... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ - Богослов'я - Dogmatica Specialis
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

Найпопулярніше

АРХІВ СТАТЕЙ

< липня 2024 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Проект "Оцифрована традиція"

Dogmatica Specialis
De Sacramentis
PDF Друкувати
Без обкладинки Dogmatica Specialis
Сторінки: 184
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Візитів: 4839
Голоси користувачів:  / 1
PoorСупер 
Опис

Конспект викладів з догматичного богословʼя про Св. Таїнства. Виглядає, що як і у випадках "Канонічного права" та "Морального богословʼя", цю книгу також підготували студенти Львівської Богословської Академії (Львівської духовної семінарії) у ІІ-ій половині 30-их рр. ХХ ст. Викладачем догматики у цей період був о. д-р Йосиф Сліпий.

Ці видання готувалися до друку накладом кооперативу «Визволення» та Читальні Українських студентів богословії ім. Шашкевича у м. Львові.

Установчі збори та відкриття кооперативу “Визволення” відбулися 26 жовтня 1926 р. під керівництвом Й. Сліпого. У Статуті зазначалося, що головною метою кооперативу є ознайомлення студентів семінарії з майбутньою громадською працею. Крім викладацької роботи, діячі кооперативу займалися видавничою діяльністю і публікували значну кількість наукових праць. Виручені за свою роботу грошові кошти кооперативи направляли на благодійні цілі товариствам “Рідна школа”, “Просвіта” та “Товариству українських інвалідів”.

“Читальня богословів ім. М. Шашкевича” була заснована ще в середині ХІХ ст. за ініціативою студента В. Ковальського. У 1926 р. під керівництвом Й. Сліпого відбулося відновлення діяльності Читальні. Тоді були скликані установчі збори товариства, на яких розроблено його статут. У ньому наголошувалося, що головне завдання “Читальні” полягало у підготовці майбутніх священиків до душпастирської і громадської праці серед українського народу. Передбачалося створення наукової бібліотеки та проведення наукових засідань і літературно-музичних вечорів. До складу товариства “Читальні” входили студенти Львівської Духовної семінарії. Поглиблювати знання з окремих предметів студенти мали змогу на секційних засіданнях. Найпершою в 1929 р. була заснована суспільна секція, яка мала завдання інформувати широкі кола громадськості стосовно суспільних, політичних та ідеологічних питань. У 1929 р. розгорнула свою діяльність культурно-просвітня секція. В 1929 р. засновано видавничу секцію, при якій знаходився друкарський гурток. Студенти під керівництвом досвідчених фахівців залучалися до перекладу, систематизації та видавництва матеріалів, авторами яких були викладачі академії. У результаті їхньої кропіткої праці було переплетено 47 книг навчального змісту. Отримані кошти вони надсилали на благодійні цілі до навчально-освітніх закладів.
З кожним роком наукова діяльність студентів в “Читальні” пожвавлювалася. Свідченням цього є їх активна участь у краєзнавчому, літературному, культурно-історичному та інших гуртках. Щоб не втратити членства в “Читальні”, студенти повинні були виголошувати доповіді, тематика яких визначалася керівниками гуртків.

Дата: Неділя, 26 лютого 2023 17:52

Додати коментар


Захисний код
Оновити