... Проща до Підкаменя та Почаєва
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Most Read

Articles archive

< November 2009 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2 3 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Visits

 Погода в Україні
 
Проща до Підкаменя та Почаєва PDF Print E-mail
Wednesday, 04 November 2009 13:35

Холодніми осінніми днями, коли вже зима першим снігом вже починає нагадувати про свій швидкий прихід, семінаристи Дрогобицької Духовної Семінарії мали змогу відвідати з молитовно-пізнавальною прощею до святого місця Почаєва. Знаменним є те, що ця проща відбулася у день празника Покрова Пресвятої Богородиці, яка є покровительницею Почаєва, бо з'явилася в цьому Богом вибраному місці.

Ось як записав народний переказ ректор Києво-Могилянської Академії Іоникій Галятовський у своїй книзі «Небо новоє»: «Іван Босий з села Почаєва виділ на скалі стоячую Пречистую Богородицю. Перед нею стояв законнік, котрий в скалі мешкал і повідал тому Івану Босому і хлоп'ятом з села Почаєва пасучим овцу на горі близько тої скали, де Пречиста Богородиця стояла на тій скалі, котрой там стопа єсть вирита і завше ся в той стопі вода чистая знайдуєт, которую розмаїтії хвороби улічаються».

Проща розпочалася у день перед празником, коли семінаристи відвідали не менш історичне і духовне місце, а саме: монастир Походженння Дерева Хреста Господнього Студійського уставу в Підкамені. Богопосвячене життя у цій місцевості бере початок  ще з XII ст. Будівництво обителі пов'язане з пам'яткою природи - Каменем-пісковим останцем висотою 17 м і шириною 8-10 м із прямовисними стінами. Сучасний архітектурний ансамбль монастиря формувався  впродовж XVII-XVIIIст. І є одним із найбільших в Україні. До нього входять собор, каплиці, келії, дзвіниці, оборонні стіни з вежами та брамою. Саме в такому величному місці і було прийнято семінаристів, які брали участь у монашій молитві у надвечір Покрови. Ознайомилися з історією обителі, були частовані смачною монашою вечірньою трапезою і положені на вечірній спочинок в стінах цього давнього монастиря. Наступний день ознаменувався величним святом Покрови і розпочали його семінаристи спільно із монахами з раннішньої молитви–утрені і святкової Літургії. Після чого рушили до Почаєва. Прибувши на місце мали змогу відвідати монастир, який є величним і духовним скарбом нашої держави. Який своїми величавими, золотавими куполами і хрестами видніється на багато миль навколо. В монастирі знаходяться три святині, перед якими і приклонялися семінаристи. Це Слід Стопи Пресвятої Богородиці, ікона Почаївської Божої Матері і мощі преп. Іова Почаївського. Саме перед цими  святинями і заносили молитви семінаристи, просячи у Пресвятої Богородиці в такий знаменний день Покрови, її покрову як для себе, так і для народу і нашої Церкви.


Дорогою до «альма мати» кожен з учасників прощі певно що віз із собою не лише здобуті враження, але і частичку святих місць, в своєму серці, де побував.