ВСТУПНА КАМПАНІЯ
Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
- Інформація для вступників
- необхідні документи та вимоги - Пам'ятка вступникові
- Прийом документів
- З 2 червня по 4 липня 2025 з 11.00 по 15.00 год. (вул. Д. Галицького, 2 у м. Дрогобичі) - Вступні випробування
- 7-8 липня 2025 - Додаткова інформація - admin@dds.edu.ua,
0677751520
Translate into...
Newsletter
- 30/06 Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- 21/06 Шістнадцять семінаристів отримали дипломи і нижчі свячення [оновлено, додано ВІДЕО]
- 02/06 Читайте новий випуск семінарійного часопису «Слово»
- 27/05 Пам'ятний подарунок від випускників ДДС
- 26/05 День Відкритих Дверей
Most Read
- Поділи і розколи в історії Церкви: причини та наслідки
- Криве дзеркало єдності: Львівський псевдособор (1946)
- Самоусвідомлення Церкви. Аналіз однієї книги про еклезіологію
- ЕФФАТА ДДС: "Взаємодія віри і науки на прикладі святої Гільдеґарди з Бінгена" (випуск №36) [ВІДЕО]
- Введенські братчики з пасхальною місією відвідали Луцьк
- Семінаристи відвідали м. Дніпро під час великодніх місій
- Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
Семінаристи дізнались про перспективи місійного служіння в середній Азії |
![]() |
![]() |
![]() |
Thursday, 27 October 2011 20:50 | |||
![]() На початок о. Василь представив семінаристам 2 короткі фільми, в яких йшлося про історію заснування та сучасний стан УГКЦ у Казахстані. Отож, наша Церква тут бере початок з 1939 року, коли українців масово депортували на Схід. В ті часи у Казахстан було вивезено близько 2 мільйонів наших співбратів. Караганда, Спаск, Алжир, Кенгір… і це ще далеко не повний список тих концтаборів, де українські греко-католики зносили важкі терпіння. Саме в таких умовах зароджувалась Українська Греко-Католицька Церква на території Казахстану, яка розвинулась і продовжує розвиватись по цей час. Першими священнослужителями тут були: владика Олександр Хіра, блаженний священномученик Олексій Зарицький, священники О. Шабан, О. Пришляк та інші.
На сьогоднішній день близько 90% мешканців Казахстану сповідують Іслам, 6% - вірні Московського Патріархату і близько 4% - це наша Українська Греко-Католицька Церква, яка має 5 зареєстрованих парохій у містах Караганді, Павловарі, Алматі, Саптаєво та у столиці Казахстану Астані. Тут у столиці зараз завершується будівництво нового храму, освячення якого має здійснити Блаженніший Святослав. Крім того, є ще 10 офіційно незареєстрованих парохій. Тут здійснюють своє служіння 5 сестер служебниць та 6 священиків, серед яких і випускник Дрогобицької Духовної Семінарії о. Олег Здреник. Душпастирям тут доводиться долати до 400 км, щоб дістатися парохії і виконати своє служіння.
На завершення о. Василь подякував ректорату Дрогобицької Семінарії за те, що завжди радо приймають його, а заодно і запросив семінаристів відвідувати УГКЦ у Казахстані під час різдвяних та пасхальних місій, а також літніх вакацій, а випускникам Семінарії наголосив, що наша Церква у цій країні дуже потребує священнослужителів…
|