... Урочиста академія пам'яті свмуч. Теодора
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Most Read

Articles archive

< November 2010 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Visits

 Погода в Україні
 
Урочиста академія пам'яті свмуч. Теодора PDF Print E-mail
Tuesday, 09 November 2010 20:56

У понеділок, 8 листопада 2010 р.Б., в приміщенні актового залу Дрогобицької Духовної Семінарії, відбулася святкова академія присвячена пам’яті блаженного священомученика Теодора Ромжі. Під час академії перед присутніми було виголошено декілька доповідей та продемонстровано документальний фільм про цього новомученика, що в середині ХХ ст. став жертвою безбожної комуністичної влади.

 У своєму вступному слові бр. Олег Бісик представив єпископа Теодора як мученика української землі, який не схилив своєї голови перед кривавим молотом комуністичного терору, славного сина Закарпаття, великого мученика за віру…
Далі з цікавою та змістовною доповіддю виступив бр. Роман Назар, який представив присутнім шлях Церкви на Закарпатті до прийняття в 1648 р. Акту Закарпатської Унії. А також розкрив проблематику становища Церкви в 18 - 19 стт., яке відзначалося неоднозначним політичним середовищем в Австро – Угорській, а з 1919р. Чехословацькій імперіях, під окупаційним ярмом яких було Закарпаття. Брат Роман розповів про тернистий шлях Церкви, який проходив між двома полюсами експансивного культурно – політичного ярма мадяризації та москвофільської політики царської, а згодом і радянської Росії. Саме за такого непростого та напруженого середовища до пастирського керма Мукачівської єпархії 24 вересня 1944р. був поставлений єпископ Теодор Ромжа.
Після цих двох доповідей присутнім був продемонстрований документальний фільм про життя та діяльність блаженного Теодора Ромжі, життєвим кредом якого було «Умерти за Христа значить вічно жити».
Доповідь бр. Тараса Буричка була останньою і стосувалася становища Греко-Католицької Церкви на  Закарпатті після смерті священномученика Теодора. Ця Церква за прикладом свого архипастиря також не приклонила своєї голови перед ярмом радянського комунізму зодягнутого у ризи контрольованого державного православ’я і пішла у підпілля, щоб через компроміс із безбожним режимом не зрадити своїй спасительній місії…
Закінчив святкову академію, своїм подячним словом о. проректор Григорій Комар, який закликав семінарійну спільноту до гідного наслідування подвигу блаженного священномученика Теодора Ромжі.