промовою Владика Ярослав, а привітальне подячне слово мав ректор Дрогобицької Духовної Семінарії отець д-р Мирон Бендик. Колядування й щедрування традиційних українських коляд і щедрівок завершилося цього вечора літургійним чином Великого Повечір’я з Литією в катедральному соборі Пресвятої Трійці, яке розпочалось о 22.30 і яке очолили двоє єпископів у співслужінні з священиками храму. Богослужбове діалогування із священнослужителями очолили семінаристи Дрогобицької Духовної Семінарії у супроводі хору «11» з катедри. Молитви, тропарі й стихири Повечір’я плавно перейшли в антифони святкової Божественної Літургії, яку відправив отець Юрій Завійський. З нагоди торжественного празника в храмі по завершенні Служби Божої відбулось мирування, а опісля – Велике водосвяття. Цикл богослужінь цього дня завершився для семінаристів о 02.30 за дрогобицьким часом. Наступного дня, 19 січня, в день Богоявління, семінаристи взяли активну участь у міському Великому водосвятті в центрі міста Дрогобича, яке очолив Владика Ярослав, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії у співслужінні священиків міста. Брати допомагали співом відправляти чин водосвяття, організовувати роздачу свяченої води численним людям, які прийшли на міську площу цього дня. А попереду був ще один святковий богослужбовий день, вільний від лекцій і повсякденної праці та формації – свято Собору Івана, Предечі й Хрестителя Господа нашого Ісуса Христа. У цей день, окрім участі в богослужіннях, семінаристи отримали можливість поспілкуватись один з одним, обмінятись враженнями від зимових канікул та святкувань, поділитись планами на майбутнє. Для семінарійних першокурсників цей день – це початок нового цікавого й пізнавального семестру, а для шестикурсників-випускників – останні півроку перебування, навчання та формації в семінарійних стінах. З 22 січня розпочались звичайні навчально-робочі дні, коли треба збирати до рук конспекти лекцій, богослужбові книги, плани поїздок у сиротинці чи будинки пристарілих, робочі рукавиці й поринати у вир життя, ім’я якому – Дрогобицька Духовна Семінарія. Дмитро Сенейко, 6 курс Див. фоторепортаж
|