Translate into...
Newsletter
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Most Read
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Місійна поїздка до м. Донецька |
![]() |
![]() |
![]() |
Monday, 16 May 2011 15:33 | |||
Пасхальні місії 2011 р.Б брат Андрій Марчук провів у м. Донецьку, в катедральному соборі Пресвятої Богородиці Донецько-Харківського екзархату. Семінарист розповідає, що цей собор будувався протягом 10 років і незважаючи на тиск і різні проблеми з боку влади, вже ж таки вдалося закінчити його. Настоятелем собору є митрофорний протоієрей о. Василь Пантелюк, який нині є канцлером Донецько- Харківського екзархату. Цей священик є відомою людиною не тільки на теренах східної України, але і закордоном. Завдяки йому була вперше зареєстрована громада, яка тоді ще складалася з західноукраїнських переселенців. Завдяки ж благодатній опіці Пресвятої Богородиці, церковна спільнота з кожним роком зростала.
Сьогодні можна з впевненістю сказати, що переважають тут корінні жителі м. Донецька. Брат Андрій Марчук розповідає: "Оскільки я сам перед тим, як стати семінаристом, під час навчання в Донецькій музичній академії ім. С. С. Прокоф’єва відвідував цей храм, то з власного досвіду можу засвідчити, що кожного дня на богослужіннях можна побачити різних людей». Зараз щодня в катедральному храмі здійснюється богослужіння. В Неділю і свята служаться дві Літургії. Переважно на другу Літургію приходять батьки з маленькими дітьми. Після богослужіння діти займаються у Воскресній школі, якою займаються сестри Служебниці та катехити. Багато вірних працює в благодійному фонді «Карітас», який займається дітьми вулиці. Крім цього, о. Василь з сотрудником о. Романом Вовком опікуються громадою вірних УГКЦ в Козацькому Храмі Різдва Христового на території інституту штучного інтелекту. В храмі недавно сталося чудо з іконою Фатімської Богородиці: чудесним способом залишився відбиток, вміщений в середині скла.
|