Translate into...
Newsletter
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- 09/07 Дрогобицька духовна семінарія має нових першокурсників
Most Read
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
У семінарії відбулась конференція з нагоди 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля [ФОТО] |
![]() |
![]() |
![]() |
Thursday, 28 November 2019 21:22 | |||
Перший доповідач, о. Мирон Бендик, ректор Дрогобицької духовної семінарії, розповів про власний досвід священничого служіння в підпіллі та коротко пригадав найважливіші події виходу УГКЦ з підпілля 1989 року. Відтак мирянка підпільної Церква п. Олена Лебідь, яка народилась і отримала християнське виховання в Жовкві, поділилась із присутніми спогадами про початок підпілля та вихід УГКЦ із нього. Далі до слова було запрошено о. Олексія Дем’яновського, який розповів про формування свого покликання, навчання в православній семінарії та перехід у лоно УГКЦ із РПЦ. Наступний лектор, п. Богдан Гринчишин, син підпільного греко-католицького священника Івана Гринчишина, поділився з аудиторією спогадами дитинства та дорослого життя в підпільній Церкві. Завершальною та найбільш зворушливою була промова о. Миколая Витівського, голови єпархіальної комісії у справах катехизації Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, ректора Дрогобицького інституту Пресвятої Трійці. Доповідач розповів про зародження свого покликання до Священства в часи панування радянського режиму, перебування в православній семінарії, звідки тоді ще бр. Микола перейшов у лоно УГКЦ, де зміг ревно й віддано служити Богу та людям. Присутні мали можливість поставити запитання всім доповідачам, які охоче відповідали на запитання. Молитва до Богородиці стала завершальним акордом конференції, яка зібрала в одному залі представників духовенства, працівників, випускників, студентів семінарії та мирян, які небайдужі до історії, теперішнього та майбутнього УГКЦ. Див.фоторепортаж:
|