... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

Найпопулярніше

АРХІВ СТАТЕЙ

< березня 2024 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
березня 2024

Неділя, 31 березня 2024

У семінарії пройшли дні духовної віднови з нагоди Великого Посту PDF Друкувати Написати листа

u seminariyi proyshly dni dukhovnoyi vidnovy z nahody velykoho postu 202429-31 березня у Дрогобицькій духовній семінарії пройшли великопосні реколекції. У цій духовній обнові семінарійну спільноту провадив ієром. Матей Хименець, ЧСВВ, який розпочав духовну науку із такого попередження: «Ця кількаденна подорож насправді є незнаною для нас, адже її Провідником в першу чергу є Святий Дух, а "Дух віє, куди забажає" (див. Йо 3, 8)»

Детальніше...


Вівторок, 26 березня 2024

Працівники РЦ "Назарет" розповіли семінаристам про залежності та механізми їх запобігання PDF Друкувати Написати листа

pratsivnyky rts nazaret rozpovily seminarystam pro zalezhnosti ta mekhanizmy yikh zapobihannya 202426 березня 2024 р. Б. до Дрогобицької семінарії завітали о. Василь Білас, голова Комісії Душпастирства Тверезості СДЄ УГКЦ і духівник загальноцерковного реабілітаційного центру "Назарет", та п. Мар'яна Нискогуз, психотерапевт і консультант з терапії узалежнень. Гості представили тему узалежнень і механізмів їх запобігання та обговорили актуальність цього питання у воєнний та повоєнний час.

Детальніше...


Понеділок, 25 березня 2024

Дрогобицька духовна семінарія видала збірник проповідей на нерухоме коло літургійного року PDF Друкувати Написати листа

2024 duhovni skarbyНещодавно вийшла збірка проповідей владики Ярослава (Приріза) «Духовні скарби літургійного року». Книга, яку видала Дрогобицька духовна семінарія, містить виголошені з різних нагод проповіді й гомілії на нерухомий цикл літургійного року. У книзі архиєрей, відштовхуючись від біблійного тексту та сягаючи святоотцівської спадщини й літургійної традиції, запрошує почерпнути духовні скарби нерухомого циклу Господських і Богородичних свят та памʼятей святих. Ці проповіді та гомілії допоможуть християнину прямувати дорогою духовного вдосконалення та знайти відповіді на запитання, важливі для кожної людини, а також для буття Церкви й суспільства.

Детальніше...


Неділя, 24 березня 2024

Семінаристи помолилися Вечірню та Утреню з нагоди свята Благовіщення PDF Друкувати Написати листа

seminarysty pomolylysya vechirnyu ta utrenyu z nahody svyata blahovishchennya 202424 березня 2024 р. Б., у переддень празнику Благовіщення Пресвятої Богородиці, у катедральному храмі Пресвятої Трійці м. Дрогобича спільнота ДДС помолилася Велику Вечірню із Литією, яку очолив владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у співслужінні із парафіяльними та семінарійними священниками. Богослужбовий спів вели учасники вокального квартету ДДС. Опісля у семінарійній каплиці відбулася молитва Утрені.

Детальніше...


Субота, 23 березня 2024

Семінаристи долучилися до спільної молитви за зцілення ран війни в Україні та на Близькому Сході PDF Друкувати Написати листа

seminarysty doluchylysya do spilʹnoyi molytvy za ztsilennya ran viyny v ukrayini tа na blyzʹkomu skhodi 202423 березня 2024 р. Б. у катедральному храмі Пресвятої Трійці м. Дрогобича семінарійна спільнота ДДС помолилася Архиєрейську Святу Літургію, очолену вл. Ярославом (Прирізом), єпископом Самбірсько-Дрогобицьким, якою вірні долучилися до соборної молитви, започаткованої Радою Єпископських Конференцій Європи, за зцілення ран війни в Україні та у Святій Землі. Богослужбовий спів вели учасники семінарійного хору "Оранта" (кер. – о. Андрій Бунь).

