Translate into...
Newsletter
- 10/09 Шестикурсники відвідали єпархіальний Карітас
- 07/09 Молитовне святкування Різдва Пресвятої Богородиці
- 07/09 Розпочалось навчання у Малій семінарії та на Підготовчих курсах
- 06/09 Студенти 6-го курсу ознайомилися з особливостями душпастирського служіння серед безхатченків
- 06/09 Шестикурсники ДДС відвідали ЗРЦ «Назарет»
Most Read
- Іван Підлубний, «Гріх і покаяння у творі преподобного Івана Ліствичника "Ліствиця"» (науковий керівник – о. д-р. Роман Федько, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Наука, яка веде до Бога
- Богдан Огоновський, «Роль Князя Костянтина-Василя Острозького в унії Київської Митрополії з Римським Апостольським Престолом» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Роман Андрійовський)
- Богдан Піддубний, «Роль батька у сім’ї на основі книги Юзефа Августина "Бути батьком"» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- О. Михайло Зубрицький – літописець бойківського краю
- Незалежність як особова зрілість
- Актуальність поеми «Мойсей» Івана Франка у сьогоденні
Семінаристи дізнались про перспективи місійного служіння в середній Азії |
Thursday, 27 October 2011 20:50 | |||
У вівторок, 25 жовтня 2011 р. Б., Дрогобицьку Духовну Семінарію відвідав митрофорний протоєрей Василь Говера, який є Апостольським делегатом для українців греко-католиків у Казахстані та Середній Азії. Отець не вперше відвідує стіни Дрогобицької Семінарії і цього разу розповідав про сучасний стан УГКЦ у Казахстані, у країні, яка, по суті, вважається мусульманською.
На початок о. Василь представив семінаристам 2 короткі фільми, в яких йшлося про історію заснування та сучасний стан УГКЦ у Казахстані. Отож, наша Церква тут бере початок з 1939 року, коли українців масово депортували на Схід. В ті часи у Казахстан було вивезено близько 2 мільйонів наших співбратів. Караганда, Спаск, Алжир, Кенгір… і це ще далеко не повний список тих концтаборів, де українські греко-католики зносили важкі терпіння. Саме в таких умовах зароджувалась Українська Греко-Католицька Церква на території Казахстану, яка розвинулась і продовжує розвиватись по цей час. Першими священнослужителями тут були: владика Олександр Хіра, блаженний священномученик Олексій Зарицький, священники О. Шабан, О. Пришляк та інші.
На сьогоднішній день близько 90% мешканців Казахстану сповідують Іслам, 6% - вірні Московського Патріархату і близько 4% - це наша Українська Греко-Католицька Церква, яка має 5 зареєстрованих парохій у містах Караганді, Павловарі, Алматі, Саптаєво та у столиці Казахстану Астані. Тут у столиці зараз завершується будівництво нового храму, освячення якого має здійснити Блаженніший Святослав. Крім того, є ще 10 офіційно незареєстрованих парохій. Тут здійснюють своє служіння 5 сестер служебниць та 6 священиків, серед яких і випускник Дрогобицької Духовної Семінарії о. Олег Здреник. Душпастирям тут доводиться долати до 400 км, щоб дістатися парохії і виконати своє служіння.
На завершення о. Василь подякував ректорату Дрогобицької Семінарії за те, що завжди радо приймають його, а заодно і запросив семінаристів відвідувати УГКЦ у Казахстані під час різдвяних та пасхальних місій, а також літніх вакацій, а випускникам Семінарії наголосив, що наша Церква у цій країні дуже потребує священнослужителів…
|