РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
- 16/07 Звернення з приводу мобілізації священнослужителів
- 14/07 Святоволодимирове християнське коріння української державності
- 12/07 Андрій Капустинський, «Антикантівська полеміка в "Теодицеї" бл. Антоніо Розміні» (науковий керівник – о. д-р. Богдан Завідняк, рецензент – о. ліц. Іван Гаваньо)
- 10/07 Моральна оцінка науково-технічного прогресу
Електронні книги
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
Дрогобицький семінарист у м.Донецьку |
![]() |
![]() |
![]() |
П'ятниця, 04 травня 2012 09:47 | |||
Цьогорічні пасхальні місії брат Андрій Марчук провів у м. Донецьку при катедральному соборі Пресвятої Богородиці Донецько-Харківського екзархату. Сам собор будувався протягом 10 років. Незважаючи на тиск і різні проблеми з боку влади, все ж був побудований храм Божий. Настоятелем собору є митрофорний протоієрей о. Василь Пантелюк, який є канцлером Донецько- Харківського екзархату. Отець є відомою людиною не тільки на теренах східної України, але і за кордоном. Завдяки цій людині була вперше зареєстрована громада, яка ще тоді складалася з переселенців Західної України. Але завдяки благодатній опіці Пресвятої Богородиці, церковна спільнота поступово з кожним роком зростала і набиралася духовного досвіду від о. Василя. Кожного дня в катедральному храмі служаться богослужіння. В неділю і свята служиться дві літургії. Переважно на другу літургію приходять батьки з маленькими дітьми, а також присутні діти різні за віком, які після Св. Літургії йдуть у Воскресну школу. Школою займаються сестри Служебниці та катехити. Брат Андрій з власного досвіду зазначає, що кожного дня на богослужіннях можна побачити різних людей, оскільки наш місіонер, навчаючись в Донецькій музичній академії ім. С. С. Прокоф’єва, відвідував цей храм. Приходять в храм різні люди за віком, якщо в минулому громада складалася в більшості з вірних, які є родом з Західної України, то сьогодні можна з впевненістю сказати, що переважає більшість жителів м. Донецька, а також є корінні росіяни. Багато вірних працює в благодійному фонді «Карітас». Фонд займається дітьми вулиці. На даний час в м. Донецьку, священнослужителі і всі вірні готуються до приїзду нашого патріарха Святослава. Цього року виповнилося 10 років з дня створення Донецько-Харківського екзархату. За програмою святкування, візит Блаженнішого Патріарха Святослава до Донецько-Харківського екзархату триватиме один тиждень. В часі візиту планується зустріч з владою м. Донецька та єпископами УПЦ МП. Також Блаженніший відвідає парафії та монастирі, які знаходяться на території екзархату. З цих цьогорічних місій брат Андрій отримав велику користь, тому дякує за фінансову допомогу ректорату семінарії, що надав можливість всім братам побувати на місійних територіях. Нехай всім вам Господь віддасть сторицею.
|