Детальніше...


П'ятниця, 22 березня 2024

Читайте 97-ий номер семінарійного часопису "Слово" PDF Друкувати Написати листа

Slovo 97Вийшов весняний номер релігійно-суспільного часопису «Слово» № 97 (1), що видає Дрогобицька духовна семінарія. Цього разу редакційна колегія пропонує глибше замислитися над темою законодавства. Звідки взялося право? Яка природа закону? Яким чином право впливає на буття людини? Хто є першим Законодавцем? Чи має Церква власні закони і для чого вони? Відповіді на ці та інші запитання Ви зможете знайти у статтях дописувачів нового семінарійного "Слова".

Детальніше...

Члени братства Введення у храм Пресвятої Богородиці вшанували пам'ять свого засновника та покровителя PDF Друкувати Написати листа

chleny bratstva vvedennya u khram presvyatoyi bohorodytsi vshanuvaly pamyatʹ svoho zasnovnyka ta pokrovytelya 202422 березня 2024 р. Б. семінаристи вшанували пам'ять о. Ісидора Дольницького, засновника братства Введення в храм Пресвятої Богородиці, що діє при Дрогобицькій духовній семінарії.

Детальніше...


Четвер, 21 березня 2024

Початок Великого Посту у семінарії [ВІДЕО] PDF Друкувати Написати листа

pochatok velykoho postu u seminariyi 202417 березня 2024 р. Б., у переддень початку періоду Великого Посту, спільнота Дрогобицької духовної семінарії звершила Чин взаємного прощення. Також з понеділка по четвер першої седмиці Великої Чотиридесятниці, 18-21 березня, крім інших посних богослужінь семінаристи молилися Велике Повечір’я з покаянним каноном Андрея Критського. Моління провадили представники ректорату, викладачі та духівники семінарії.

Детальніше...

Фізик-Богослов – Іван Пулюй PDF Друкувати Написати листа

Назар Городиський

fizyk bohoslov ivan pulyuy 2024

Важко уявити розвиток чи взагалі існування науки без релігії чи релігії без науки. Ці два поняття протягом історії завжди йшли пліч-о-пліч. Наука – це сфера діяльності людини, яка б мала бути благословенням Бога й служити для полегшення людського життя тут, на землі. Господь Бог у біблійній книзі Буття наказав першим людям Адаму і Єві підпорядкувати Землю собі. Біблійні коментатори й богослови пояснюють, що це означає бути співтворцем. Відтак людина покликана довершувати, вдосконалювати творіння з Богом. На жаль, історія демонструє, що так було не завжди. Спостерігаємо чимало випадків, коли наукові винаходи приносять людині й навколишньому світу шкоду. Проте були й такі науковці, які, поставивши Бога на перше місце, використали свої інтелектуальні обдарування дуже вміло. До таких можна віднести Івана Пулюя.

Детальніше...


П'ятниця, 15 березня 2024

Науковці-святці PDF Друкувати Написати листа

Тарас Петруняк

naukovtsi svyattsi 2024З раннього дитинства, гортаючи шкільний підручник, ми звикли дізнаватися з нього про наукові відкриття, які належать різним відомим ученим: Альберт Енштейн запропонував теорію відносності, Ісаак Ньютон сформулював закон всесвітнього тяжіння, Дмитро Мендєлєєв був творцем таблиці хімічних елементів… Але чи є серед плеяди цих всесвітньо відомих науковців прізвища людей, яких Церква визнала святими й про яких ми, найімовірніше, не чули в системі світської освіти? У нашій уяві святий – це той, хто зображений із німбом над головою, постійно перебуває на молитві та не приносить жодної користі для блага суспільства. Пропоную спростувати цей стереотип і розглянути осіб, які, незважаючи на свою святість життя, зробили чималий унесок у галузь науки.

Детальніше...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>