... Вийшли нові аудіодиски хору ДДС «Оранта»
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< жовтня 2016 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Вийшли нові аудіодиски хору ДДС «Оранта» PDF Друкувати Електронна адреса
Середа, 12 жовтня 2016 20:23

Dysk obkl 2016 1Нещодавно з’явився черговий творчий доробок хору «Оранта», який побачив світ з нагоди 20-ліття Дрогобицької духовної семінарії. На цей раз увазі поціновувачів церковного співу на двох дисках пропонується «Велику Вечірню з Литією та наспіви гласів» (2016). Це – запис вечірнього богослужіння свята семінарійних покровителів - священомучеників Северина, Якима і Віталія, яке у супроводі хору «Оранта» (регент – о. Андрій Бунь) служить ректор семінарії о.д-р Мирон Бендик. Унікальністю цього релізу є те, що його слухачі вперше почують у виконанні семінарійного хору богослужбові тексти, присвячені цим блаженним священомученикам.

Літургійний спів – це молитва, якою Церква єднається з ангельськими хорами у прославі Пресвятої Тройці. Вечірня — давнє християнське богослужіння, яке служиться при заході сонця. Це перше богослужіння добового кола, так що літургійна тема кожного дня і свята починається саме на вечірні. У давнину псалми під час богослужінь співались із короткими приспівами між стихами. З цих приспівів згодом виникли стихири – довші поетичні гімни, які виконуються на різні мелодії (гласи). Є різні різновиди гласів. У пропонованому релізі дрогобицькими семінаристами розспівані подобні стихири та догмати. Ці записи можуть будуть цікавими не тільки тим, хто захоплюється красою церковних розспівів, але й тим, хто захоче самому вивчити ці духовні мелодії, щоб своїм співом супроводжувати богослужіння.
Хор «Оранта» в мистецькому й духовному плані є обличчям й гордістю семінарії. На усіх важливих державних, міських чи церковних заходах колектив гідно представляє свою Alma mater, Самбірсько-Дрогобицьку Єпархію та й загалом УГКЦ, засіваючи в слухачів любов до справжнього й високого духовного мистецтва. У 2006 р.Б. було здійснено перший аудіозапис – Божественну Літургію тернопільського композитора Я. Смеречанського. У 2010 було з’явився аудіодиск «Співайте Богові нашому, співайте…». 
Диски можна придбати, звернувшись до ректорату Дрогобицької духовної семінарії. Перелік звукових доріжок та окремі аудіо - див. за цим посиланням.

Нагадуємо, що у 2016 р.Б. Дрогобицька духовна семінарія блаженних священомучеників Северина, Якима і Віталія відзначає свій 20-літній ювілей. З цієї нагоди впродовж 2016-2017 навчального року передбачено ряд заходів. Зокрема, 14 жовтня 2016 р.Б. в Дрогобицькому муздрамтеатрі відбудеться Урочиста Академія, а 15 жовтня 2016 о 10.00 у Катедральному храмі Пресвятої Трійці – Архиєрейська Божественна Літургія. На грудень 2016 р. заплановано наукову конференцію студентів греко-католицьких духовних семінарій в Україні, про яку буде повідомлено додатково.

 

Див.фоторепортаж: