... Пасхальні свята семінаристів [ФОТО]
header-dds1
header-dds2
header-dds3
Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

LAST COMMENTED

Articles archive

< April 2019 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27
29 30          

Visits

 Погода в Україні
 
Пасхальні свята семінаристів [ФОТО] PDF Print E-mail
Sunday, 28 April 2019 05:28

Pasqua2019У 2019 р.Б. дрогобицька семінарійна спільнота відсвяткувала подію Христової Пасхи за усталеними семінарійними традиціями. Після великопосних реколецій, які відбулися у стінах семінарії з 21 по 23 квітня, частина семінаристів відправилися на місійні терени, щоб допомогти місцевим священикам у звершенні богослужінь, а інша частина залишилися у стінах альма-матері, щоб прилучитися у різний спосіб до звершення богослужінь у Катедральному храмі Пресвятої Трійці.

У Страсний четвер владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у супроводі співу братів-семінаристів та хору «Відлуння», відслужив Вечірню із Літургією св. Василія Великого та здійснив Чин омивання ніг. По завершенні богослужіння владика Ярослав привітав священнослужителів та семінаристів з днем встановлення Тайни Священства, побажав їм ревного служіння, а також закликав молодих юнаків не вагатися, а радо ставати на шлях підготовки до священства. Ввечері у катедрі владика Ярослав, у спіслужінні владики Григорія, єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії, і духовенства відслужив Страсну Утреню.
У Страсну п’ятницю семінарійна спільнота взяла участь у богослужіннях Царських часів і Вечірні з винесенням Плащаниці, які у катедральному соборі відслужив владика Ярослав, у спіслужінні місцевого духовенства та вірних. Наприкінці Вечірні під спів стихир архиєрей, священнослужителі, семінаристи та всі вірні, здійснили процесійний хід довкола храму і під спів тропаря «Благообразний Йосиф», виставили плащаницю у храмі. Опісля семінаристи взяли участь у молитві Акафісту до Страстей Христових, а під вечір молилися Єрусалимську Утреню. Ввечері цього ж дня семінаристи традиційно відвідали плащаниці кількох дрогобицьких храмів.
У Велику суботу семінаристи супроводжували співом Вечірню з Літургією св. Василія Великого у катедрі. У цей же ж день до семінарії завітав владика Григорій, який у семінарійному храмі у співслужінні проректора з навчальної частини о. Романа Андрійовського та отців-префектів освятив пасхи та привітав семінаристів із величним святом Христового Воскресіння. У своїй проповіді святитель також згадав про інших братів, які поїхали на місійні терени, і закликав не гаяти час, а зростати у вірі, зокрема, під час тижневих канікул у Світлий Тиждень.
Воскресні богослужіння розпочались пізно ввечері у Страсну суботу Надгробним, після чого відбувся обхід навколо катедрального храму, Утреня Пасхи та Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Ярослав (Приріз). Після цього у семінарійній трапезні архиєрей привітав семінарійну спільноту з Світлим Празником Христового Воскресіння та поблагословив пасхальний сніданок. 

Див.фоторепортаж: